ZF EcoLife şanzımanı ile Brezilya’da

ZF EcoLife şanzımanı ile Brezilya’da

Brezilya'nın Rio de Janeiro kentinde gerçekleşen Rio+20 Birleşmiş Milletler (BM) “Sürdürülebilir Kalkınma Konferansı” katılımcılarının transferleri ZF Ecolife şanzımanlı otobüs ile sağlandı.

ZF Friedrichshafen AG Brezilya'nın Rio de Janeiro kentinde gerçekleşen “Rio+20” Birleşmiş Milletler (BM) “Sürdürülebilir Kalkınma Konferansı” delegeleri ZF Ecolife şanzımanlı otobüs ile transferleri gerçekleştirildi. Bu sayede katılımcılar en düşük egzoz gazı ve gürültü seviyesindeki bir otobüs ile transfer edilmiş oldular. 6 vitesli otomatik şanzımanın çevreci özellikleri Brezilya Otomotiv Mühendisliği Derneği’nden de takdir topladı. Sürdürülebilir teknolojiye odaklanmış böylesine önemli bir endüstri buluşmasında mühendisler, ZF Ecolife şanzımanı kaynakların korunmasına gösterdiği katkıdan dolayı ödüllendirdi.


1992 yılında Brezilya’nın Rio de Janeiro kentinde düzenlenen “Çevre ve Kalkınma Konferansı’ndan” 20 yıl sonra Birleşmiş Milletler “Rio+20” kısa adıyla “Sürdürülebilir Kalkınma Konferansı” organize etti. Toplantılara ve kapanış konferansına devlet yetkilileri, çevre ve endüstri dernekleri davet edildi. 1000’den fazla katılımcının transferi konferansın sürdürülebilirlik hedeflerine uygun olarak ZF Ecolife otomatik şanzımanlı bir otobüs ZF tarafından delegelere shuttle hizmeti vermesi için hazır bulundu. ZF Ecolife şanzımanlı otobüs kapanış konferansından önce bir hafta süreyle Copacabana ve Parque dos Atletas’da bulunan etkinlik alanı arasında düşük egzos emisyonu ve düşük gürültü seviyesi özellikleri ile delegelere ücretsiz hizmet verdi.


Şanzıman ve kontrol ünitesinde “Yeşil” kalite ödülü
Brezilya Otomotiv Mühendisliği Derneği - AEA (Associação Brasileira de Engenharia Automotiva) tarafından Haziran ayının ortasında düzenlenen "6º Prêmio AEA de Meio Ambiente" endüstri buluşmasında ZF Ecolife şanzıman, aktarma organlarında kullanılan sürdürülebilir teknolojileri nedeniyle ödüllendirildi. www.tasimacilar.com 29.06.2012/11:01