Temesist’e Küresel Kalite Ödülü

Temesist’e Küresel Kalite Ödülü

26 yıldır akıllı raf sistemleri sektöründe faaliyet gösteren Temesist Raf, Türkiye’de bir ilke imza atarak, İngiltere’de ‘En İyi Raf Sistemleri’ kategorisinde Küresel Kalite Ödülü’nün sahibi oldu.

Temesist Raf, İngiltere’de ‘En İyi Raf Sistemleri’ kategorisinde Küresel Kalite Ödülü’nün (Global Quality Awards) sahibi oldu. Temesist Raf, akıllı raf sektöründe uluslararası ödül alan ilk Türk firma olarak tarihe geçti. Türkiye’nin Avrupa Raf Üreticileri Birliği’ne üye ilk firması olan Temesist Raf, binasız giydirme raf sistemlerinde de dünya lideri konumunda. 26 yıldır sektörde faaliyet gösteren ve AB kriterlerinde raf üreten Temesist Raf, aralarında Kenya, Sudan, Irak, Cezayir ve Suudi Arabistan’ın da bulunduğu 50 ülkeye ihracat gerçekleştiriyor. “Ödülle kendimizi kanıtladık”

Uluslararası arenada almış oldukları Küresel Kalite Ödülü’nün sektör için de önemli bir gelişme olduğunu söyleyen Temesist Raf Genel Müdürü Halil İbrahim Gül, “Türkiye’de AB kriterlerine uygun bir şekilde raf üreten ilk firmayız. Bu ödülle birlikte kendimizi bir kez daha kanıtlama imkânı bulduk. Almış olduğumuz ödülle hem bizim hem de Türk firmalarının kendine güvenini artırmış oldu” dedi. Temesist Raf olarak, sektöre öncülük etmekten gurur duyduklarını söyleyen Halil İbrahim Gül, “Firma olarak sektörümüzün geldiği noktayı çok iyi takip ediyoruz. Dışa açık bir firmayız ve bu özelliğimiz bizi başarıya götürüyor” dedi. “Yeni hedef ABD pazarı”
Temesist Raf’ın önümüzdeki sürece ilişkin hedeflerini de açıklayan Halil İbrahim Gül, aralarında Kenya, Sudan, Irak, Cezayir ve Suudi Arabistan olmak üzere toplam 50 ülkeye ihracat yaptıklarını ifade etti. 2012 ve sonrası için Amerika pazarını hedeflediklerini söyleyen Halil İbrahim Gül, “Bu yıl yeni satış noktaları açmak, bayi ağlarını genişletmek ve Amerika pazarında yer almak istiyoruz” dedi. Geçen yıl ciro bazında yüzde 75 oranında büyüme kaydettiklerini de söyleyen Halil İbrahim Gül, “Geçtiğimiz yıl yakaladığımız rekor büyümeyi bu yıl da sürdürebilmek adına yurt dışındaki işlerimize ağırlık veriyoruz. Bulgaristan’da açacağımız ofis ile Romanya, Arnavutluk, Sırbistan gibi pek çok Balkan ülkesinde varlığımızı sağlamlaştıracağız. Kanada’da oluşturduğumuz ve tüm Amerika operasyonlarını yönetebileceğimiz bayilik ağımızla da ilk defa Amerika kıtasında varlık göstermiş olacağız” dedi. Kazakistan’da üretime başlayacağız

Bilecik’te 5.000 metrekaresi kapalı olmak üzere toplam 16.500 metrekarelik bir alan üzerine kurulu fabrika üretimlerine devam ettiklerini ifade eden Halil İbrahim Gül, bu yılın ilk yarısında Kazakistan’da da üretime başlayacaklarını bildirdi. Halil İbrahim Gül, “Bu yıl faaliyete geçecek ilk etap için 1 milyon dolarlık bir yatırım yapacağız. 3 yıl içerisinde ise tüm etapları tamamladığımızda Kazakistan’daki fabrikamıza 10 milyon dolarlık bir yatırım gerçekleştirmiş olacağız” dedi. Kuracakları fabrikada A’dan Z’ye anahtar teslim nitelikli depolar üreteceklerini dile getiren Gül, “Binasından, soğutma sitemine kadar tamamını üretip, anahtar teslim olarak satışını yaptığımız soğutma depolarımız özellikle Orta Asya ve Ortadoğu’da çok büyük talep görüyor. Kazakistan’da kurduğumuz fabrikayla bu bölgelere çok daha kolay ulaşıyor olacak ve gelen taleplerin tamamını karşılayacağız” dedi. www.tasimacilar.com 09.04.2012/11:28