ARÜSDER Yönetim Kurulu Tedarikçi ziyaretlerine hızlı bir başlangıç yaptı.

ARÜSDER Yönetim Kurulu Tedarikçi ziyaretlerine hızlı bir başlangıç yaptı.

Araç ve Araç Üstü Ekipman ve İş Makinaları Üreticileri Birliği Derneği (ARÜSDER) yeni göreve başlayan yönetim kurulu çalışmalarına hızlı bir biçimde başladı.

2.jpg

Araç ve Araç Üstü Ekipman ve İş Makinaları Üreticileri Birliği Derneği (ARÜSDER) yeni göreve başlayan yönetim kurulu çalışmalarına hızlı bir biçimde başladı. Gündemin ilk sıralarında yer alan tedarikçi buluşmalarının ilk adımı Konya’dan atıldı.
Konya Kayahan A.Ş. Konya ev sahipliğinde son derece sıcak ve samimi bir ortamda gerçekleşen OSBÜK ve Konya Sanayi Odası Başkanı aynı zamanda ARÜSDER kurucu üyelerinden olan Sayın Memiş Kütükçü’nün katılımları ve destekleri de ayrı bir anlam katmıştır. 
Sektörün en eski ve örnek firmalarından olan Kayahan A.Ş.’nin kurucusu duayen Mehmet Kayhan ve  Genel Müdür Sevda Kayhan  Yılmaz’ın içten ve mükemmel ev sahipliklerinin yanı sıra firma hakkında verdikleri bilgiler ziyaretin ne kadar doğru bir başlangıç noktası olduğunu göstermiştir. Fabrika gezisinde yerinde yapılan tespitler gurur vermiştir. 

3.jpg

Gerçekleştirilen değerlendirme toplantısında Sayın Memiş Kütükçü derneğin temsil ettiği misyon üzerine tespitlere dikkat çekmiştir. Sayın başkanın önümüzdeki döneme ilişkin önerileri önemli bir yol haritası olarak değerlendirilmiştir.   
ARÜSDER Yönetim Kurulu Başkanı Musa Ertunç ise bu hususların gündeme alınarak üzerine gidilmesi ve derneğin etkinliğinin artırılması yönündeki planlarını anlatarak şunları ifade etmiştir;
“ARÜSDER 22 yıllık bir dernek olmanın yanı sıra ülkemizin cari açığına pozitif yönlü  katkı sunan bir sektörün tek temsilcisi konumundadır. Çok geniş bir ürün yelpazesine sahip olan üst yapı ve ekipman sektörü ihracatta gösterdiği performans ile dünya ile rekabet edebilir bir noktadadır. Daha da iyileştirme adına biz de dernek olarak yeni eylem planları hazırladık. Bunların başında tedarikçilerimizle bir araya gelerek birlikten doğan güç sloganımızı ticari hayata geçirmek yer alıyor. Birlik ve bütünlük içerisinde, tedarikçi-üretici ve lojistik döngüsünü layıkı ile hayata geçirerek daha güçlü bir organizasyon haline gelebilirsek ülkemizden de dünya markaları çıkarma şansımızı artırırız. 

6.jpg

Öncelikli hedefimiz bu olacak. Sayın Memiş Kütükçü başkanımızın da altını çizdiği gibi; sektörün önemli sıkıntıları bulunuyor. Bunların başında ekipmanların münferit tescili ve belgelendirilmesi bulunuyor. Bu konuda TSE ve Türkiye Noterler Birliği nezdindeki çalışmalarımıza ısrarla devam edeceğiz. Ayrıca ekipmanların yıllık periyodik muayenelerinin yapılmasına imkan verecek  düzenlemenin getirilmesi yönündeki çalışmalarımıza da  hız kesmeden devam edeceğiz. Zira can ve mal güvenliği bakımından bu konu da çok önemli.

7.jpg

Bir diğer konu ise; sektörün bir envanterinin bulunmaması. Ne üretiyoruz ? Ne kadar üretiyoruz ? Maalesef bunu resmi olarak göremiyoruz. İzlenebilirlik açısından da çok önemli olan bu envanteri oluşturmamız gerekiyor.

8.jpg

Piyasa güvenliği denetimleri ile ilgili bakanlığımızla görüşmelerimiz var. Çok ciddi yatırım yapan firmalarımız var. Dünyanın pek çok ülkesine çok özel ürünler gönderiyoruz. Ancak haksız rekabet sadece yurt içinde değil yurt dışı pazarlarda da çok zarar veriyor. Ülkemizin yurt dışındaki itibarına zarar vermeye kimsenin hakkı yok. Bu konuda öncelikli konularımız arasındadır.

9.jpg

Farkındalığı artırmak ve birlikte güçleneceğimizi anlatabilmek için bölge gezilerimiz sürecek. Bu anlamda bugün ilkini gerçekleştirdiğimiz ziyaretimize ev sahipliği yapan Sayın Sevda Kayhan Yılmaz’a ve değerli görüşleri, destekleri için Sayın Başkan Memiş Kütükçü’ye  şükranlarımı sunuyorum. ”
Ziyarete ARÜSDER yönetim kurulu başkanı Musa Ertunç, başkan yardımcısı Yaşar Kılıç, yönetim üyeleri Ömer Ünsal, Osman Rasim, Seçkin Kesinbaşoğlu, Mertkan Çıvgın ile genel sekreter Göktan Güçlü ile proje koordinatörü Recep Özer katılmışlardır.
 

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.