TREDER ve Knorr-Bremse stratejik tedarik iş birliklerine devam ediyor

TREDER ve Knorr-Bremse stratejik tedarik iş birliklerine devam ediyor

Türk treyler sektörünün tek temsilcisi olan Treyler Sanayicileri Derneği (TREDER), Knorr- Bremse ile stratejik tedarik iş birliklerine devam ediyor.

Knorr- Bremse Ticari Araç Sistemleri Türkiye ev sahipliğinde düzenlenen toplantı 17 Kasım 2023 tarihinde The Greenpark Hotel'de gerçekleşti. Toplantıya; Knorr-Bremse Ticari Araç Sistemleri Türkiye ve Orta Doğu Genel Müdürü Ozan Çiçek, Treyler OE Avrupa Satış ve Pazarlama Direktörü Julian Elsen, Treyler Aksları Avrupa Satış Direktörü Rudolf Ober ve Türkiye Treyler Satış ve Pazarlama Müdürü Savaş Ada, Teknik Satış Mühendisi Erman Uzunoğlu ve Servis Mühendisi Evren Erçıktı katıldı.

Knorr-Bremse Ticari Araç Sistemleri; müşterilerine kamyonlar, otobüsler, treylerler ve tarım araçları için fren sistemleri tedarik ediyor. Treyler endüstrisi ile ilgili olarak Knorr-Bremse, elektronik ve konvansiyonel fren ve şasi yönetim sistemlerinden tekerlek sonuna kadar tüm ürün yelpazesini kapsıyor. Şirketin ürün portföyü, kaplin başlıklarından geleneksel valflere, elektronik fren kontrol sistemlerine, aktüatörlere ve havalı disk frenlere kadar uzanıyor. Bir sistem tedarikçisi olarak Knorr-Bremse, emniyeti mutlak temel yetkinliklerinden biri olarak görüyor.

treder-knorr-bremse-6-jpg-jpg.jpg

Toplantıda ilk sözü alan Julian Elsen şunları söyledi: "2021'den bu yana treyler endüstrisi, sayısız zorluk ve tedarik zinciri problemleri ile son derece dinamik bir pazar ortamı tarafından şekillendirildi. Piyasanın iyileşme etkileri ile güçlü bir büyümenin ardından, enflasyon ve faiz oranlarının yanı sıra giderek kırılganlaşan dünya ekonomisi, sektörde 2024'te de devam etmesini beklediğimiz bir piyasa gerilemesine yol açtığı için bir yavaşlama aşamasına girdik. Güçlü müşteri odaklılığımız ve yerel varlığımızla, müşterilerimizle birlikte bir ekip olarak bu ters rüzgarda manevra yapmaya hazırız. Bu, ancak her iki taraf için de en iyi çözümü bulmak için müşterilerimizi ve stratejik ortaklarımızı dinleyerek ve onlarla sürekli bir fikir alışverişinde bulunarak mümkündür."

Ayrıca, Knorr-Bremse’nin şu anda Fren ve Şasi Kontrol sisteminden tekerlek sonuna kadar uzanan temel ürün portföyünün tamamını yenilemek için çalıştığını belirten Julian Elsen, "Yeni Fren ve Şasi Kontrol Sistemimiz için, 2023'te seçili müşterilerle yeni sistemin lansmanına başladık ve 2024 boyunca pazara sunmaya devam edeceğiz" dedi. 
Yeni sistem, iTEBS X adı verilen yeni nesil Treyler EBS, yeni park manevra valf ailesi POM ve konvansiyonel havalı süspansiyon için yenilenmiş kontrol modülü CSM'® den oluşuyor.

iTEBS® X, gerekli müşteri ihtiyaçlarını karşılamak için en uygun tüm premium işlevleri kapsayan, farklı kullanım durumları için uyarlanmış üç varyantla sunulacak. Buna ek olarak, rafine bir konektör yaklaşımı ve yenilikçi bir satış sonrası konsepti, ek müşteri değeri için büyük bir potansiyel sağlıyor.

treder-knorr-bremse-0-jpg-jpg.jpg

Yeni park manevra valf ailesi POM, entegre bir kaldırma/indirme kontrol fonksiyonuna sahip ve geleneksel park manevra düğmelerinin yanı sıra indirme/kaldırma butonu veya entegre kollu versiyonlar olarak mevcut. Valf, bir elektrik güç kaynağına ihtiyaç duymadan pnömatik bir yükseltme/indirme sağlıyor ve yerleşik elektropnömatik sistem (iLvl) veya yeni geleneksel havalı süspansiyon modülü (CSM) ile müşteri arayüzünün yanı sıra sistem yerleşiminin düzene sokulması ve standartlaştırılması için yüksek potansiyel sağlıyor.

Rudolf Ober ise şu açıklamaları yaptı: “Tekerlek sonu tarafında, yeni ürünümüz Havalı Disk Fren NexTT ve Fren Aktüatörü NG4 Evo Pro'nun piyasaya sürülmesine 2023'ün ilk yarısında başladık. Fren ve Şasi Kontrol sistemi ile uyumlu olarak, 2024'ü bu yeni nesil ürünlere ana geçiş yılı olarak görüyoruz. NexTT Havalı Disk Fren, Knorr-Bremse'nin Treyler standart çözümleri için özel olarak tasarlanmış ilk tek pistonlu kaliper freni ile ürün yelpazemizi genişleteceğiz. Bu standart uygulamalar için yeni kaliper, ST7 ürünüyle aynı dayanıklılık ve performansı sunarken, avantajı hafifliktir.

Buna ek olarak, yeni NG4 EVO fren aktüatörleri ile, artan performans beklentilerini karşılamak için DDSB (Çift Diyaframlı Yaylı Fren Aktüatörü) portföyünü genişletiyoruz. Yeni kilitleme teknolojisi en yüksek sağlamlığı elde ederken sızdırmaz bir güç yayı bölmesi ile de korozyona karşı koruma sağlar."

TREDER Başkanı Yalçın Şentürk, treylerde yer alan önemli sistemlerden biri olan fren sistemleri için oldukça verimli bir toplantı gerçekleştirdiklerini söyledi. Knorr-Bremse ve TREDER arasında iyi bir iş birliği olduğunun altını çizen Şentürk, Knorr-Bremse ile yakın tedarikçi iş birliklerini sürdüreceklerini söyledi.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.