HL İnci Alüminyum “Proje Yönetiminde Avrupa’nın En İyisi”

HL İnci Alüminyum “Proje Yönetiminde Avrupa’nın En İyisi”

Maxion Wheels Grubu ile İnci Holding ortaklığı olan Hayes Lemmerz İnci Alüminyum Jant A.Ş., Toyota Motor Europe’dan “2011 Project Management” ödülünü aldı.

Hayes Lemmerz (HL) İnci Alüminyum Jant A.Ş., Toyota Motor Europe’dan “2011 Project Management” ödülü aldı. Maxion Wheels Grubu ile İnci Holding’in ortak yatırımı olan, Manisa Organize Sanayi Bölgesinde kurulu HL İnci Alüminyum Jant A.Ş. fabrikası, 32 bin metrekarelik alan üzerinde 18 bin metrekare kapalı alana sahip. Geçtiğimiz yılın sonunda temeli atılan 2. fabrika ise 2012’nin ikinci yarısında devreye girecek.


“İlerideki çalışmalarımıza motivasyon kaynağı olacak”

HL Jantaş ve HL İnci Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Zaim, Belçika’nın başkenti Brüksel’de yapılan ve Toyota Motor Avrupa’nın tüm tedarikçilerinin katıldığı toplantıda takdim edilen Toyota Motor Europe “2011 Project Management” ödülü hakkında, “Toyota için en prestijli ödül olarak ifade edilen bu ödül, şirketimizin ana sanayi ile birlikte yürüttüğü yeni ürün devreye alma sürecinde, teknik yeterlilik, teknolojik altyapı, proses yönetimi, numune sunumu, proje zamanlamasına uyum gibi birçok süreci içinde barındırıyor. HL İnci; tecrübesini genç ve dinamik ekibiyle birleştirerek, çalışan, müşteri, tedarikçi, ortaklar ve çevre tarafından en sevilen firma olma yolunda inşa ettiği temelleri güçlendirdi. Toyota nezdinde Avrupa’nın en iyisi olduğumuzu kanıtlayan bu ödül tüm çalışanlarımızın gurur kaynağı ve ilerideki başarılarımız için de motivasyon kaynağı oldu” dedi. "2012 yılı sonunda da anyı başarıları konuşuyor olacağız"
HL İnci Alüminyum Jant Fabrikaları Genel Müdürü Hakan Ünlü ise, “2011 yılı içerisinde Hayes Lemmerz İnci Alüminyum işletmesi olarak, 18’i OEM yani orijinal parça üreticileri için, 2’si After Market’e yani doğrudan otomobil kullanıcısı tüketicilere yönelik yan sanayi parçalarından 20 adet yeni ürün devreye aldık. BMW, JAGUAR, PSA gibi önde gelen OEM firmalarını müşteri portföyümüze ekledik. Bu projelerden 4’ü Toyota olmakla beraber, özellikle Avrupa pazarında hızla talebi artmakta olan Ön Yüzey İşlemeli Jant prosesini devreye alarak ürettiğimiz modeller ile değişik müşteri gruplarına ve Toyota’ya kapasite ile ilgili yüzde100 performansla çalışarak destek verdik“ dedi. Ünlü sözlerini şöyle sürdürdü: “2012 yılında çok daha zorlu bir süreç içerisinde ilave iki milyon adetlik kapasite artırımı yatırımına hızla devam eden firmamız, ilave üretim tesisini devreye alırken, 36 adet OEM projesi yürütecek. Daimler ve VW gibi üst segment müşteri gruplarında büyümeye devam edecek. Hayes Lemmerz İnci Jant Alüminyum fabrikası, ilave tesisi ile birlikte 4 milyon adet alüminyum jantla Maxion Grup içindeki en büyük Alüminyum Jant üretim tesisi olacak. Hayes Lemmerz İnci Alüminyum Jant Tesisi 2012 yılı sonunda da aynı başarıları konuşuyor ve kutluyor olacak” diyerek sözlerine son verdi. www.tasimacilar.com 14.05.2012/13:45