Michelin Tırı, 27 Noktada 4 bin 500 sürücüye lastikte tasarufu anlatacak

Michelin Tırı, 27 Noktada 4 bin 500 sürücüye lastikte tasarufu anlatacak

'Michelin 3 ömür' konsepti bu yıl 27 noktada 4 binden fazla kişiye ulaşacak. 6 Mayıs’ta İstanbul Tuzla'dan başlayan Michelin TIR’ın yolculuğu 29 Haziran’da Bursa Karacabey Kooperatifi’nde son bulacak.

Michelin uzmanları, Türkiye’de 27 noktada 4 bin 500 ağır vasıta kullanıcısına lastiklerde uzun ömürlü kullanım ve tasarrufun sırlarını anlatacak. “3 ömür” olarak adlandırılan konseptin ilk bölümünde, normal kullanım süresi biten Michelin ağır vasıta lastiklerinde bulunan ekstra kauçuk tabakanın kullanımına olanak veren ve lastiğe yüzde 25 ilave ömür sağlayan ‘diş açma’ teknolojisi tanıtılıyor. Ardından ise ağır vasıta lastiğine yüzde 80’lik üçüncü ömrünü veren, Michelin’in patentli özel kaplama teknolojisi ‘Recamic’ anlatılıyor.

27 noktada 4 binden fazla şoföre eğitim verilecek

Michelin 3 Ömür TIR’ı İstanbul Tuzla Organize Deri Sanayi Bölgesi’nden start alarak, İstanbul Bayrampaşa Meyve Sebze Hali, Tekirdağ Taşıyıcılar Kooperatifi, Edirne Uzunköprü Taşıyıcılar Kooperatifi, Çanakkale Taşıyıcılar Kooperatifi, Bilecik Bozüyük Taşıyıcılar KooperatifiBalıkesir Bandırma Taşıyıcılar Kooperatifi, Manisa Soma Nakliyeciler Kooperatifi, İzmir Aliağa Taşıyıcılar Kooperatifi, Manisa Taşıyıcılar Kooperatifi, Aydın Söke Otogarı, Antalya Yeniköy Kamyon Garajı, İstanbul Kemerburgaz Göktürk Harfiyat Döküm alanı, İstanbul Esenler Otogarı, Bursa Gemlik Treyler Kooperatifi, Konya Yeni Kamyon Garajı, Kayseri Nakliyeciler Sitesi Parkı, Adana Pozantı Taşıyıcılar Kooperatifi, Mersin Tarsus Kooperatifi, Hatay Payas Kamyon Kooperatifi, Gaziantep Nakliyatçılar Sitesi, Ankara Çubuk Kamyoncular Kooperatifi, Ankara Beypazarı Kamyoncular Kooperatifi, Eskişehir Taşıyıcılar Kooperatifi’nden sonra Bursa Karacabey Kooperatifi’nde son bulacak.


Michelin üç ömürlü ağır vasıta lastiği

Michelin ağır vasıta lastiklerinin güçlü karkas yapısı, ekstra dayanıklılığının yanı sıra daha uzun ömürlü ve verimli kullanma imkanı sunuyor.

Michelin ağır vasıta lastiklerinde kullanılan 30 farklı kaliteli malzeme ve oksidasyona dayanıklı 2 km uzunluğundaki tel yapısı, lastik karkasına en yüksek güvenilirliği ve uzun ömrü sağlıyor. Üç ömrün ilk aşamasında yeni lastik yüz binlerce kilometre kat edebiliyor. Sırt desen derinliği 3-4 mm’ye indiğinde, Michelin’den eğitim almış yetkili bir teknisyen tarafından ısıyla çalışan özel bir aletle diş açılarak yeni desen oluşturuluyor. Diş açma, öncelikle sırtta su tahliyesini sağlayan kanalların genişlemesiyle yol tutuş güvenliğini artırıyor ve lastiğin ömrünü yaklaşık yüzde 25’e kadar uzatarak kullanım maliyetini düşürüyor.

Recamic kaplama lastiğin ömrünü yüzde 80 uzatıyor

Yeni desen açılmış lastik, düşük yuvarlanma direnci sayesinde daha az yakıt tüketimi sağlıyor. Son olarak güçlü karkas yapı, Michelin ağır vasıta lastiklerine en yüksek kaplanabilme özelliği sağlıyor. Karkas konusundaki teknolojik liderlik, Michelin’i kaplama işleminde de en önemli oyunculardan biri yapıyor. Michelin, toplam performans yönetiminin son aşaması olan Recamic kaplama tekniğiyle lastiğin ömrünü yüzde 80 oranında uzatıyor.

Michelin 3 Ömür Road Show Programı:

6 Mayıs Pazartesi Tuzla Deri Organize

7 Mayıs Salı Bayrampaşa Meyve Sebze Hali

9 Mayıs Perşembe Tekirdağ Taşıyıcılar Kooperatifi

10 Mayıs Cuma Edirne Uzunköprü Taşıyıcılar Kooperatifi

13 Mayıs Pazartesi Çanakkale Taş Kooperatifi

17 Mayıs Cuma Bilecik Bozüyük Taş Kooperatifi

20 Mayıs Pazartesi Bandırma Taş Kooperatifi

21 Mayıs Salı Balıkesir Taş Kooperatifi

23 Mayıs Perşembe Manisa Soma Nakliyeciler Kooperatifi

24 Mayıs Cuma İzmir Aliağa Taşıyıcılar Kooperatifi

27 Mayıs Pazartesi Manisa Taşıyıcılar Kooperatifi

29 Mayıs Çarşamba Aydın Söke Otogarı

31 Mayıs Cuma Antalya Yeniköy Kamyoncular Kooperatifi

4 Haziran Salı Kemerburgaz Göktürk Hafriyat Döküm Alanı

5 Haziran Çarşamba İstanbul Esenler Otogar

7 Haziran Cuma Gemlik Treyler Kooperatifi

10 Haziran Pazartesi Konya Yeni Kamyon Garajı

12 Haziran Çarşamba Kayseri Nakliyeciler Sitesi Parkı

13 Haziran Perşembe Kayseri Nakliyeciler Sitesi Parkı

17 Haziran Pazartesi Adana Pozantı Taş Kooperatifi

18 Haziran Salı Mersin Tarsus Kooperatifi

20 Haziran Perşembe Hayat Payas Kamyon Kooperatifi

21 Haziran Cuma Gaziantep Nakliyatçılar Sitesi

24 Haziran Pazartesi Ankara Çubuk Kamyoncular Kooperatifi

25 Haziran Salı Ankara Beypazarı Kamyoncular Kooperatifi

27 Haziran Perşembe Eskişehir Taş Kooperatifi

29 Haziran Cumartesi Bursa Karacabey Kooperatifi 


 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.