ZF Türkiye hedeflerini Busworld’de açıkladı

ZF Türkiye hedeflerini Busworld’de açıkladı

Busworld Turkey 2012’de ZF’nin Türkiye pazarında yeni hedeflerini açıklayan, ZF Friedrichshafen AG yetkilileri, 2012’de iç pazarda 900 otobüsün ZF’ye sipariş verdiğini kaydetti.

Busworld Turkey 2012’de ZF’nin Türkiye pazarında yeni hedeflerini açıklayan, ZF Friedrichshafen AG üst yönetiminden Dr Micheil Störk, Frank Burkhart, Türkiye Genel Müdürü Ali Oruç ve Satış Müdürü Atilla Hassas ürünleri hakkında bilgi verdi. Oruç, 2012’de iç pazarda 900 otobüsün ZF’ye sipariş verdiğini kaydetti.
ZF’nin cironun yüzde 5’ini araştırma ve geliştirmeye ayırdığını belirten ZF Türk Genel Müdürü Ali Oruç, Türkiye’de üretim yapan 11 otobüs üreticisinin tamamının ZF müşterisi olduğuna dikkat çekti. Busworld Fuarı’nda ZF Friedrichshafen AG üst yönetiminden Dr. Micheil Störk, Frank Burkhart ile birlikte basın toplantısı düzenleyen Oruç, 2012 yılında iç pazarda 900 adet otobüs için sipariş aldıklarını anlattı. Oruç; “Bu siparişlerin tamamı yakıt tasarrufu sağlayan 6 vitesli otomatik Ecolife şanzıman, ZF Aksları ve ZF direksiyon sistemlerinin teknojosiyle donatılmıştır” dedi. “İETT, EGO ve ESHOT’un tercihi ZF”
İstanbul’da İETT, Ankara’da EGO ve İzmir’de ESHOT’un ZF teknolojisi ile donatılmış otobüsler kullanacağını ifade eden Oruç, “Özel halk otobüsçüleri de bizim ürünümüzü kullanmaktadır. Türkiye’nin en büyük 3 belediyesi bizim markamızı kullanacaktır. Türkiye’nin en fazla nüfusuna sahip illeri ZF markasını tercih ettiler. ZF bir araçta motor hariç tüm yürüyen aksamları üretmektedir” diye konuştu. Mercedes-Benz Türk, Man, Temsa Global, BMC, Otokar, Güleryüz, Karsan ve Isoto’nun ZF güç aktarma ve şasi teknolojisi kullandığını vurgulayan Ali Oruç, “Yoğun olan trafik ile birlikte üreticiler modern taşıtlara yönelik taleplerini arttırıyorlar” dedi. “Ecolife şanzıman ile yüksek performans”

Yeni ürünleri otomatik şanzıman ZF Ecolife için uzun süre çalıştıklarını belirten Dr. Micheil Störk da ZF Ecolife ile birlikte daha yüksek performans ve ekonomi sağlanacağının altını çizdi. ZF’nin gelecekte Hibrit versiyonu da pazara sunacağını kaydeden Störk sözlerini şöyle tamamladı: “ZF Ecolife yüzde 25 daha uzun ömürlüdür. Araçta uzun çalışma süresini sağlar ve maliyetini düşüren bir şanzımandır. Yılda 25 bin şanzıman üretiyoruz. Dünya şanzıman pazarında yüzde 52’lik bir paya sahibiz. ZF günümüz ve geleceğin egzoz gazı normlarına uymakla birlikte CO2 ve yakıt tasarrufu sağlamaktadır.” www.tasimacilar.com 24.04.2012/14:08