Pirelli yeni 01 serisini Konya’da tanıttı

Pirelli yeni 01 serisini Konya’da tanıttı

Pirelli, İzmit’teki fabrikasında ürettiği yeni 01 serisi ağır vasıta lastiklerini Konya’da düzenlediği lansmanla tanıttı. Böylece 2012 yılı boyunca devam edecek olan tanıtım turuna bir yenisini ekledi.

Pirelli, İzmit’te bulunan Türk Pirelli fabrikasında ürettiği yeni 01 Serisi ağır vasıta lastiklerinin tanıtım turlarına hız kesmeden devam ediyor. Pirelli, Konya – Rixos Otel’de gerçekleştirdiği organizasyonla 150 kadar katılımcıya yeni ağır vasıta lastiği 01 serisi lastiklerini tanıttı.


Toplantıda konuşan Türk Pirelli Ağırvasıta Lastikleri Pazarlama Koordinatörü Oktay Ginalli: “Ağır vasıta alanındaki 100 yıllık bilgi birikimi ve deneyimlerimizi bir araya getirerek tüketicilerimize sunduğumuz yeni 01 serisi ağır vasıta lastiklerimiz performans ve uzun ömürden taviz vermeden sürüş keyfini ikiye katlıyor. Patenti sadece Pirelil’ye ait olan 01 Serisi lastiklerimiz teknolojiyle harmanlanarak, yakıt tasarrufu, yüksek kilometre, düşük karbondioksit salınımı ve akustik konfor imkânı sunuyor. Yeni 01 Serisi’ni tüketicilerimizle buluşturmanın gururunu yaşıyoruz.” dedi. Yeni 01 serisi, kış, uzun yol ve şantiye olmak üzere üç segmentte tüketicisine birçok desen seçeneği sunuyor. Yeni 01 serisi lastiklerinde dikkat çeken bir diğer özellik Aromatik yağlar içermemesi ve karbondioksit salınımını aza indirmesi. Yeni 01 serisi lastikler bir kez diş açma ve 2 kez kaplanabilme yapısı sayesinde ömrünü 4’e katlıyor. www.tasimacilar.com 30.05.2012 / 14:36