Pirelli, Premium lastikleriyle Cenevre Fuarı’nda

Pirelli, Premium lastikleriyle Cenevre Fuarı’nda

Pirelli, Cenevre Otomobil Fuarı’nda Pirelli P Zero ile otomobillerin büyük bölümünde standart ekipman olarak sunulan Cinturato ve Scorpion serileri, Pirelli’nin premium segmentteki gücünü yansıtıyor.

P Zero ailesi P Zero Corsa, P Zero Trofeo, P Zero ve PZero Silver olmak üzere dört farklı desenden oluşuyor. P Zero Corsa
18 ile 20 inç arasında jant ölçüleriyle yol kullanımı için tasarlanan P Zero Corsa gerektiğinde pist kullanımlarını da desteklerken; Aston Martin, BMW, Ferrari, Lamborghini, Maserati, McLaren, Mercedes-AMG ve Porsche gibi dünyanın önde gelen süper spor otomobil üreticileri tarafından orijinal ekipman olarak tercih ediliyor.
P Zero Trofeo
Pirelli’nin motor sporları tecrübesinin bir yansıması olarak üretilen P Zero Trofeo ise tamamen zorlu pist koşulları için 17 ile 20 arasında jant ölçüleriyle üretiliyor ve yol koşullarında kullanılabiliyor. Extreme süper spor otomobiller için 17 ile 21 inç arasında jant ölçüleriyle 130 farklı ölçüde üretilen P Zero ise, ürün gamının amiral gemisi niteliğinde.
P Zero Silver
Formula 1’den elde etiği bilgi birikimi ve deneyimi yol lastiklerine aktaran Pirelli’nin kısa bir süre önce tanıttığı P Zero Silver ise 11 farklı ölçü 19 ile 20 inç arasında jant ölçüleriyle üretiliyor.
Yeşil Performans: Cinturato serisi
Pirelli’nin “ Yeşil Performans” adını verdiği Cinturato serisinde ürün gamının en çok tercih edilen modeli olan Cinturato P7; başta Audi, BMW, Mercedes, Mini, Volkswagen olmak üzere birçok üretici tarafından orijinal ekipman olarak tercih edilirken, run-flat dahil 16 ile 18 inç arasında jant ölçüleriyle üretiliyor. Cinturato P7 ağırlıklı olarak orta ve üst sınıf otomobillere uygun bir yapı ortaya koyarken, ailenin bir başka üyesi olan Cinturato P1 ise 14 ile 16 inç arasındaki jant alternatifleriyle daha çok küçük ve orta sınıf araçlara hitap ediyor.
Scorpion Verde: Dünyanın ilk çevreci ve yüksek performanslı arazi aracı lastiği
Dünyanın ilk çevreci ve yüksek performanslı arazi aracı lastiği olarak öne çıkan Scorpion Verde 16 ile 20 inç arasındaki jant alternatifleriyle yeni nesil SUV ve Crossover modellerine hitap ediyor. Pirelli Scorpion Verde; Audi, Mercedes, Volkswagen, Volvo, Porsche ve Land Rover başta olmak üzere birçok marka tarafından orijinal ekipman olarak tercih ediliyor. www.tasimacilar.com 07.03.2012 / 17:45