İncitaş 60. yaşını bayileriyle kutladı

İncitaş 60. yaşını bayileriyle kutladı

Otomotiv sektörünün temel parçalarından akü, jant ve lastik pazarında 1952 yılından beri faaliyet gösteren İncitaş, 60. yılını bayileriyle birlikte kutladı.

“60 yıllık deneyim, sonsuz başarma tutkusu” temasıyla Antalya Rixos Sungate Otel’de gerçekleştirilen bayi toplantısına 200’ü aşkın toptancı ana bayi ve 550’nin üzerinde perakende bayisi katıldı. İncitaş, 2011 yılı değerlendirmesini, 2012 yılı hedeflerini ve stratejilerini bayileriyle paylaştı. "İncitaş'ın 60 yıllık başarısı kutlamak için burdayız"

İncitaş’ın kuruluşunun 60. yılını da kutladığı bayi toplantısı, İnci Holding Yönetim Kurulu Başkanı Meral İnci Zaim’in sunumu ile açıldı. Zaim, “Birlikte uzun bir yol kat ettik. Her geçen yıl gençleşiyoruz ve daha dinamik bir hal alıyoruz. İncitaş’ın 60 yıllık başarı hikâyesini kutlamak ve gelecek planımızı çalışmak için bir araya geldik” dedi ve dünyadaki ve Türkiye’deki gelişmeleri değerlendirip Türkiye’nin son yıllardaki ekonomik yükselişine dikkat çekti. İnci Holding’in kurucusu Cevdet İnci’nin vizyonu ile bu günlere geldiklerini vurgulayan Meral İnci Zaim sözlerini şöyle sonlandırdı: “60 yıl sizlerle birlikte el ele yürüdük. 60 yıllık deneyim ve sonsuz başarma tutkusu ile bu seviyeye ulaştık” dedi. "Geleceğin Araçlarının Kalbinde Biz Olacağız"

Sunumuna, geleceğin dünyasının ve otomobillerinin yansıtıldığı bir video gösterisiyle başlayan İncitaş Yönetim Kurulu Başkanı ve İnci Holding Yönetim Kurulu Üyesi Perihan İnci, bayilere nasıl bir gelecek tasarladıklarını belirterek, konuşmasını şöyle sürdürdü; “Denizde bir kum tanesi mi olmalıyız, yoksa bir atom mu? Cevdet İnci’nin güçlü vizyonu sayesinde, 60 yıl önce kurduğu İncitaş’la bugün burada olmamızı sağladı.” Konuşmasında inovatif olmanın, insana yapılan yatırımın, girişimci olmanın yaratacağı farklılığı da vurgularken, Akü kavramını da bambaşka bir boyuta taşıyacaklarını söyleyen Perihan İnci, yapacakları Ar-Ge çalışmalarıyla geleceğin araçlarının kalbinde yer alacaklarını ifade etti. "2020 beklentilerimiz yüzde 50'nin üzerinde"
Dünya ve Türkiye’de otomotiv pazarı, gelişmeleri paylaşan İnci Holding Satış ve Dağıtım Koordinatörü Selim Baybaş; “Son 10 yılda Çin, Hindistan ve Türkiye gerçeği otomotivdeki payını yüzde 31,3’e çıkarırken, 2020 için beklentiler yüzde 50’nin üzerinde olacağı yönünde” ifadelerini kullandı. "Büyüme iddiamız sürecek"
İncitaş Genel Müdürü Serdar Demirdağ ise: “Grubumuzun ilk şirketi olan İncitaş'ın 60. yılına girdiği süreçte büyüme iddiamızı ve sinerjimizi bayilerimizle paylaştık. 2011’de, yurtiçi pazarda akü markaları satışlarımızda yüzde 35 büyüme sağlarken, jant satışlarımızda yüzde 160, lastikte de yüzde 60’lık rekor büyüme oranlarını gerçekleştirdik. 2012 yılında İncitaş olarak, 2011'de temellerini attığımız süreç ve yeni perakende çözümlerimiz ile büyüme iddiamızı sürdüreceğiz” dedi. "Cevdet İnci'nin hayallerini gerçekleştiriyoruz"
Toplantıya katılan konuk konuşmacılardan Sunay Akın “Biz burada Sn. Cevdet İnci’nin hayallerinden birinin gerçekleştiriyoruz derken, Nasuh Mahruki, başarılarının sırlarını İncitaş bayileri ile paylaşırken herkesin tırmanabileceği bir Everest’i olduğunu söyleyerek, sürdürülebilir başarı için yol haritasını paylaştı. Akü, jant ve lastik gruplarının paralel oturumlarıyla devam eden toplantının akşamında yapılan Gala Gecesi'nde İncitaş bayileri Candan Erçetin’in birbirinden güzel şarkılarıyla keyifli dakikalar geçirdi. www.tasimacilar.com 21.03.2012/14:00