Edirne Otogar ihalesi 27 Ocak’ta

Edirne Otogar ihalesi 27 Ocak’ta

Halen Edirne Belediyesi Şehirlerarası Otobüs Terminali olarak faaliyet gösteren tesisin işletmesi 10 yıllığına kiraya verilecek.

Edirne Belediye Başkanlığı, inşaatı tamamlanarak 2000 yılında işletmeye açtığı ve halen Edirne Belediyesi Şehirlerarası Otobüs Terminali olarak faaliyet gösteren tesisin işletmesini 10 yıl süreyle kiraya vermek üzere ihale açtı.


Buna göre Edirne'nin Merkez Demirkapı mevki 1 parselinde bulunan, tesisin içindeki 16 adet bilet satış yazıhanesi ve her yazıhaneye 2 adet peron tahsis edilmek üzere, açık otoparkın işletilmesi, peron tahsis ücreti gelirinin tahsil edilmesi işi dahil olmak üzere terminal alanında bulunan bina, tesis, otopark eklentilerin temizlik, peyzaj, ısınma, bakım-onarım, aydınlatma ile her türlü idari ve teknik işin yapılması şartıyla, 10 yıl süre ile otogar işletmeciliği yapmış veya hali hazırda devam eden Ulaştırma Bakanlığından T1 veya T2 yetki belgeli gerçek ve/veya tüzel kişilere işletilmek üzere kiraya verilecek. İhale bedeli 10 yıllık 9 milyon 440 bin lira olarak belirlenen ihalede katılımcılardan 283 bin 200 lira tutarında geçici teminat bedeli alınacak. İhale, kapalı teklif usulü ile 27 Ocak 2011 tarihinde saat 14.00'de Edirne Belediyesinde gerçekleştirilecek. İhaleye katılmak isteyenler şartnameyi bedeli mukabili belediyeden satın alabilecek. Şartnameye göre hazırlanacak olan teklifler ihale günü ihale saatine kadar Edirne Belediye Başkanlığı İhale Komisyonu Başkanlığına verilecek.
Mehmet ŞENOL /EDİRNE www.tasimacilar.com 10.01.2011- 10.25