Goodyear, tüketicileri kış lastiği hakkında bilinçlendiriyor

Goodyear, tüketicileri kış lastiği hakkında bilinçlendiriyor

Goodyear, Türkiye’de trafik kazalarını önleme ve güvenli sürüş için, ülke genelinde seçilen şehirlerde bulunan belirli alışveriş merkezlerinde (AVM) çeşitli aktiviteler sürdürüyor.

Bu aktivitelerde tüketicilere, zorlu hava şartlarında kullanacakları kış lastikleri hakkında eğitim verilirken, yaklaşık 20 bin aracın lastik diş derinliği ölçümleri de gerçekleştirildi. Sonuçlar yaz dönemine göre daha olumlu
“Lastik diş ölçümleri”nin de yapıldığı aktivitelerde, yaklaşık 20 bin aracın lastik diş derinlik seviyeleri tespit edildi. Goodyear’ın her yıl düzenli olarak gerçekleştiridiği bu çalışmalar çerçevesinde, sonuçların yaz döneminde elde edilen sonuçlara göre daha olumlu olduğu bildirildi. 2011 yaz döneminde yapılan ölçümlerde her 100 araçtan 4’ünün lastikleri tehlike seviyesinde iken, bu yıl bu rakamın her 100 araçtan sadece 3’ü olduğu açıklandı.
“Tüketiciler güvenlik kadar teknik özellikleri de değerlendirmeli”
Goodyear Türkiye Pazarlama Direktörü Sibel Raif, Goodyear’ın tüketicilerini bilinçlendiren, eğitici bir rol üstlendiğini belirterek; “Tüketiciler; araçları için en doğru lastiği seçerken, güvenlik ve performans özelliklerinin yanı sıra; araçlarının teknik özelliklerini ve sürüş alışkanlıklarını da değerlendirmelidir. Biz Goodyear olarak, bu aktivitelerimizle, tüketicilerimizi hem araçları için doğru lastik seçimi, hem de UltraGrip lastiklerimiz hakkında bilgilendiriyoruz” dedi.
“Tüketicilerin kış lastiğinden en büyük beklentisi güvenlik”
Son kullanıcılar arasında yaptıkları araştırma sonuçlarına değinen Raif; “Tüketicilerin kış lastiğinden beklentilerinin ilk 3 sırasında “güvenlik” yer alıyor. Her ne kadar tüketiciler güvenli sürüş konusuna büyük önem verse de, binek kış lastiklerinin kullanımı 2010 yılında toplam Türkiye pazarının sadece yüzde 12’sini oluşturmuştur. Bu rakam, Avrupa’nın önemli ölçüde altındadır ve Türkiye’de kış aylarında yol güvenliği konusunda bilinci artırmak gerektiğinin somut bir kanıtıdır” dedi. www.tasimacilar.com 07.02.2012 / 15:30