İzmir’den Fevzi Çakmak Ve UND Birlikte Güçlüyüz Grubuna Anlamlı Destek

İzmir’den Fevzi Çakmak Ve UND Birlikte Güçlüyüz Grubuna Anlamlı Destek

2 Haziran 2021 tarihinde Uluslararası Nakliyeciler Derneğinin 40.Olağan Genel Kurulu , Uluslararası ve Lojistik faaliyetlerinde görev alan biz üyeler için çok önem arzetmekte.

 Lojistik sektörü içerisinde dünya ile rekabet eden sistemlerin içinde Türk markaları olarak  var olmak adına UND ‘yi yönetecek kadroları seçmek , beraberinde yeni inovatif  iş modelleri ile Derneğimizi üye odaklı olarak tüm Bölge üyelerinin  gönüllü katkıları ile birlikte paylaşarak yönetmek UND’yi farklı ve ayrıcalıklı  kılacaktır.

Yeni oluşacak kadrolar  sektörel gelişmelere açık yeni yatırımları   destekleyecek , yerelinde ve genelinde güçlü yapı ile sektörümüzü ileri götürecek cesur kararlara imza atacağına inancım tamdır .

 Özellikle çevre ve çevre etkili rejimlerin Lojistik sektöründe de uygulanabileceğini vurgulamak beraberinde sektörde bu konuda da ilk ve öncü adımları Dernek olarak projelendirip atmak bizler için ayrı bir önem taşımaktadır. Bu anlamda Devletimiz ile beraber  sektörel teşviklerin artırılmasına yönelik ayrı bir çalışma yapılması kaçınılmazdır.

  UND’nin  kaliteli hizmet anlayışından ödün vermeyerek Türk Lojistik sektör oyuncularının  Pazar payımızı arttırmak adına yeni stratejiler ve yeni iş modelleri sürekli olarak geliştirilmelidir. Sektör UND liderliğinde tam bir ihracat üreten , katma değer yaratan konuma getirilmelidir.  Bu nedenle Derneğin durağan ve iş tekrarı politikalarından acilen kurtulması kaçınılmazdır.
 

 Lojistik operasyon süreçleri içerisinde hepimizin bildiği  Limanlar  ve Lojistik merkezler çok önem taşımaktadır.  Özellikle her  Bölge ve üyelerimizin  gelişiminde ,  ortaya konacak Lojistik modellerin gelişimi ve altyapıların tamamlanması ile Üye aynı zamanda kent gelişecek , ve Bölge akslarında oluşturulacak Lojistik merkezler sayesinde İhracatçımızın lojistik maliyetlerinde tasarruflar gerçekleşecektir , ve milli ürünlerimizin ihracat pazarındaki payı artacaktır.
 

 Hepimizin amacının 2023 , 500 milyar dolar ülkemiz İhracat hedefine ulaşmak olduğunun ; ve bu hedeflere ulaşmada İhraç ürün içerisine giren sabit lojistik maliyetlerinin kontrollü bir şekilde  düşürülerek gerçekleşeceği noktasını tüm oyuncuların paylaşımcı bir süreçle  kabul etmesini sağlayacaksak , bu görevi UND yönetimi bizzat üstlenmelidir.
 

 Bu anlamda oluşabilecek yeni yatırımlar , her üyeyi ,sektörümüzü ilgilendiren her dinamik içerisinde UND Yönetimleri  hem fikri hemde proje  anlamında Bakanlığımız ile birlikte ortak hareket etme kültürünü geliştirmelidir.

Bu bağlamda ülkemiz yeni sektörleri barındıracak  yatırım Ülkesi  olacaksa bunun yolunun üstün teknolojilerle donatılmış, altyapısı tamamlanmış Lojistik sektöründen geçeceği gerçeğini ,  ülkemizin geleceğine inanan ve geleceği bugünden gören her bireyin kabul etmesi ile mümkün olacağına inanması gerekmektedir.

Tüm bu yapıların oluşumu için bilinen ezberleri bozmamız , Bölge temsilcilikleri ve aktif hale getirilmesi şart olan Bölge çalışma gruplarının UND yönetimi ile birlikte ortak dili ve ortak aklı kullanmasını sağlayacak iş modellerini kurmamız ile mümkün olacaktır. Bu yapının kurulmasında üyenin 24 saat yanında olan ,  dinleyen , sorununu yarına bırakmadan bugün çözüm odaklı olarak bitiren , sektör içinde fiilen görev alan bir yönetişim anlayışının egemen olmasının sağlanması zorunludur.

Bu kapsamda 40.olağan genel kurulun Derneğimize hayırlara vesile olmasını dilerken , her zaman son sözü üye söyler söylemin ne kadar doğru olduğunun bilinci içinde ;  bir üye olarak  Sayın Fevzi Çakmak , Sayın Ali Çiçekli  ve çok değerli üye dostlar  tarafından kurulan Birlikte Güçlüyüz grubunun değişimin en değerli halkası olacağına inancım ile birlikte , tüm üyelerimize sevgi ve saygılar sunuyorum.

 

E.Cemal ELMASOĞLU

Elmas Grup Lojistik A.Ş / Yönetim Kurulu Başkanı.

 

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.