Opet’in yeni yüzü ekran karşısında

Opet’in yeni yüzü ekran karşısında

Opet, yeni karakteri “Opedo”nun tanıtımını Opet Genel Müdürü Cüneyt Ağca, Süper Star Ajda Pekkan ve Opet Kurumsal İletişim Müdürü Ayşenur Aydın’ında katılımıyla Maslak Refresh The Venue’de bir basın toplantısında gerçekleştirdi.

Opet’in geçtiğimiz yıl Kusursuz Yolculuk” sloganıyla başlattığı tanıtım filmi artık yeni yarattığı hayali karakteri Opedo ile devam edecek. Yeni Karakter Opedo’ya Süper Star Ajda Pekkan eşlik ediyor.


Opet’in, yeni ürünü Ultra Force ve hizmetlerini tanıtmak için geliştirdiği hayali karakter Opedo, halktan biri olarak lanse ediliyor. Opedo’nun gerçekleşecek ilk filminde Ajda Pekkan, bir depo ile daha fazla kilometre ve daha fazla performans yaptırdığı belirtilen Opet Ultra force için kamera karşısına geçti. Cüneyt Ağca : “O aslından bizden biri”
Tanıtım öncesi bir konuşma yapan Opet Genel Müdürü Cüneyt Ağca klasik olarak gördükleri akaryakıt alışverişini değiştirdiklerini ifade etti. Akaryakıt’ın zorunlu bir yatırım ürünü olduğunu söyleyen Ağca, “İnsanlar ihtiyaçlarını giderebilmek için genelde en yakın ya da yol üzerindeki istasyonları tercih edebiliyorlar. Biz Opet olarak bu klasik anlayışı değiştirdiğimize inanıyoruz. Artık bizim tüketicimiz Opet için gerekirse yolunu değiştirerek bizim istasyonlarımıza geliyorlar. Aynı zamanda ilklerin, sektörün ve En’lerin şirketi olarak bilinen Opet ürün ve hizmetleriyle bugün sektörün en istikrarlı ve sürekli büyüyen markası” şeklinde konuştu. Opedo nasıl biri
Opedo’nun yaratılışına ilişkin bilgi veren Ağca, kusursuz yolculuk sloganıyla kendilerini temsil edecekleri karakter için “O aslında bizden biri” diyerek sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Opet olarak tüketicilerimizle iletişimimizi yürütürken artık hayatımıza yepyeni bir karakter giriyor. Bundan sonra kusursuza yolculuk için yolarda olacak olan bu karakter aslında bizden biri. Adı Opedo. Reklam karakterinden ziyade halktan biri olmayı tercih eden, sıcakkanlı, dürüst, hazırcevap ve samimi aynı zamanda çok da esprili. Bizim marka değerlerimizle örtüşen bizi temsil eden bu karakterin bizim gibi teknolojiyle arası da çok iyi. Tek tekerlekli bir aracı var adı motopet, bununla her yere gidebiliyor. Bu araç aynı zamanda onun sağ kolu. Birlikte maceradan, maceraya koşuyorlar. Yenilikleri takip ediyorlar. Bunları uygulamakta da üstlerine yok. Opedo yaklaşık 6 aylık bir sürede yaratıldı. Karakter özelliklerini Opet’in marka değerlerinden aldı. Sesini ise Türk tiyatrosunun yetenekli sanatçısı Olgun Şimşek verdi.” Oya KAYA- Nurcan GÜNEŞ www.tasimacilar.com 21.09.2012 / 15:23