Trabzon TSO’dan Ali Osman Ulusoy’a Başsağlığı Ziyareti

Trabzon TSO’dan Ali Osman Ulusoy’a Başsağlığı Ziyareti

TTSO yönetimi, bir süre önce hayatını kaybeden Trabzonlu işadamı Saffet Ulusoy’un ağabeyi, TTSO Meclis Başkanı Ali Osman Ulusoy’a başsağlığı ziyaretinde bulundu.

TTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Coşkun Kahraman, beraberinde Yönetim Kurulu üyeleri Muhasip üye Adnan Sağlam, üyeler İsmail Öztürk, Erkut Çelebi, Özcan İlarslan, Tolga Avcı, M. Zihni Serdar, O. Selahattin Bektaş, Mustafa Albayrak ve Genel Sekreter Hakan Gürhan ile birlikte TTSO Meclis Başkanı Ali Osman Ulusoy’a taziye ziyaretinde bulundu. Yönetim Kurulu Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu’nun Ankara’da devam eden tedavisi nedeniyle ziyarete katılamadığını belirten Başkan Yardımcısı Coşkun Kahraman, Saffet Ulusoy’un Trabzon’un yetiştirdiği çok değerli bir iş adamı olduğunu belirterek kendisini kaybetmenin üzüntüsünü yaşadıklarını dile getirdi. “Acımızı paylaşan herkese teşekkür ediyorum”
Trabzon Atatürk Alanı’ndaki işyerinde taziye ziyaretlerini kabul eden TTSO Meclis Başkanı Ulusoy, kardeşini kaybetmenin üzüntüsünü yaşadıklarını belirterek Ulusoy ailesini bu acılı günlerinde yalnız bırakmayan hemşerilerine ve yurt içi ve yurt dışından cenazeye katılan ve taziyelerini ileten herkese aile adına teşekkür etti. “Takdir-i ilahiden kaçılamıyor”
Kardeşi Saffet Ulusoy ile 1968 yılında Trabzon’da çekilmiş fotoğraflarını TTSO heyetine gösteren Ulusoy, son 2 ayda rahatsızlığı ortaya çıkan Saffet Ulusoy ile son dönemlerinde beraber olduğunu, kendisinin mücadeleci bir yapıya sahip olduğunu, hastalıkla da aynı şekilde mücadele ettiğini ancak takdiri ilahiden kaçılamayacağını vurguladı. Türk iş dünyasına önemli katkıları dokundu
Ulusoy, kardeşi Saffet Ulusoy’un Türk iş dünyasına büyük hizmetler verdiğini özellikle Türkiye’nin lojistik gücünün uluslararası alanda ön plana çıkmasında büyük katkıları olduğunu hatırlattı. Saffet Ulusoy’un Uluslararası Nakliyeciler Derneği (UND) ve Ro-Ro işletmeleri başkanlığı gibi sivil toplum örgütlerinde uzun yıllar hizmet verdiğini ve son dönemde de bu iki kurumun birleşmesi için gayret sarf ettiğini belirten Ulusoy, Saffet Ulusoy’un Trabzon’da da çeşitli görevlerde hizmette bulunduğunu ve şehrin iş hayatının gelişimine de katkı ve destek sağladığını söyledi. Hayati Akbaş - Trabzon 06.03.2012 / 15:33