134 bin araca anında müdahale

134 bin araca anında müdahale

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi 2012’de uygunsuz alanlara park eden araçlara göz açtırmadı. 40 kişilik bir ekiple çalışmalarına sürdüren Zabıta Daire Başkanlığı 134 bin 321 araca uyarı amaçlı makbuz keserken, 8 bin 118 araç ise çekildi.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı, uygunsuz park eden, park yasağına uymayan araçlara 40 kişilik ekiple anında müdahalede ediyor. 2012 yılında durak, hastane girişi, yaya geçitleri gibi noktalara park eden 134 bin 321 araca uyarı amaçlı makbuz kesilirken 8 bin 118 araç çekici ile çekildi. Şehir içindeki ulaşımın sorunsuz bir şekilde yürümesi için çok önemli olan bu çalışma gece saatlerine kadar sürdürülüyor.

Belediye Göz Açtırmıyor

Büyükşehir Belediyesi şehir içi ulaşımının daha elverişli ve konforlu bir şekilde yürütülmesi için çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Bu kapsamda Büyükşehir Zabıta Daire Başkanlığı şehir içinde ulaşımı sekteye uğratan park edilmesi yasak olan yerlerde duraklayan ve uygunsuz park eden araçlara göz açtırmıyor. Zabıta ekipleri yaya, mobil araçlarla sürekli kontrol ettiği noktalarda taşıtların ulaşımı engellemesini önlüyor.

Uygunsuz Park Edenlere Uyarı

Büyükşehir Zabıta ekipleri 2012 yılında şehir merkezindeki önemli ulaşım yollarında denetimlerini sürdürdü. Bu sene içinde uygunsuz park eden araçlara 134 bin 321 araca uyarı amaçlı makbuz kesildi. Durak, hastane girişi, yaya geçitleri gibi noktalara park eden 8 bin 118 araç çekici vasıtası ile çekildi. 40 kişiden oluşan ekipler yapılan denetim ve uygulamalarla şehir merkezinde ulaşımdaki yaşanan olumsuzlukların önüne geçti.

Yaya Ve Mobil Ekipler

Büyükşehir zabıta ekipleri hem yaya hem de mobil olarak sürekli devriye geziyor. 22 kişiden oluşan yaya ekipler bölgeleri sürekli denetim altında tutuyor. 8 mobil ekip ise devriye halinde dolaşıp uygunsuz park edenlere müdahalede bulunuyor. 2 ekip aracı ise şikâyet ve kontrol ekibi olarak görev yapıyor. Böylece herhangi bir olayda anında ulaşımı aksatanlara işlem uygulanabiliyor.

Önce Uyarı

Park yasağı bulunan bölgelerde duraklayan araç sahiplerini Büyükşehir Zabıta ekipleri önce uyarıda bulunuyor. Uyarılara aldırmayan sürücülere uyarı makbuzu bırakılıyor. Bu uyarıları göz ardı eden araç sahiplerine ise çekici vasıtasıyla araçları çekiliyor. 2’şer kişiden oluşan 5 çekici ekip bu araçları alandan çekip ulaşımın tekrar sağlıklı bir şekilde yürümesini sağlıyor.


 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.