Shell’in Yeni Hidrolik Yağı: ‘’Shell Tellus S3 M’’

Shell’in Yeni Hidrolik Yağı: ‘’Shell Tellus S3 M’’

Çinko içermeyen, enjeksiyon kalıplama ve mobil ekipman işlemleri gibi bir çok alanda da kullanılan Shell’in, uzun ömürlü, gelişmiş pompa koruması ve sistem etkinliğine sahip yeni hidrolik yağı “Shell Tellus S3 M” piyasaya sunuldu.

Shell'in bir önceki çinko içermeyen ürününden iki kat daha uzun yağ ömrü, gelişmiş pompa koruması ve sistem etkinliğine sahip olan, aşınma önleyici teknolojiden yararlanan Shell Tellus S3 M, yüksek sıcaklık ve işletim koşulları altında çalışabilecek şekilde geliştirildi. Shell Tellus S3 M'nin düşük su toksisitesine sahip olması, sızıntı durumunda çevre üzerinde bıraktığı etkiyi azaltıyor ve operatörlere, faaliyetlerinin çevre üzerindeki etkilerini daha iyi yönetmelerinde yardımcı oluyor. Plastik enjeksiyon kalıplama ile mobil ekipman işlemleri dahil birçok üretim uygulaması için ideal bir çözüm oluşturuyor. “Tüketici ihtiyaçlarını doğru tespit ederek başarılı oluyoruz”
Müşterileri açısından önemli avantajlar sağlayan bir ürünü piyasaya sunduklarını ifade eden Shell & Turcas Madeni Yağlar Genel Müdürü Burçin Toktamış, “ Shell’in ileri teknoloji ürünleri, her zaman müşterilerimizin ihtiyaç ve taleplerine göre geliştiriliyor. Shell Tellus S3 M de, bu anlayışın üst seviyede uygulandığı ürünlerinden biri. Madeni yağlar pazarındaki liderliğimizi, tüketici ihtiyaçlarını en iyi şekilde öngörmek amacıyla yaptığımız çalışmalara ve yüksek teknolojimize borçluyuz” şeklinde açıklamada bulundu.


Shell Tellus üç yönlü koruma sağlıyor
Üç yönlü koruma sağlayan Shell Tellus S3 M’in amacı makine ömrünün uzamasına ve beklenmedik makine kapanışlarının azalmasına yardımcı olmak, ‘bakım masraflarının azaltılmasını ve makine ömrü ile sistem verimliliğinin artırılmasını sağlamak ve tepkisellik ve hareket kesinliği sayesinde başlangıç seviyesinden doruk noktası sıcaklığına kadar etkinliğin arttırılmasına yardımcı olmak. Shell Tellus S3 M hakkında;
Shell Tellus S3 M, endüstri standardı ASTM D943 TOST yağ ömrü testine tâbi tutulduğunda, 1000 saatlik minimum standart hidrolik yağın sahip olduğundan beş kata kadar, bir önceki Shell Tellus S ürünü ile kıyaslandığında ise iki kata kadar daha uzun yağ ömrüne sahip. Geliştirilmiş hava tahliyesi ve filtrelenebilirlik özellikleri ile daha etkin ve tam hidrolik güç aktarımı sağlayarak, basınç kaybının azalmasını ortadan kaldırır ve daha etkin bir çalışma sunuyor. Eaton ve Denison özellikli pompa testlerindeki endüstri standardı hidrolik pompa testlerinde yüzde 76'ya kadar daha az aşınma sağlayan Shell Tellus S3 M, (ISO 22, 32, 46, 68 ve 100 viskozite sınıflarında mevcuttur) birçok endüstri standardı gereksinimlerini karşılar ve çoğu ekipman üreticisi tarafından da onaylandı. Ayrıca Shell Tellus S3 M’in, sıcaklık farklılıklarının olduğu iklimlerde mobil ve açık alan uygulamalarında olduğu kadar, fabrika bazlı endüstriyel hidrolik uygulamalar, ağır hizmet, uzatılmış işletim uygulamalarında da kullanıma uygun olduğu ifade ediliyor. www.tasimacilar.com 21.09.2012 / 13:17