Martaş Otomotiv, Exide’ın tek yetkili ülke distribütörü oldu!

Martaş Otomotiv, Exide’ın tek yetkili ülke distribütörü oldu!

Martaş Otomotiv, sektördeki konumunu güçlendirmek adına önemli bir adım attı. Exide’ın otomotiv, marin ve motosiklet ürün gruplarındaki tek yetkili ülke distribütörü oldu.

Otomotiv yedek parça bağımsız yenileme pazarında faaliyet gösteren satış, pazarlama ve dağıtım şirketi Martaş Otomotiv, Türkiye’deki hedeflerini yeni bir boyuta taşıdı. Yatırımlarına aralıksız devam eden şirket, dünyanın en büyük akü üreticilerinden Exide ile geçen yıl imzaladığı resmi distribütörlük anlaşmasını bu sene daha da genişletti ve dünya devi Exide’ın otomotiv, marin ve motosiklet ürün gruplarındaki tek yetkili ülke distribütörü oldu. Şirket, anlaşmanın detaylarını hem bayiler hem de müşterileri ile paylaşmak adına da bir dizi toplantı düzenledi. Toplantıların sürpriz ismi ise Exide Technologies Avrupa, Orta Doğu ve Afrika (EMEA) Bölgesi İhracat Satış Müdürü ve Koordinatörü Giuseppe Bordini oldu. Martaş, marin sektörünün önde gelen firmaları ile bir araya geldiği toplantıda, Türkiye akü pazarının gelişim alanlarını mercek altına aldı. Toplantıya katılan Martaş Yönetim Kurulu Üyesi Ziya Özalp de iş birliği kapsamında belirlenen yol haritası hakkında ayrıntılı bilgiler verdi. Toplantıların ardından Giuseppe Bordini’nin de yer aldığı ekip, yeni açılan bayileri ziyaret etti. 

İş birliği kapsamında değerlendirmelerde bulunan Martaş Otomotiv Akü İş Birimi Müdürü Ceyhan Kahrıman, geçen yıl imzalanan anlaşmayla birlikte Martaş Otomotiv’in Exide’ın Türkiye pazarındaki satış, pazarlama ve dağıtım operasyonlarını üstlendiğini anımsattı. Anlaşma dahilinde ilk etapta gelişmiş teknolojiye sahip konvansiyonel aküler, AGM-EFB Start-Stop aküler ile geniş ürün yelpazesi bulunan ağır vasıta aküleri satışa sunduklarını belirten Kahrıman, bu kapsamda da kısa zamanda çok önemli bir satış hacmine ulaştıklarını söyledi. Farklı araç kullanıcılarının tüm beklentilerini karşılayacak kaliteye ve performansa sahip Exide akülerini de Türkiye pazarıyla buluşturduklarını anlatan Ceyhan Kahrıman, bu yıl itibarıyla hedeflerini büyüttüklerini aktardı.

ceyhan-kahriman.jpg

Exide, yüzde 20’lik orijinal ekipman pazar payına sahip!

Gelişen araç teknolojileri ile modern araçların enerji ihtiyaçlarının artışa geçtiğini söyleyen Kahrıman, Türkiye’deki tüketicilerin de kullandıkları yüksek teknolojili araçların akü ihtiyaçlarını karşılamak için doğru ürüne ulaşma konusunda büyük zorluklar yaşadığını aktardı. “Martaş ile birlikte pazara sunulan Exide markası, ürün gamında yer alan orijinal ekipman referansı ile üretilen yüksek kaliteli AGM – EFB ve ağır vasıta aküleri ile tüketicilerin bu alandaki ihtiyaçlarının giderilmesi için en doğru marka tercihi haline geldi” ifadelerini kullanan Kahrıman, “Exide tüm bu ürünleri üretebilen dünyadaki nadir üreticiden… Ayrıca marka yüzde 20’lik orijinal ekipman pazar payı ile bu alandaki en önemli oyuncular arasında yer alıyor” diye konuştu.

“12 bölge bayisi ve yaklaşık 750 satış noktası hedeflerimize ulaştık”

Martaş Otomotiv’in Exide markası ile kısa süre içerisinde önemli başarılara imza attığını vurgulayan Kahrıman, “Müşteri memnuniyetini daha ileri seviyelere taşımak adına 50 ilde 160 Exide akü yetkili servisi oluşturduk. Bununla birlikte Exide markalı orijinal ekipman referansı ile üretilen otomotiv ürün gamımızdaki üstün kaliteli AGM-EFB ve diğer tüm ürünlerimizi tüketicilere ulaştırmak için 12 bölge bayisi ile yaklaşık 750 satış noktası hedeflerimize ulaştık. Böylece ürünlerimizi tüketicilerle buluşturduk” dedi. Müşteri memnuniyetini sağlamak için 50 ilde 160 servis noktası oluşturduklarını belirten Kahrıman, satış ve servis ağlarını büyütmeye devam edeceklerini vurguladı.

exd-ep450.png

“İş birliğimizi çeşitli alanlarda geliştireceğiz”

İş birliğinin geldiği nokta hakkında bilgiler veren Kahrıman, “Otomotiv ürün grubu ile başlayan iş birliğimizi gelecek planlarımıza paralel olarak genişlettik ve bu yılın ardından Exide markasının otomotiv, marin ile motosiklet ürün gruplarındaki tek yetkili ülke distribütörü olduk. Bu çok önemli bir gelişme. Exide markası ile beş yıl içinde Türkiye’de yüzde 10’luk pazar payına ulaşmayı hedefliyoruz. Hedefimize ulaşmak için tek yetkili ülke distribütörlüğünün önemli bir adım olduğunu düşünüyoruz. Exide ile birlikte çalışmaya, iş birliğimizi çeşitli alanlarda geliştirmeye devam edeceğiz” açıklamasını yaptı.

Bu yıl marin grubuna odaklanacak!

“Marin grubunda bu yıl daha fazla etkili olmak istiyoruz” ifadelerini kullanan Ceyhan Kahrıman, “Exide özellikle marin grubunda rakiplerine göre en geniş ürün gamına sahip. Tekne üreticileri ve kullanıcılarının tüm ihtiyaçlarını karşılayacak yüksek kaliteli Li-ion, Jel, Agm ürünleri sunuyor” diye konuştu.

giuseppe-bordini.jpg

“Martaş ile uzun vadeli bir iş birliğinin henüz başındayız”

Exide Technologies EMEA Bölgesi İhracat Satış Müdürü ve Koordinatörü Giuseppe Bordini ise “Martaş ile uzun vadeli bir iş birliğinin henüz başındayız. Otomotiv, marin ve motosiklet ürünlerinde Türkiye’deki tek yetkili satıcı ve temsilcimiz olan Martaş ile Türkiye’de gelecek dönemde çeşitli alanlarda yatırımlar yapacağız. Exide markamız başta olmak üzere pazarda önemli bir oyuncu olmayı planlıyoruz” dedi.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.