Artvin Defterdarı Altındağ’dan ATSO’ya ziyaret

Artvin Defterdarı Altındağ’dan ATSO’ya ziyaret

Artvin Defterdarı Abdurrahman Altındağ ve beraberindeki heyet, “Vergi Haftası” dolayısıyla Artvin Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO)’nı ziyaret etti.

Vergi Haftası dolayısıyla yapılan ziyarete, Artvin Defterdarı Abdurrahman Altındağ, Artvin Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Tuncer Pınar, Vergi Dairesi Müdürü Metin Çalışkanoğlu, Gelir Müdürü Birnaz Yılmaz, Muhasebe Müdürü Haydar Bayrak, Milli Emlak Müdür Vekili Köksal Ünlü, Personel Müdür Vekili Mustafa Arslan, Saymanlık Müdür Vekili Salih Yıldız, Muhasebe Müdür Yardımcısı Cevdet Koç ile Muhakemat Müdür Vekili Ersoy Yıldız katıldı. “Vergi ödemek vatandaşlık görevidir”

ATSO ziyaretinde Artvin’in ticari yapısı ve zorlu ticari şartları konuşuldu. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Artvin Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Tuncer Pınar, vergi ödemenin bir vatandaşlık görevi olduğunu söyleyerek, Artvin ticaret erbabının bu konuda hassas olduğunu belirtti. “Vergi bilincini oluşturmak için çalışıyoruz”
Artvin Defterdarı Abdurrahman Altındağ ise kamuoyunda sağlıklı bir vergi bilincinin oluşturulması maksadıyla devlet olarak önemli çalışmaların yapıldığını, vatandaşlarla Maliye İdaresi arasındaki ilişkilerin daha sağlıklı ve düzenli hale getirilmesi için önemli adımlar atıldığını belirtti. Artvin’de hizmet sektöründeki zorlukların da konuşulduğu ziyaret, sıcak sohbet havasında gerçekleşti.
Vergi Haftası''nın 23'üncüsünün kutlandığı 27 Şubat- 04 Mart 2012 tarihleri arasında, çeşitli etkinliklerle halkı bilinçlendirmeye yönelik çalışmalar yapılacak. Altındağ, “Artvin’de 2011 yılında genel tahakkuk eden vergi 288 milyon 787 bin lira, tahsilât ise 174 milyon 794 bin lira. Tahakkuk eden vergilerin % 73’ü tahsil edildi. Artvin’de 5648 gerçek gelir vergisi mükellefi, 2554 basit usul de mükellef, 981 kurumlar vergisi mükellefi bulunmakta” dedi. Hayati Akbaş / Artvin www.tasimacilar.com 01.03.2012/11:24