OPET Türkiye’nin 3’üncü büyük şirketi seçildi

OPET Türkiye’nin 3’üncü büyük şirketi seçildi

Capital Dergisi tarafından gerçekleştirilen “Türkiye'nin En Büyük 500 Özel Şirketi” araştırmasına göre OPET, Türkiye’nin 3’üncü büyük şirketi.

Türkiye’de faaliyet gösteren 500 özel şirketin, 2011 yılı verilerine göre değerlendirilen ‘Türkiye'nin En Büyük 500 Özel Şirketi Araştırması’ sonuçları, 5 Aralık 2012 tarihinde Conrad İstanbul’da düzenlenen törenle açıklandı. 8 kategoride 24 şirkete ödül verilen gecede OPET Petrolcülük A.Ş. Türkiye’nin en büyük 3’üncü şirketi seçildi. Ödülünü Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı Serpil Timuray ve Capital Dergisi Yayın Yönetmeni Rauf Ateş’in elinden alan OPET Genel Müdürü Cüneyt Ağca “Türkiye’nin 500 büyük özel şirketi arasında 2011 yılı ciromuzla 3.sırada yer almak bizler için gurur verici bir sonuç. OPET gibi henüz 20 yaşındaki genç bir şirketin Türkiye’nin 500 büyük özel şirketi arasına girmesi, hem sektörümüz hem de özel sektör dinamikleri açısından da büyük önem taşıyor. Bu yıl OPET’in kuruluşunun 20’nci, Koç Topluluğu ile birlikteliğinin 10’uncu yıldönümünü kutluyoruz. Hedefimiz, ülkemizdeki büyük akaryakıt dağıtım şirketleri arasındaki tek Türk şirketi olarak, pazar payımızdaki istikrarlı yükselişi artırmak ve müşteri memnuniyeti açısından zirvedeki yerimizi korumaya devam etmek olacaktır” dedi.


Hızlı yükseliş ve başarılı performanslarıyla öne çıkan en büyük şirketlerinin ödüllendirildiği gecede, açılış konuşmasını yapan Capital ve Ekonomist dergileri Yayın Direktörü M. Rauf Ateş,"Bu araştırmalar Türk iş dünyasının gelişimini, dinamizmini ortaya koyan, gelişmeleri algılamamızı sağlayan, katkıda bulunan önemli çalışmalardır. Sizler paylaştığınız verilerle bunlara katkıda bulunuyorsunuz. Bulunmaya lütfen devam edin. Çünkü açıklanan her veri, her sektör ve iş dünyasının tamamı için bir kıyaslama yapma, sektörü ve ülke genelini, genel gidişi algılama açısından önemli sonuçlar veriyor" diye konuştu. www.tasimacilar.com 07.12.2012 Saat:18:33