Mercedes-Benz’den Yeni Premium Hafif Ticari Araçlar  Vito, eVito, EQV ve V-Serisi

Mercedes-Benz’den Yeni Premium Hafif Ticari Araçlar Vito, eVito, EQV ve V-Serisi

Yeni Hafif Ticari Araçlar Elektrik Mimarisi (VAN. EA) 2026'da devreye giriyor.

Mercedes-Benz Hafif Ticari Araçlar, orta büyüklükteki serisini özel ve ticari kullanım için yeni iç ve dış tasarımın yanı sıra, özellikle akıllı dijital ağdaki Plus sayesinde daha fazla konfor, güvenlik ve işlevsellik ile daha da çekici hale getirdi. Yeni modeller EQV ve V-Serisi ile eVito ve Vito, yakın zamanda sunulan, yenilenen iş stratejisinin uygulanmasında önemli bir adım. Böylece en çok arzu edilen ticari araçları ve hizmetleri sunarken, elektrikli mobilite ve dijital deneyim alanında liderliği pekiştirmek amaçlanıyor.

Mercedes-Benz Hafif Ticari Araçlar farklılaştırılmış bir stratejik yaklaşım izliyor. Bu lüks stratejisi, tüm Mercedes-Benz otomobillerinde olduğu gibi, EQV ve V-Serisi de dahil olmak üzere özel olarak konumlandırılmış ticari araçlarla eVito ve Vito’yu da kapsayacak. Bu stratejik değişimin 2026'dan itibaren modüler ve ölçeklenebilir Hafif Ticari Araçlar (Van) Elektrik Mimarisinin (VAN.EA) devreye girmesiyle tam olarak uygulanması amaçlanıyor. Hem bireysel hem de ticari modellerde, elektrikli ticari araçların 2030 yılına kadar toplam portföyün yüzde 50'den fazlasını oluşturması bekleniyor.

yeni-mercedes-benz-evito.jpg

Mercedes-Benz portföyünde orta segment ticari araçlarda en yüksek farklılaşma seviyesine ulaşılırken müşteri tabanında da öncesinde benzeri olmayan bir çeşitliliğe erişildi. Bir yanda müşteriler için çekici donanım serileri sunan EQV ve V-Serisi MPV'ler bulunuyor. EQV için AVANTGARDE donanımlı V-Serisi dört farklı biçimde sunuluyor: giriş seviyesi, STYLE ve AVANTGARDE ile EXCLUSIVE lüks. Ayrıca AMG Line ve Night paketi (V-Serisi için), dış ve iç mekân için EQV tasarım paketi (EQV için) gibi isteğe bağlı tasarım paketleri de yer alıyor. Öte yandan, seride Tourer, Panelvan ve Mixto modellerinde Vito ve eVito da yer alıyor. Vito modelleri, BASE, PRO ve SELECT donanımları ile kişisel ihtiyaçlara göre de uyarlanabiliyor.

Geleceğin kilidi yenilikçi araç mimarisi VAN.EA

Mercedes-Benz Hafif Ticari Araçlar, orta ölçekli hafif ticari araçları daha çekici hale getirerek pazardaki konumunu güçlendirmek istiyor. Gelecek birkaç yıl içinde, yeni araçlar sadece kapsamlı bir lüks veya premium deneyime değil, aynı zamanda tamamen elektrikli bir geleceğe de köprü oluşturacak. Bu geleceğin kilit taşı olarak, yakında lansmanı yapılacak olan yenilikçi araç mimarisi VAN.EA öne çıkıyor. Elektrik bataryalı araçlar için özel olarak geliştirilen VAN.EA’nın 2026 yılında tanıtılması planlanıyor. Gelecekte, tüm yeni orta ölçekli ve büyük hafif ticari araçlar bu teknolojiyi temel alacak. VAN.EA ayrıca, Mercedes-Benz AG'nin sürdürülebilir iş stratejisindeki en önemli dönüşüm hedeflerinden birine ulaşmak için 2039'dan itibaren karbon nötr yeni bir araç filosuna giden yolda önemli bir kilometre taşı olarak görülüyor.

yeni-mercedes-benz-v-serisi.jpg

Kusursuz bir görünüm için yeni dış tasarım 

V-Serisi ve EQV'nin yeni ‘‘yüzü” gelenekselle modernliği bir araya getiriyor. V-Serisi'nin klasik krom ızgarasını EQV'nin avangart siyah panel elemanıyla birleştiriyor. Farlar, krom çerçeveli yeni, yere yakın radyatör ızgarası ve plaka büyük siyah parlak bir yüzeye oturuyor. Bu şık bağlantı ve hizalama, imtiyazlı duruşa ve statüye işaret ederken iki Orta-Özel Segment Hafif Ticariye de kusursuz ve ayrıcalıklı bir hava katıyor. Yeni EQV, üç boyutlu derinlik görünümlü ve ortasında Mercedes yıldızı bulunan çift renkli çıtaya sahip. Yeni V-Serisi temel model ve STYLE’da, yıldız desenli bir radyatör ızgarası, krom uçlu iki çıta ve merkezi bir yıldız bulunuyor. V-Serisi AVANTGARDE ve AMG Line paketli V-Serisi'nde yıldız deseni parlak krom bir görünümde kullanılıyor. En üst donanım olan V-Serisi EXCLUSIVE, beş adet krom kaplamalı çift panjur ile artık statü belirleyicilikte daha da kararlı. Mercedes yıldızı kaputun üzerinde dik duruyor. Böylece yeni V-Serisi, Orta-Özel Segment Hafif Ticarilerin Mercedes'i olarak statüsünü her zamankinden daha fazla vurguluyor.

V-Serisi EXCLUSIVE’de, AMG Line'lı V-Serisi ve EQV AVANTGARDE'da krom çerçeve, ayrıca aydınlatılıyor. Krom şeritlerin arkasında iki ışık kılavuzu bulunuyor. Işık, LED modülleri aracılığıyla cam elyaf demetlerine geçiyor. Sürüş sırasında, gündüz farları ile aydınlatılmış radyatör çerçevesi karakteristik bir görünüm sağlıyor. Donanıma bağlı olarak, yeni ön rüzgarlık parlak siyah süslemeye ve krom kaplamalı süs şeridine sahip olarak sunuluyor. AMG Line, ortada ve dış uçlarda AMG'ye özgü havalandırma ızgaralarına sahip daha sportif bir tampona sahip.

yeni-mercedes-benz-vito.jpg

Elektrik Zekâ ile Navigasyon: EQV ve eVito rotayı kendisi çiziyor

MBUX sayesinde, EQV'ye ek olarak, eVito ilk kez aktif menzil yönetimi ve bulut tabanlı hizmetler ve uygulamalar ile akıllı navigasyonun elektromobil ekosistemine entegre edildi. Şeffaflık ve mümkün olan en yüksek planlama güvenliği ile rahat sürüş sağlıyor. Tüm elektro-özel ekranlar ve ayarlar, MBUX'taki yüksek çözünürlüklü merkezi ekran üzerinden çalıştırılabiliyor. Örneğin, ön klima veya şarj fonksiyonları ayrı ayrı ayarlanabiliyor ve navigasyon Elektrik Zekâ ve Mercedes me Charge fonksiyonları ile çalıştırılabiliyor.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.