Irak Nakliye Firmaları arasında Öncü Şirket Saygınlar Nakliyat

Irak Nakliye Firmaları arasında Öncü Şirket Saygınlar Nakliyat

Ülkemizin güney komşusu olan ve aynı zamanda Suriye, İran, Suudi Arabistan ve Kuveyt’le de sınır komşusu olan Irak, zengin petrol rezervleriyle tanınan bir ülke.

Birinci Dünya Savaşının ardından 1932 yılında İngiltere’den bağımsızlığını kazanan Irak, aynı zamanda dünyanın en eski medeniyetlerine de ev sahipliği yapmış olan bir coğrafyada yer almaktadır. 2011 yılında sona eren savaş sonrasında ekonomik, sosyolojik ve siyasi olarak büyük değişimler geçiren ülke ile Türkiye’nin ticari ilişkileri de artarak devam etmektedir. Saygınlar Lojistik, ıraka düzenli parsiyel ve komple nakliyelerine devam etmektedir.

Bu dönem öncesinde de kuvvetli olan iki ülke arasındaki ticari ilişkiler, 2003 yılında başlayan savaşla kesintiye uğradıktan sonra yeniden güçlenmeye başlamıştır. Günümüzde direkt ticaretin yanında ülkedeki altyapının da tekrar inşa edilmesi alanında faaliyet gösteren birçok şirket, iki ülke arasındaki politik ilişkilerin de iyileşmesi konusunda yardımcı olmaktadır. 

Yeniden İnşa Edilen Irak’ta Yeni Ticaret Fırsatları

Savaşın olumsuzluklarını büyük ölçüde geride bırakan Irak nakliye konusunda güvenle hareket edilebilen ülkelerden biridir. Irak ve Türkiye arasındaki ticaret hacmi 2020 yılında 20 milyar doların üzerine çıkmıştır. Ülkemizin Irak’tan aldığı ürünler petrol ve petrol ürünleri ile işlenmemiş altın ağırlıklıdır. Bunun yanında satışı yapılan her türlü gıda, elektronik, tekstil, mobilya, oyuncak, makine ve makine parçaları sebebiyle Irak parsiyel taşımacılığın yoğunlukla tercih edildiği rotalardan biridir.türkiye kuzey ırak nakliye. 

Dondurulmuş gıda, ilaç ve soğuk taşınması gereken ürünlere talebin yüksek olduğu Irak frigo araçlarında yoğun olarak kullanıldığı rotalardan biri olarak dikkat çekmektedir.

Bunun yanında bölgede inşaat ve altyapı faaliyetlerinde bulunan şirketlerin ekipmanları, cihazları ve araçlarının taşınması da parsiyel taşımacılık kapsamında gerçekleştirilerek, bu şirketlerin önemli maddi kazanımlarda bulunmalarını sağlamaktadır. Irak zaho, erbil, bağdat, tikrit nakliye.

Kuyruklarıyla Ünlü Habur Sınır Kapısına Yeni Bir Alternatif Geliyor

Şırnak iline bağlı Silopi ilçesinde bulunan ve Irak’la aktif olarak çalışan tek sınır kapımız olan Habur sınır kapısından Bağdat nakliye işlemlerinin yanında, Musul nakliye ve Basra nakliye işlemleri gelen TIR’lara hizmet verilmektedir. Irak’a ve şehirlere Habur sınır kapısı dışında karayoluyla direkt erişim imkânı şu anda mevcut değildir.irak nakliyecileri, ırak çalışan türk firmaları.

Irak’la ticaret rotası oluşturacak Hakkari’de yer alan Üzümcü Sınır Kapısı için hazırlıklar tamamlanmış olsa da Irak tarafında açılması gereken Serzeare Sınır Kapısının henüz tamamlanmaması dolayısıyla henüz hizmete açılmamıştır. Irak tarafında yaşanan altyapı sorunları yüzünden Irak nakliyat ve sevkiyatları sırasında uzun kuyruklar oluşan Habur Sınır Kapısındaki yoğunluğun yeni kapının açılmasıyla birlikte azalması hedeflenmektedir. Mersin ırak nakliye, ankara ırak nakliyat, ankara ırak taşımacılık şirketleri.

 

Bölge Hakkında Bilgi ve Bizden Fiyat Almadan Irak’a Nakliye Planlamayın

Irak tır fiyatları belirlenirken aşağıdaki etmenler dikkate alınmaktadır;

  • Gönderilecek yükün niteliği, mal cinsi, tonajı ?

  • Gönderilecek yükün miktarı, hacmi, ağırlığı, istiflenir mi?

  • Teslim edileceği yer. Hangi şehir?

Frigo araçların kullanılması gereken yüklerde fiyat farkı olabilmektedir.

2011 yılında biten ve Irak’ta önemli değişimlere yol açan İkinci Körfez Savaşının yaraları hala sarılmaya çalışılmaktadır. Bazı bölgelerde zaman zaman şiddet eylemlerinin gerçekleşebildiğinden dolayı ülkeye nakliye gerçekleştirilmeden önce sınır kapılarının, yolların ve teslimatın yapılacağı bölgeden en güncel bilgilerin alınması önem taşımaktadır.

Saygınlar Nakliyat olarak uzun yıllar müşterilerimize hizmet verdiğimiz Irak rotasında bütün zorluklara rağmen faaliyetlerimizi en hızlı, en uygun ve kaliteli biçimde devam ettirmekteyiz. Irak’ın herhangi bir noktasına yapacağınız nakliyatlarınız için müşteri temsilcilerimizden fiyat alabilir, bölgenin durumu ve yasal değişiklikler konusunda en güncel değişikleri öğrenebilirsiniz.

 

Kaynak : SAYGINLAR NAKLİYAT

sayginlar@sayginlarnakliyat.com

 

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.