SUV Segmentinin İkonik Modeli Toyota C-HR Hybrid’in Yeni Nesli Satışa Sunuldu

SUV Segmentinin İkonik Modeli Toyota C-HR Hybrid’in Yeni Nesli Satışa Sunuldu

Toyota, SUV segmentine farklı bir bakış açısı getirerek bir ikon haline gelen Toyota C-HR modelinin ikinci neslini Türkiye’de satışa sundu

 Premium Tasarımıyla İlk Bakışta Farklılığını Hissettiren Ve 1.8 Litrelik Tam Hibrit Motora Sahip Olan İkinci Nesil Toyota C-hr, 1.550.000 Tl’den Başlayan Lansmana Özel Fiyatlarla 9 Kasım’dan İtibaren Toyota Plazalarda Yerini Aldı.

Toyota’nın Türkiye’deki Fabrikasında Üretilen Ve Tamamen Yenilenen C-suv Modeli Yeni Toyota C-hr Hybrid, Cesur Tarzını Yeni Nesilde Daha Da İleriye Taşıdı. Yeni Model, Daha Keskin Ve Çarpıcı Tasarımı, Kullanıcı Odaklı Dijital Kokpiti, Zengin Donanımları, Yeni Teknolojileri Ve Gelişmiş Güvenlik Özellikleri İle Dikkatleri Üzerine Çekiyor.

yeni-toyota-c-hr-hybrid-3.jpg

Premium Tasarım Detayları, Yüksek Malzeme Kalitesi Ve İleri Teknolojiye Sahip Donanım Özellikleriyle Sunulan Yeni Toyota C-hr Hybrid Birçok Fark Yaratan Özellikle Geliyor. Yeni Modelde, Otonom Sürüşün Kapılarını Açan Gelişmiş Otomatik Park Sistemi Ve Akıllı Şerit Değiştirme Asistanı, 12.3 İnç Multimedya Ekranı, Perdesiz Termal Yalıtımlı Panoramik Cam Tavan, Jbl “premium Ses Sistemi”, “shift By Wire” Elektronik Vites, Günün Her Saatine Göre Değişebilen Gelişmiş Ambiyans Aydınlatması, Ön Cama Yansıtmalı Renkli Göstergeler Ve Dijital İç Dikiz Aynası Gibi Sayısız Özellik Sunuluyor.

Yeni Toyota C-hr Hybrid İle “konsept Araç” Tasarımı Yollara Çıktı
Toyota, Yeni Toyota C-hr Hybrid Modeliyle Otomotiv Sektöründe Tasarım Kalıplarını Yıkarak Adeta Bir Konsept Aracı Müşterilere Sunmayı Başardı. Süper Coupe Profilini Yeni Nesilde Daha Da Keskinleştiren Toyota C-hr, Premium Algısını Da Daha İleriye Taşıdı. 

yeni-toyota-c-hr-hybrid-5.jpg

Yeni Toyota C-hr Hybrid Önden Bakıldığında Markanın Tam Elektrikli Model Ailesinin Yeni Tasarım Dilini Taşıdığını Ortaya Koyuyor. Toyota C-hr Prologue Konseptinin Tasarım Temasına Bağlı Kalınarak Üretime Aktarılan İkinci Nesil Toyota C-hr, Dinamik Tasarım Çizgileriyle Her An Harekete Hazır Hissi Uyandırıyor. 

Parabola Tasarımlı Premium Led Ön Farlar Aracın Agresif Görünümünü Daha İleriye Taşırken, Yandan Bakıldığında Keskin Hatları Ve Gövdeye Gizlenmiş Kapı Kolları Hem Aerodinamiyi İyileştiriyor Hem De Aracın Yalın Tasarımına Katkı Sağlıyor. Ayrıca Arka Sütunu Da Kapsayan Çift Renk Gövde Tasarımı Da İlk Defa Yeni Toyota C-hr’da Sunuluyor. 19 İnç Alüminyum Alaşımlı Jantlar İse, Aracın Dinamik Görünümünü Tamamlıyor. Aracın Arka Bölümünde İse, Dinamik Hatlar Devam Ettiriliyor Ve Şerit Tasarımlı Ve Toyota C-hr İmzalı Led Arka Stop Lambaları Dikkat Çekiyor.

Bununla Birlikte Yeni Toyota C-hr Hybrid 4362 Mm Uzunluğa, 2640 Mm Aks Aralığına, 1558 Mm Yüksekliğe Ve 1832 Mm Genişliğe Sahip Olarak Tasarlandı. Önceki Nesle Göre Genişlikte 37 Mm’lik Artış, Etkileyici Tasarıma, Genişliğe Ve Sürüş Dinamiklerine Katkı Sağlıyor. Aracın Bagaj Hacmi İse 388 Litre Oldu Ve Önceki Nesle Göre 11 Litrelik Artış Elde Edildi.

Sürücüyü Saran Dijital Kokpit Deneyimi
yeni-toyota-c-hr-hybrid-6.jpg
Yeni Toyota C-hr Hybrid, Dış Tasarımında Olduğu Gibi Kabinde De Etkileyici Bir Görünüm Sunuyor. Aracın İç Hatları Sürücüyü Kavrayacak Şekilde Tasarlandı. Sürücü İçin Dinamik Bir Sürüş Pozisyonu Sunan Toyota C-hr, Son Teknolojik Özelliklerle Araç İçerisindeki Deneyimi De Artırıyor.

Kişiselleştirilmiş Kullanıcı Deneyimini İleri Seviyeye Taşıyan Dijital Bir Kokpit İle Dikkat Çeken Yeni Toyota C-hr, Standart Olarak Sunulan 12.3 İnç Tamamen Dijital Gösterge Ekranıyla Yenilikçi Bir Sürüş Sağlıyor. Keskin Grafiklere Sahip Dijital Göstergeye Aktarılan Veriler, Sürücü Tercihlerine Ve Önceliklerine Göre Kişiselleştirilebiliyor. Toyota C-hr Aynı Zamanda Standart Olarak Yeni 12.3 İnç Dokunmatik Multimedya Ekranı İle Geliyor. Keyifli Ve Sezgisel Kullanıcı Deneyimi Sağlayan Multimedya Sisteminde Apple Carplay Veya Android Auto İle Akıllı Telefon Bağlantıları Kablosuz Olarak Gerçekleştirilebiliyor. Bu Sayede Kullanıcılar Araç İçerisinde Akıllı Telefon Uygulamalarını, Dokunmatik Ekran Ve Sesli Komut Özelliklerini Sezgisel Olarak Kullanabiliyorlar. Ön Cama Yansıtmalı Renkli Gösterge Ekranı, Standart Kablosuz Şarj Ünitesi Ve Dijital İç Dikiz Aynası Gibi Özellikler De Sürüş Deneyimini İleriye Taşıyor.

yeni-toyota-c-hr-hybrid-7.jpg

Toyota C-hr İle Toyota Ürün Gamında İlk Kez Sunulan Bir Özellik İse “shift By Wire” Elektronik Vites Ve Elektronik Park Freni Oldu. 

Kabin İçi Deneyimi Artıran Bir Diğer Özellik İse, Jbl Premium Ses Sistemi Oldu. 9 Hoparlörlü Jbl Ses Sistemi, Toyota C-hr İçin Özel Olarak Geliştirildi Ve Müzik Deneyimini Tüm Yolcular İçin En İyi Şekilde Yansıtıyor.

yeni-toyota-c-hr-hybrid-8.jpg

Gelişmiş Cam Tavan Teknolojisi

Yeni Toyota C-hr Hybrid’de, Marka Adına Da Bir İlk Olacak Şekilde Perdesiz Teknolojili Ve Termal Yalıtımlı Panoramik Cam Tavanı Standart Olarak Sunuluyor. Bu Gelişmiş Cam Tavan Teknolojisi Sayesinde Birçok Avantaj Elde Ediliyor. Bu Teknoloji, Geleneksel Cam Tavandan Farklı Olarak Ağırlığı 5 Kg Azaltıyor. Ayrıca Baş Mesafesinde De 3 Cm’lik Kazanım Sağlıyor. Kabinde Sıcaklığı Korumak İçin Klima Kullanma İhtiyacını Azaltırken Tüm Yolculara Her Zamankinden Daha Ferah Bir Yolculuk Vadediyor. Yazın Kızılötesi Işınları Yansıtarak Soğutma İhtiyacını Azaltırken, Kış Aylarında İse Isıyı İçeride Tutarak Isıtma İhtiyacını Azaltıyor.

Günün Her Saatine Uyum Sağlayan Kabin Ambiyansı

Yeni Nesil Toyota C-hr, Aynı Zamanda Gelişmiş Ambiyans Aydınlatma Özelliğine Sahip İlk Toyota Modeli Oldu. Gelişmiş Ambiyans Aydınlatma Özelliği, Geleneksel Aydınlatma Sistemlerinden Farklı Olarak Entegre Bir Kullanıcı Deneyimi Sunuyor. 64 Farklı Renk Seçeneğine Sahip Ambiyans Aydınlatması, Kişiselleştirilebilir Renk Seçiminin De Ötesinde, Soğuk Veya Sıcak Olmak Üzere Kabin Ortamını Ya Da Günün Saatini Yansıtacak Şekilde Ayarlanabiliyor. Kabin Ambiyansı Parlak Sabah Tonlarından Akşamları Daha Dinlendirici Tonlara Geçiş Yapmak Üzere Günün Saatleriyle Senkronize Edilebiliyor. Aynı Zamanda Güvenlik Özellikleriyle De Entegre Şekilde Çalışarak Sürücüyü Uyarabiliyor.

Odak Noktasında Sürdürülebilirlik Var
Yeni Toyota C-hr Hybrid, Birçok Teknolojik Özelliğiyle Öne Çıkarken Aynı Zamanda Daha Çevreci Bir Model Haline De Getirildi. Çevreci Ve Sürdürülebilir Bir Model Olması Adına Adımlar Atan Marka, Yeni Toyota C-hr’da Geri Dönüştürülmüş Malzeme Kullanımı İlk Nesle Göre İki Kat Artırıldı Ve Bu Malzemelere 100’den Fazla Parçada Yer Verdi. Bunlar Arasında, Geri Dönüştürülmüş Pet Şişelerden Yapılmış Yeni Bir Koltuk Döşemesi Kumaşı Da Bulunuyor. Vegan İç Döşeme Detaylarının Yanı Sıra Hafif Çelik Platform Ve Yeni Su Bazlı Boya Teknolojisi Kullanıldı.

yeni-toyota-c-hr-hybrid-10.jpg

5. Nesil Hibrit Sistem İle Güç, Performans Ve Verimlilikte Zirve
Yeni Toyota C-hr, Toyota’nın Kendini Kanıtlamış Tam Hibrit Teknolojisiyle Donatıldı. Beşinci Nesil 1.8 Litre Hibrit Teknolojisiyle Sunulan Toyota C-hr 140 Hp Güce Sahip Ve 0-100 Km/s Hızlanmasını 9.9 Saniyede Gerçekleştirebiliyor. Wltp Ölçümlerine Göre 4.8 Lt/100 Km Gibi Düşük Ortalama Tüketimiyle Dikkat Çeken Toyota C-hr, 108 G/km’lik Oldukça Düşük Co2 Emisyon Değerlerine Sahip. Yeni Hibrit Ünite Önceki Toyota C-hr Modeline Göre Daha Güçlü Olmasının Yanı Sıra Mevcut Emisyon Ve Tüketim Değerlerini Koruyor.

Gelişmiş Dinamik Sürüş Deneyimi 

Toyota C-hr, Tasarımının Da İpuçlarını Verdiği Gibi Dinamik Bir Sürüş Sunacak Şekilde Geliştirildi. Toyota’nın Tnga Platformu Üzerine Yapılan Araç, Bağımsız Arka Süspansiyonla Birlikte Sunuluyor. Yeni Toyota C-hr’ın Dinamik Performansı Da Her Açıdan Geliştirilerek Daha Çevik Bir Yol Tutuşu Elde Edildi. Ani Hızlanmalar Ve Daha Yüksek Kontrol İçin Geliştirilen Yeni Toyota C-hr, Keyifli Sürüş Deneyimini Artırmak Adına Gaz Pedalı Ve Otomobilin Tepkileri Arasında Daha Direkt Bir İlişki Kuruyor. Süspansiyon, Frenler Ve Direksiyon Sistemi Yeniden Tasarlanırken, Aracın Çevikliği Ve Sürüş Konforu Arasında İdeal Denge Yakalanıyor.

Yeni Toyota C-hr’ın Geliştirilmesi Sırasında Toyota Test Sürücüleri, Avrupa Test Merkezindeki Pistin Yanı Sıra Farklı Ülkelerde, Farklı Yol Koşullarında Sürüşler Gerçekleştirerek En İdeal Dinamik Dengeyi Elde Ettiler.

Üç Premium Donanım Seçeneğiyle Sunuluyor

Yeni Toyota C-hr Hybrid, Türkiye’de Passion, Passion X-sport Ve Passion X-style Olmak Üzere Üç Farklı Premium Donanım Seçeneğiyle Tercih Edilebiliyor. Başlangıç Seviyesi Passion Olmak Üzere Tamamen Üst Seviye Donanımlarla Dikkat Çeken Toyota C-hr’ın Tüm Versiyonlarında Perdesiz Panoramik Cam Tavan, Parabola Tasarımlı Led Ön Farlar, Toyota C-hr İmzalı Led Arka Farlar, “shift By Wire” Elektronik Vites, 12.3 İnç Multimedya Ekranı, 12.3 İnç Dijital Gösterge Paneli, Entegre Navigasyon, Kablosuz Şarj Ünitesi, Ve Toyota Safety Sense 3 Gibi Özellikler Standart Olarak Yer Alıyor.

Passion X-sport Donanımında İse 19 İnç Alüminyum Alaşımlı Jantlar, Siyah Tavan, Elektrikli Bagaj Kapağı, Gelişmiş Ambiyans Aydınlatma Sistemi, Vegan Deri/kumaş Spor Koltuklar, Elektrikli Ayarlanabilir Hafızalı Sürücü Koltuğu, Isıtmalı Sürücü/yolcu Koltuğu, 360 Derece Panoramik Görüntü Monitorü, Gelişmiş Otomatik Park Sistemi Ve Akıllı Şerit Değiştirme Asistanı Gibi Özellikler De Sunuluyor.

yeni-toyota-c-hr-hybrid-9.jpg

Yeni Toyota C-hr’ın En Üst Donanım Seviyesi Olan Passion X-style’da, Passion X-sport’a Ek Olarak Çift Renk Gövde, Amber Renk İkişli Premium Deri Spor Koltuklar, 9 Hoparlörlü Jbl Premium Ses Sistemi, Direksiyon Isıtma, Dijital İç Dikiz Aynası Ve Ön Cama Yansıtmalı Renkli Göstergeler Yer Alıyor.

Yeni Toyota C-hr’ın Renk Seçenekleri Arasında İse Amber, Kristal Gümüş Gri, Galaksi Beyazı, Pasifik Mavi, Egzotik Kırmızı Ve Ametist Moru Gibi Aracın Çekiciliğini Artıran Birçok Farklı Seçenek Bulunuyor.

Toyota C-hr İle Sınıfının En Gelişmiş Güvenlik Özellikleri

Yeni Toyota C-hr, Toyota Safety Sense 3, Park Asistanı Ve Sürüş Asistanlarını Entegre Eden T-mate Güvenlik Özellikleriyle Sınıfının En Gelişmiş Ve Kapsamlı Sistemini Sunuyor. Kapsamı Daha Fazla Artırılan Güvenlik Özellikleri, Kaza Riskini Azaltırken Sürüş Destek Asistanı Sistemleriyle, Keyifli Ve Güvenli Bir Sürüş Deneyimi Sunuyor. Yeni Toyota C-hr Hybrid, Düşük Hızlarda Kazaları Önlemeye Yardımcı Sistemiyle Birlikte, Ön Çarpışma Önleyici (pcs), Adaptif Hız Sabitleme Sistemi (acc), Otomatik Yanan Uzun Farlar (ahb), Akıllı Şerit Takip Sistemi (lta), Acil Durum Sürüş Durdurma Sistemi (edss), Geri Görüş Kamerası, Güvenli Çıkış Asistanı, Geri Manevra Uyarı Sistemi Ve Kör Nokta Uyarı Sistemi Gibi Kapsamlı Bir Paket Sunuyor.

fiyat-listesi-toyota-c-hr-hybrid.jpeg

Sürüş Deneyimini Bir Üst Seviyeye Taşıyor 

Toyota C-hr İle Her Koşulda Sürüş Daha Eğlenceli, Konforlu Ve Güvenli Hale Getirildi. Yeni Modelde Sunulan Gelişmiş Otomatik Park Sistemi, Segmentinde İlk Kez Bu Kadar Kapsamlı Olarak Sunuluyor. Hem L Hem Paralel Park Manevralarında Direksiyon, Vites Değişimi, Gaz Ve Fren Kontrollerini Tamamen Kendi Kendine Yapabiliyor. Bu Da Özellikle Şehir İçi Kullanımlarda Toyota C-hr’ın Pratikliğini Artırıyor. Segmentinde İlk Kez Toyota C-hr’da Sunulan Akıllı Şerit Değiştirme Asistanı, Sinyal Verildiğinde Otomatik Olarak Şerit Değiştirme İşlemini Tamamlayabiliyor.


 

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.