Ford Otosan, çalışanlarına elektrik araçlar eğitimi verecek

Ford Otosan, çalışanlarına elektrik araçlar eğitimi verecek

Ford Otosan, İTÜ ile beraber hazırladığı Elektrikli Araçlar Eğitim Programı ile çalışanlarına elektrikli araçlar konusunda farklı seviyelerde eğitim verecek ve insan kaynağını geleceğe taşıyacak.

Ford Otosan İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) ile iş birliği yaparak bir ilke imza atıyor ve Ford Otosan çalışanlarına yönelik Elektrikli Araçlar Eğitim Programı’na başlıyor. İTÜ ve Ford Otosan’ın ortaklaşa yürüteceği program, elektrikli araçlarla ilgili temel seviye ve üç farklı teknik seviyede ilerleyecek. Öncesinde konusunda uzman İTÜ akademisyenlerine Ford Otosan’daki elektrikli araçlar ve batarya konusunda teknolojik gelişmeler ve iş güvenliği hakkında bilgi aktarımı yapılarak ortak bir dil oluşturulacak.

elektrikli-arac1.jpg

Yeni teknolojileri tasarlayıp üretirken çalışanlarını geleceğe hazırlayan Ford Otosan, otomotiv sektöründe elektrikli araç teknolojilerine geçişte çalışanlarının yetkinliklerini geliştirmeyi hedefliyor. Elektrikli araçların üretimi, batarya üretimi ve diğer elektrifikasyon konularında bugüne kadar öncü vizyonuyla büyük yatırımlar yapan Ford Otosan, Elektrikli Araçlar Eğitim Programı ile şirket içerisinde farkındalık yaratacak ve uzman yetenekler yetiştirecek.

Ford Otosan Genel Müdürü Güven Özyurt: “Bu program ile çalışma arkadaşlarımızı geleceğe hazırlıyoruz”

Elektrikli Araçlar Eğitim Programı’nın Ford Otosan’ın otomotiv sanayisinin elektrikli dönüşümüne liderlik etme misyonunun bir sonucu olduğunu belirten Ford Otosan Genel Müdürü Güven Özyurt, bu program ile insan kaynağını geliştirme ve geleceğe hazırlama konusunda da öncülük edeceklerini belirtti.

Özyurt; “Otomotivde elektrikli, bağlantılı yeni nesil ticari araç projelerimizi hayata geçirirken İTÜ ile yürüttüğümüz iş birliği çerçevesinde üretime yatırım yaparken, çalışma arkadaşlarımızın kariyer süreçlerini destekleyerek sektörümüzde tasarım, ürün geliştirme ve üretim süreçlerinin sürdürülebilirliğini sağlayacağız.

Geliştirdiğimiz ürün ve hizmetlerle bugüne kadar hep topluma fayda sağlamayı amaçladık. Geleceğin teknolojilerini her zaman sektörümüzde öncü olarak müşterilerimizle buluşturduk. Otomotiv sektörünün gelecekte evrileceği noktaları herkesten önce öngörerek yatırım yapmaya, üretmeye ve çalışanlarımıza yetkinlikler kazandırmaya devam edeceğiz,” dedi.

elektrikli-arac2.jpg

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.