UND’nin Vize Şirketi “ASC Vize Hizmetleri” Faaliyetine Başlıyor

UND’nin Vize Şirketi “ASC Vize Hizmetleri” Faaliyetine Başlıyor

Uluslararası Nakliyeciler Derneği ( UND) "ASC Vize Hizmetleri"ne başladığını açıklamayla duyurdu.

Bilindiği üzere Derneğimiz, uzun bir süredir başta Schengen vizeleri olmak üzere sektörümüzde çalışan profesyonel TIR sürücülerinin vize süreçlerinin kolaylaştırılması ve uzun süreli vize temini için yoğun çaba sarf etmektedir. Özellikle 2019 yılından itibaren daha belirgin şekilde karşı karşıya kaldığımız vize başvurularına verilen “ret” kararların olumsuz etkilerinin bertaraf edilmesi ve sektörümüz faaliyetlerinin daha net olarak ifade edilebilmesini teminen ülkemizdeki neredeyse tüm Avrupa ülkeleri Büyükelçilik ve Konsoloslukları ziyaret edilmiş; sektörümüzün iş yapış modelleri ve sürücülerin mesleklerini icra edebilmek için vize süreçlerinin kolaylaştırılmasının gerekliliği anlatılmıştır. 

Tüm bu süreçte Dışişleri Bakanlığımız ile ortak çalışmalar yürütülmüş ve Dışişleri Bakan Yardımcısı Sayın Yavuz Selim Kıran’ın destekleri ile UND ile Dışişleri Bakanlığı arasında Schengen Sürücü Çalışma Grubu kurulmuştur. Çalışma grubu etkin şekilde toplantılarını gerçekleştirmiş, sektörün Schengen Vize sorunlarının tamamı bu çalışma grubunda değerlendirilmiştir. Anılan Çalışma grubunun çıktılarından birisi de; “Dışişleri Bakanlığı – AB Ülkeleri Büyükelçilik ve Konsoloslukları ile UND’nin” katılım sağladığı Sürücü Vize Toplantısının gerçekleştirilmesi olmuştur. Bahse konu toplantıda da, tüm ülkelerin temsilcilerine sürücü vizelerinin temininde yaşanan sorunlar vaka bazında aktarılmıştır.

Vize sorunlarının çözümü için UND tarafından başlatılan ikinci bir çalışma ise; ülkemizdeki Avrupa ülkelerine aracı kurum hizmeti veren şirketlerle işbirliği süreçlerinin geliştirilmesi olmuştur. UND, bu amaçla yaptığı çalışmalarında öncelikle Dışişleri Bakanlığımızın da anlaşmalı vize kurumu olan GATEWAY ve Stratejik Partneri VFS Global ile anlaşma imzalamıştır. Bu kapsamda, Derneğimiz tarafından yapılan basın duyurusunda da belirtildiği üzere hedefimiz; “UND’nin bir filtre görevi ile başvuru evrakını kontrol etmesi, başvurunun UND tarafından GATEWAY’e teslim edilmesi ve söz konusu başvuruların ilgili Konsolosluklara “UND Başvuruları” olarak teslim edilmesi aşamaları ile vize başvuru sürecinin daha planlı yürütülmesidir.”

Bu itibarla, Derneğimiz tarafından Üyelerimize verilecek vize hizmetlerinin, tecrübeli ve seçilmiş bir kadro ile yürütülebilmesi, sürücüler için yapılacak başvurularda vize evraklarının kontrolü ve eksikliklerin başvuru öncesinde tamamlanması ve UND’nin vize şirketi kanalıyla yapılacak vize başvurularına “UND Referans Yazısı“ eklenmesi hususlarına azami hassasiyet gösterilecek olup; üyelerimizin vize süreçlerinin titizlikle yürütülmesi hedeflenmektedir.

Yeni kurulan ASC Vize Hizmetleri Ticaret Limited Şirketi; UND’nin etik kuralları, kalite politikalarına ve misyonuna uygun olarak ülkemizdeki yabancı ülke misyonlarına vize hizmetleri konusunda aracılık hizmeti veren Aracı Kurumlara ve/veya Konsolosluk / Başkonsolosluklara lojistik sektöründe çalışan TIR sürücülerinin vize başvurularını yapacaktır.

ASC Vize Hizmetleri Şirketi tarafından verilecek vize hizmetlerine ilişkin işlemler kayıt altına alınacak ve vize başvuru sayıları, kabul ve ret sayılarına ilişkin istatistiki verilerin oluşturulması ile tüm verilerin raporlanabilmesi sağlanarak vizeler konusunda bir veri bankası oluşturulacak ve bu veriler ihtiyaç çerçevesinde Dışişleri Bakanlığımız başta olmak üzere ilgili kamu kurumları ile de paylaşılabilecektir.

Yeni kurulan vize şirketinin bilgileri aşağıda yer almakta olup olası vize ihtiyaçlarınız, vize başvurularında ve sürecinde bilinmesi gereken detaylar ile ilgili danışmanlık talepleriniz için ASC Vize Hizmetleri yetkilileri ile irtibata geçebilirsiniz.

Bu vesileyle Kurban Bayramınızı en içten dileklerimiz ile kutlar, yeni hizmetimizin sektörümüze hayırlı olmasını dileriz.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.