Shell, sektörün en değerli markası oldu

Shell, sektörün en değerli markası oldu

'Dünyanın En Değerli 500 Markası' araştırmasında 12’nci sıraya yükselen Shell, liderliği 3 yıldır kimseye kaptırmıyor. Marka değerlendirme kuruluşu Brand Finance’ın yaptığı araştırmaya göre Shell marka değerini yüzde 35 arttırdı.

Petrol ve gaz sektöründeki en değerli marka konumunu koruyan Shell’in, Uluslararası marka değerlendirme kuruluşu Brand Finance göre bu başarısının altında yenilikçi vizyonu ve doğru işbirliği çalışmaları yatıyor.

Shell 3 yıldır 1'inci sırada

Brand Finance tarafından yapılan “Global 500 2013” (Dünyanın En Büyük 500 Markası) araştırmasına göre Shell’in marka değeri 2012 yılından bu yana yüzde 35 oranında arttı. 2010 yılında 19’uncu sırada yer alan Shell, 29.8 milyar dolar marka değeriyle bu yıl 12’nci sıraya yükseldi. Shell üç yıldır petrol ve gaz sektörünün en büyük markası konumunu koruyor.

Müşteri Odaklı, Güçlü İşbirlikleri

Brand Finance’ın yaptığı değerlendirmede, Royal Dutch Shell CEO’su Peter Voser’in 2009 yılında göreve gelmesiyle müşteri odaklı yenilikçilik anlayışının ve güçlü iş birliklerinin Shell’i başarılı kıldığının altını çizdi. Shell’in özellikle sosyal medyadaki varlığına ve,facebook üzerinde üç milyonu aşkın takipçisi bulunduğuna dikkat çeken Royal Dutch, şirketin paydaşlarıyla aktif olarak iletişim halinde olduğu vurgulandı.

Marka İtibarına yatırım ve sonuç

Brand Finance CEO’su David Haigh, “Tüm Shell grubunda, CEO öncülüğünde marka ve itibarın ciddi bir şekilde ele alındığı görülüyor. Bunun sonuçları ise ortada” dedi.

Müşteri Odaklı çözümler

Shell Brands International CEO’su Bruno Motta ise konuyla ilgili şu görüşlere yer verdi: “Bizim marka stratejimiz, müşteri odaklı yenilikçiliğe ve iş birliklerine dayanıyor. Yenilikçi enerji çözümleriyle müşteri ihtiyaçlarını karşılamak konusuna daha fazla odaklandıkça, markamızın büyüme trendi de aynı ölçüde artıyor” dedi. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.