KONFORUN ÖNCÜSÜ CITROËN, HAFİF TİCARİ ÜRÜN GAMINI EN GÜNCEL TEKNOLOJİLERLE YENİLEDİ!

KONFORUN ÖNCÜSÜ CITROËN, HAFİF TİCARİ ÜRÜN GAMINI EN GÜNCEL TEKNOLOJİLERLE YENİLEDİ!

Konforun öncüsü Citroën, Berlingo, Jumpy ve Jumper’dan oluşan hafif ticari araç sınıfındaki modellerini yeniledi.

. Yeni Berlingo, Jumpy Ve Jumper, Markanın Yeni Kimliğini Ve Logosunu Gururla Taşıyan İlk Modeller Oluyor. Yeni Modellerin Tasarımları, Özellikle Ön Cephe Ve Ön Konsolda Geliştirildi. Her Biri De Hala Orijinal Niteliklerini Korurken Aynı Zamanda Konfor, Sürüş Yardımcıları Ve Güç-aktarma Sistemleri Açısından İyileştirildi. Yeni Citroën Berlingo, İlk Kez Citroën’e Özel Advanced Comfort® Koltuklar’la Donatılıyor. Ayrıca, Yeni Bir Dijital Gösterge Paneli Ve Merkezi 10 İnçlik Ekran Üzerinden Erişilebilen Bilgi-eğlence Sistemine De Sahip Oldu. Gelişmiş Park Yardımcıları, Otoyol Sürücü Desteği, Gelişmiş Çevre Görüş Sistemi Gibi İşlevler Hayatı Kolaylaştırıyor. Yeni Citroën Jumpy, Entegre Kumandalara Sahip Yeni Bir Direksiyon, Yeni Saklama Alanlarına Sahip Bir Ön Konsol, Tamamen Yeni Dijital Gösterge Paneli Ve Merkezi 10 İnçlik Hd Ekrana Sahip Bir Bilgi-eğlence Sistemi Ve Yeni Sürüş Yardımcıları Gibi Özelliklerle Öne Çıkıyor. Yeni Citroën Jumper Da Vites Büyütüyor. İlk Kez Otomatik Şanzımanla Sunulan Yenilenen Bir Dizel Motor Seçeneği , Tam Dijital Gösterge Paneli, Merkezi Hd Ekrana Sahip Bir Bilgi-eğlence Sistemi, Aktif Park Yardımcısı, Elektrikli El Freni, Dijital İç Dikiz Aynası Gibi Özelliklerle Donatılıyor. 

citroen-jumpy.jpg

Citroën, Hafif Ticari Araç Modelleri Berlingo, Jumpy Ve Jumper’ı, Eş Zamanlı Olarak Yenileyerek Pazardaki Konumunu Daha Da Güçlendirmeyi Hedefliyor. Markanın Zengin Ürün Çeşitliliği İle Yeni Ürün Yelpazesi, Ticari Araç Sürücülerinin Sürdürülebilir Ulaşıma Yönelik Artan İhtiyaçlarını, Güçlü Ve Verimli, Tamamen Elektrikli Ürün Yelpazesiyle Karşılıyor. Citroën, Her Zaman Günlük Yaşamlarında Ticari Araç Sürücülerinin Yanında Oldu. Citroën’in Değerlerini Yansıtan Ürün Yelpazesi, Üstün Konfor Ve Her Santimetreküpten En İyi Şekilde Faydalanan, Ustaca Tasarımlarıyla Dikkat Çekiyor. Citroën, Yüksek Performanslı Ürün Gamı Ve Avrupa’daki Hafif Ticari Araçlar Konusunda Uzmanlaşmış Ekibiyle Birlikte, Profesyonel Müşterileriyle Yakın Ve Güvene Dayalı Bir İlişki Kurdu. Citroën, Hafif Ticari Araç Pazarında Önemli Bir Oyuncu. 2022 Yılı İtibarıyla Bu Pazarın %8,3’ü Avrupa Birliği’nde Yer Alıyor. Berlingo, Jumpy Ve Jumper, Markanın Toplam Satışlarının Yaklaşık %30’unu Oluşturuyor.

YENİ CITROËN BERLINGO: Yenilenen Dış ve İç Tasarıma Eşlik Eden En Güncel Citroën Teknolojisi

Yeni Berlingo, Dış Tasarım Açısından Radyatör Izgarasından Tampon Ve Farlarına Kadar Tamamen Yeni. Daha Dik Bir Ön Cephe, Markanın En Güncel Tasarımını Taşıyor. Böylece Berlingo Daha Karakteristik, Dinamik Ve Güçlü Bir Görünüm Sergiliyor. Yandan Bakıldığında Yeni Jantlar Dikkat Çekiyor. Ayrıca Kiama Mavisi İle Yeni Bir Gövde Rengine De Sahip Oldu. Yolcu Bölümü De Yeniden Tasarlandı Ve Daha Ergonomik Ve Kaliteli Yeni Bir Ön Konsola Kavuştu. Yeni Ön Konsolu, Yeni Bir 10 İnçlik, Yüksek Çözünürlüklü Dokunmatik Ekran Süslüyor. Direksiyon Da Yeni, Hız Sabitleme Ve Ses Sistemi İçin Kumandalara Sahip. 

citroen-berlingo-jumpy-ve-jumper.jpg

İster Binek Otomobil İster Ticari Araç Olsun, Citroën İçin Konfor Her Zaman Bir Önceliktir. Yeni Berlingo, Her Gün Araçlarında Saatler Geçiren Tüm Profesyonellerin Rahat Etmesini Sağlayan, Citroën’in Yeni Advanced Comfort® Koltukları İle Donatılıyor. Citroën’e Özel, Yeni Berlingo’daki Advanced Comfort® Koltuklar Detaylı Bir Tasarıma Dayanıyor, Özel Yan Destekler, Yüksek Kaliteli Köpük Ve Kumaşla Ek Konfor Sağlıyor.

Kullanıcı Konforu, Optimum Profesyonel Performansın Anahtarı. Böylece Yeni Berlingo, Vites Yükseltiyor Ve Kullanıcılara Günlük Yaşamı Kolaylaştıracak En İleri Teknolojileri Sunuyor. Bilgi-eğlence Konusunda Da Neredeyse Her Donanım Değiştirildi. 

Yeni Berlingo’nun Ön Konsolu 10 İnç Ekranla Donatılabiliyor. Bu Dokunmatik Ekran, Citroën’in Yeni Multimedya Sistemlerini Kontrol Ediyor

Yeni My Citroën Play Bilgi-eğlence Sistemi, 10 İnç Ekranla Donatılıyor Ve Radyo Dinlemek İçin Kullanılabiliyor. Ayrıca Apple Carplay Ve Android Auto İle Uyumlu, Kablosuz Akıllı Telefon Yansıtma İşlevini De İçeriyor. Ergonomik Tasarımlı Olup Geri Görüş Kamerasını Da Gösteriyor.

Kapsamlı Sürüş Destek Sistemleri, Konforun Artması, Aynı Zamanda Sürücünün İş Yükünün De Azalması Anlamına Geliyor. Bu Amaçla Yeni Berlingo, Bir Dizi Yeni Sürüş Yardımcısıyla Donatıldı:
Geliştirilmiş Bir Versiyon: Doğrudan İç Dikiz Aynasında Görüntülenen Dinamik Çevre Görüş, Sürüş Güvenliğini Destekliyor.

Panelvan Kullanırken Çevreye Tam Olarak Hakim Olmak Zor. Bu Nedenle Yeni Berlingo; Biri Arka Kapıların Üstünde, Diğeri Yolcu Tarafındaki Yan Dikiz Aynasının Altında Olmak Üzere İki Kamerayla Donatıldı. Doğrudan Geniş Dijital İç Dikiz Aynasına Yansıtılan Görüntü, Görüşü Engelleyen Metal Levhaya Rağmen, Normal Bir Otomobilde Olduğu Gibi, Aracın Arkasını Görme Olanağı Sağlıyor. Park Ederken Yansıtılan Görüntü, Olası Kör Noktaları Ortadan Kaldırıyor.

Geliştirilmiş Park Yardımları: Yeni Berlingo, Önde Ve Arkada Olmak Üzere 12 Engel Sensörüyle Donatıldı.
Otoyol Sürüş Asistanı, Otonom Sürüşe Doğru İlk Adım. Sistem, Uyarlanabilir Hız Sabitleyiciyi Dur-kalk, Şerit Ortalama Yardımcısı Ve Trafik Sıkışıklığı Yardımcısıyla Birleştiriyor. Örneğin Trafik Sıkışıklığında 30 Km/s’e Kadar Hızlarda Sistem, Direksiyon, Fren Ve Hızlanma Pedalını Kontrol Edebiliyor.
Her Zamankinden Daha Verimli; Tüm Profesyonellerin İhtiyaçlarını Karşılamak Üzere Yeni Berlingo, Yüksek Verimliliğe Sahip Bluehdi 100 Hp Ve 130 Hp Dizel Motor Seçeneklerini Müşterilerin Beğenisine Sunuyor.
 

citroen-jumper.jpg 
Yeni Cıtroën Jumpy: Daha Şık, Daha Modern!

Yeni Citroën Jumpy, Kompakt Boyutu, Rakipsiz Konfor Ve Güvenlik Özellikleri Sayesinde Çok Yönlülük Açısından Bir Referans Noktası Olmayı Sürdürüyor. Yeni Jumpy, 6,6 M3’e Varan Yükleme Hacmi, Kompakt Boyutlarıyla Şehir İçin Kullanım Kolaylığı (11,3 M Dönüş Çapı Ve 1,90 M Yükseklik) Ve Güçlü Motorlarıyla Her Türlü Kullanıma Uygun. Ayrıca Yeni Görünümü, Onu Daha Da Çekici Kılıyor.

Yeni Jumpy; Gelişmiş Tasarım Ve Aerodinami İçin Optimize Edilen Tampon, Yeni Led Farlar Ve Markanın Yeni İmzasını Taşıyan, Tamamen Yeni Bir Radyatör Izgarası İle Yeni Bir Ön Cepheyle Dikkat Çekiyor. Yeni Jant Renkleri Ve Yeni Titanyum Gri Gövde Rengi, Bu Yeni Tasarımı Tamamlıyor. Yeni Zarif Ön Konsol, Yeni Bir Tasarıma Ve Eklere Sahip. Ayrıca Daha Pratik. Özellikle, Akıllı Telefon Ve Tablet Taşıyabilecek Şekilde Tasarlanan Bardak Tutucular, Kullanım Kolaylığı Sağlıyor. Ayrıca Mevcut Saklama Alanları Büyütüldü Ve Yenileri Eklendi. Jumpy, Konforuyla Ofisin Gerçek Bir Uzantısı. Direksiyon Yeni Ve Sürüş Yardımcıları, Telefon, Radyo Gibi Farklı İşlevlere Ve Isıtma Özelliğine De Sahip. 

Yeni Jumpy’de Tamamen Dijital 10 İnçlik Gösterge Paneli Bulunuyor. Renkli (isteğe Bağlı) Veya Siyah-beyaz (standart) Seçenekleri Bulunuyor. Ayrıca Sürücü, Önemli Bilgilerin Görüntülenme Biçimini Kişiselleştirebiliyor.

Büyük 10 İnçlik Hd Merkezi Ekranda İleri Teknoloji Ürünü Bilgi-eğlence Sistemi Yer Alıyor. Yeni Jumpy, Standart Olarak Ses Ve Telefon İşlevlerini Kontrol Eden, Yenilikçi 5 İnçlik Merkezi Dokunmatik Ekranla Donatılıyor. Donanım Seviyesine Göre, Yeni My Citroën Play Bilgi-eğlence Sistemiyle Ön Konsolun Ortası, Yeni 10 İnçlik Hd Dokunmatik Ekranla Donatılabiliyor. Akıllı Telefon Benzeri Bir Kullanıcı Ara Yüzüne Sahip Olan Dokunmatik Ekran, Aracın Konfigürasyon İşlevlerine Ek Olarak Müzik Veya Telefon Gibi Multimedya Ortamını Da Kontrol Etmek İçin Kullanılabiliyor. 

10 İnçlik Dokunmatik Ekran, Kablosuz Olarak Apple Carplay Ve Android Auto’ya Bağlantı Özelliğine Sahip.
Gelişmiş Çevresel Görüş Ve Sürüş Destek Sistemleriyle Yeni Jumpy, Trafik İçerisinde Çok Daha Kolay Bir Sürüş Tecrübesi Yaşatabiliyor.
Gelişmiş Bir İşlev: Dinamik Çevresel Görüş, Görülemeyenleri Görebiliyor. Panelvan Kullanırken Çevre Görüş Kısıtlı Olduğundan, Manevra Yapmak Ciddi Bir Zorluk Olabiliyor. Bu Nedenle Yeni Jumpy’de İki Kamera Bulunuyor. Biri Arka Kapıların Üstünde Ve Diğeri Yolcu Tarafındaki Yan Dikiz Aynasının Altındaki Kameraların Her İkisi De Yeni Dijital İç Dikiz Aynasına Ve Ön Konsoldaki Merkezi Ekrana Bağlı. Bu Da Sürücüye, Hem Sürüş Sırasında Hem De Manevra Yaparken, Aracın Arkasını Ve Yolcu Tarafını Net Bir Şekilde Görme Olanağı Sağlıyor.

Sürüş Yardımı Paketi, Sürücüsüz Sürüşe Doğru Atılan İlk Adımlar Arasında Yer Alıyor. Sürüş Yardım Paketi, Uyarlanabilir Hız Sabitleme İşlevini, Dur-kalk, Şerit Ortalama Yardımcısı Ve Trafik Sıkışıklığı Yardımcısıyla Birleştiriyor. Trafik Sıkışıklığında, Örneğin 30 Km/s’ye Kadar Hızlarda Sistem, Direksiyon, Fren Ve Hızlanma Pedalını Kontrol Edebiliyor. 
Daha Az Efor Harcamak Ve Manevra Kabiliyetini Artırmak İçin Hidrolik Direksiyon Artık Elektro-hidrolik Yerine Tamamen Elektrikli Oldu.
Yeni Jumpy’de, Farklı Güç Alternatiflerine Sahip Bluehdi Dizel Motorlar Yüksek Yakıt Ekonomisi Sağlıyor. 6 İleri Manuel Şanzımanla Birlikte 140 Hp Sunulurken, 8 Kademeli Otomatik Şanzımanla 180 Hp Sunuluyor. 

Farklı Gövde Tipleriyle Seçme Özgürlüğü Sağlayan Yeni Jumpy, 5,30 Metre Uzunluğa Sahip. Ayrıca Van, 5 Veya 6 Koltuklu Uzatılmış Kabin, Taban Kabini Ve 9 Koltuklu “kombi” Olmak Üzere Gövde Tipleriyle De Sunuluyor. Versiyona Bağlı Olarak, 6,6 M3’e Kadar Hacim Ve 1275 Kg’a Kadar Taşıma Kapasitesi Sunuyor.

YENİ CITROËN JUMPER: İddialı Tasarım!

Yeni Jumper, Kendi Segmentindeki Benzersiz Özelliklere, Sürüş Yardımcıları Ve Bağlanılabilirlik Yenilikleriyle, Konforu Tamamen Yeni Bir Seviyeye Taşıyor. Motor Yelpazesi De Kapsamlı Bir Şekilde Elden Geçirildi. Böylece Ticari Araç Sürücülerine Daha Fazla Verimlilik Ve Daha Düşük İşletme Maliyetleri Sağlıyor. Yeni Jumper, 2 Tona Kadar Taşıma Kapasitesiyle Citroën’in En Güçlü Hafif Ticari Aracı Olmayı Sürdürüyor. Her Gün Optimum Çalışma Koşullarını Sağlayan, Binek Otomobil Seviyesinde Bir Dizi Yenilikçi Donanıma Sahip.

Yeni Jumper’ın Ön Cephesi, Modelin Karakterini Daha Da Güçlendirmek Ve Aerodinamik Özelliklerini Geliştirmek İçin Yeniden Tasarlandı. Tampon, Artık Gövde Rengindeki Radyatör Izgarası Ve Yan Aynalar, Bu Düşünceyle Yeniden Şekillendirildi. Darbe Korumasını Daha Da Artırmak İçin Siyah Alt Bölüm Güçlendirildi. Daha Zarif Olan Yeni Led Farlar, Önceki Halojen Farlara Göre %30 Daha Verimli Oldu. Bunlara Ek Olarak, Arka Aydınlatma Grubunun Tasarımı Da Yenilendi. Yeni Jumper’ın Yolcu Kabini De Yenilendi. Ön Konsol, Yeni Bir Dijital Gösterge Paneli Ve Geniş Merkezi Ekranla, Gelişmiş Ergonomi Ve Daha Zarif Bir Tasarım Sunmak Üzere Yeniden Tasarlandı. Direksiyon, Şanzıman Kumandası Ve Kapı Panelleri De Güncellendi. 

Gelişmiş sürüş konforu ve güvenlik sunan yeni Jumper’ın, orta donanım seviyelerinde, kullanılan medya bilgilerini gösteren (Radyo, telefon vb.) 5 inçlik bir ekran bulunuyor. Ses, Bluetooth aracılığıyla aktarılabiliyor ve sürücü, ses tanımayı kullanarak akıllı telefonuyla güvenli ve kolay bir şekilde etkileşime geçebiliyor.

Yeni Jumper’da 10 inçlik dokunmatik ekran Sunulması Planlanıyor. Bu Ekran, Radyo Veya Navigasyon Gibi İşlevleri İçeriyor. Akıllı Telefon Benzeri, Ergonomik Tasarımlı Ve Kısayol İşlevi Gören Widgetlar İle Kolay Ve Akıcı Bir Kullanım Sunuyor. Bluetooth Eller Serbest İşlevi, Akıllı Telefon İçin Kablosuz Ekran Yansıtma Ve 3d Navigasyon Özelliklerine De Sahip.

7 inçlik tamamen dijital gösterge paneli güncellendi ve artık daha net gösteriyor. Sürücü, bilgi ekranındaki verileri, ihtiyacına uygun olarak kişiselleştirebiliyor. Bu ekran aynı zamanda araç içi navigasyon bilgilerini görüntülemek için de kullanılabiliyor. Yeni Jumper’da standart olarak, analog hız ve devir göstergeleri ile dijital yakıt ve motor sıcaklığı göstergelerini, kaliteli 3,5 inç TFT ekranla birleştiren yeni bir gösterge paneli bulunuyor

Kablosuz akıllı telefon şarjı, her defasında telefonu kabloyla şarj etme zorunluluğunu ortadan kaldırıyor

Dijital iç dikiz aynası, yeni Jumper’ın arkasındaki kamerayla harika bir görüş sağlıyor.

Elektrikli hidrolik direksiyon, yüksek hızlarda daha fazla hassasiyet ve şehir içinde daha fazla akıcılık sağlamak için destek seviyesini aracın hızına göre otomatik olarak uyarlıyor.


Elektrikli park freninin kullanımı, geleneksel el freninden daha kolay hale gelmesini sağlıyor

Anahtarsız Giriş ve Çalıştırma Sistemi, anahtarı cebinden çıkarmadan aracı kilitleme, kilitleri açma ve aracı çalıştırma olanağı sağlıyor. Gün içinde sık sık duraklayan profesyoneller için gerçek bir avantaj sağlıyor

.
360° park radarı, yeni Jumper’ın etrafına dağılan, aracın uzunluğuna bağlı olarak 14 veya 16 sensörden oluşuyor ve çevredeki engellerin yakınlığını merkezi ekranda gösteriyor. 

Aktif Park Yardımcısı, yeni Jumper’ın boyutlarına uygun bir park alanı belirliyor ve aracı otomatik olarak oraya yönlendiriyor. Sürücünün yine hızlanma ve fren pedalını kontrol etmesi gerekiyor.

Yeni sürüş yardımları, Sürücü Yorgunluk Uyarısı, Trafik İşareti Okuma, Şeritte Kalma Asistanı, Yaya Ve Bisikletli Algılamalı Otomatik Acil Durum Freni Ve Akıllı Hız Sınırlayıcı Gibi İşlevleri İçeriyor. 

Sürüş Yardımı Paketi, Otonom Sürüşe Doğru Atılan İlk Adım. Sürüş Yardım Paketi, Dur-kalk Özellikli Uyarlanabilir Hız Sabitleme İşlevini, Şerit Ortalama Yardımcısı Ve Trafik Sıkışıklığı Yardımcısı İle Birleştiriyor. Trafik Sıkışıklığında, Örneğin 30 Km/s’ye Kadar Hızlarda Sistem, Direksiyon, Fren Ve Hızlanma Pedalını Kontrol Edebiliyor.

Yeniden Tasarlanan Ve Üstün Kullanım Kolaylığı Sağlayan Yeni Jumper, Performans Ve Verimliliği Birleştiren Motorlarla Donatılıyor. Yeni 2.2 Dizel Motor 140 Hp Ve 180 Hp Olmak Üzere İki Güç Seçeneği Ve Yeni 6 İleri Manuel Şanzımanla Sunuluyor. 180 Hp Versiyonunda İlk Kez 8 Kademeli Otomatik Şanzıman Opsiyonel Olarak Sunuluyor.. 

Farklı Gövde Tipleriyle Seçme Özgürlüğü Sağlayan Yeni Jumper, Profesyonellerin Tüm Gereksinimlerini Karşılayan Zengin Bir Gövde Tipi Çeşitliliğine Sahip. İki Farklı Aks Mesafesi (3,45 Metre Ve 4,04 Metre) İle Panelvanlar, 11ile 15m3 Hacimli Toplam 3 Farklı Gövde Tipiyle, Üç Uzunlukta (l2, L3 Ve L4) Sunuluyor. 

Citroën

Citroën, 1919 Yılından Bu Yana Toplumdaki Gelişimlere Yanıt Vermek İçin Otomobiller, Teknolojiler Ve Ulaşım Çözümleri Geliştiriyor. İddialı Ve Yenilikçi Bir Marka Olan Citroën, Müşteri Deneyiminin Merkezine Dinginlik Ve Huzuru Yerleştiriyor. Şehir İçin Tasarlanmış Bir Elektrikli Ulaşım Aracı Olan Benzersiz Ami’den Çoğu Elektrikli Veya Şarj Edilebilir Hibrit Güç-aktarma Sistemlerine Sahip Sedanlara, Suv’lara Ve Ticari Araçlara Kadar Geniş Bir Model Yelpazesi Sunan Citroën, Hizmetleriyle De Öncü Bir Marka Olarak Bireysel Ve Profesyonel Müşterilerine Özen Gösteriyor. Citroën, Dünya Genelinde 6.200 Yetkili Satıcı Ve Yetkili Servis Noktası İle 101 Ülkede Faaliyet Gösteriyor.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.