25 Mart Eylemi İptal edildi

25 Mart Eylemi İptal edildi

İSTAB ve İSAROD'un plaka tahditi için basın açıklamasından sonra 25 Mart 2016'da Servisçilerin kontak kapamaya gideceği konusunda kararlı bir duruş vardı.

Ancak görünüşe göre, sahadaki mücadele masada ses bulmuşa benziyor.

Şimdilik 25 Mart'ta kontak kapatılmayacak ama servisçi esnafı istediğini alamazsa kontak kapamaya hazır görünüyor.

Esnaf odası konu ile ilgili erteleme mesajı yayınlandı.

 

İSAROD'dan yapılan resmi açıklama:

 

Bilindiği gibi 9 Mart günü Edirnekapı basın açıklamamızda 2016/2-8 Ukome kararını tanımadığımızı ve yetkili makamlardan olumlu bir yaklaşım olmazsa 25 Mart Cuma günü kontakların kapanacağını ilan etmiştik. Bahse konu yönerge İBB Meclisine gelmiş ve orada son alacağı şekil belirlenecek.Daha önce ziyaret ettiğimiz İBB Meclisinin hem Ak Partili Komisyon üyeleri hem de CHP li üyeleri konuya çok olumlu yaklaşmışlar ve yönergenin görüşülmesi Nisan ayına ertelenmişti.


Bu iyi niyetli bir yaklaşım olmakla birlikte bizce yetersizdi. Bu Ak Parti' den beklediğimiz yaklaşım ve açıklama geldi.İBB Saraçhane binasında ziyaret ettiğimiz Ak Parti Meclis grubu Başkan vekili Ebübekir Taşyürek konunun esnafın lehine çözülmesi için Ak Parti Meclis grubu olarak ellerinden gelen çabayî göstereceklerini açıkladı. Ebubekir Taşyürek bizi bürokrasi ile bir tutmayın. Bizler siyasetciyiz ve sizin sorunlarınızı çözmek için varız. Artık yönerge bizim önümüzde sizlere ve servisci esnafına söz veriyoruz konuyu komisyonlarîmızda en ince ayrıntısına kadar değerlendireceğiz Sizden gelen çözüm onerilerini yònergeye ekleyeceğiz.Komisyon toplantîlarina sizlerin de katılmasına imkan vereceğiz dedi.

Sayın Ebubekir Taşyürek eylem yapmak en doğal hakkınız.Siyaset olarak size böyle bir yaklaşımda bulunmasaydık kontak kapatmakta haklıydinız. Ancak çözum noktasinda burdayiz ve söz veriyoruz. Siz de ülkenin içinde bulunduğu durumu ve bizim iyi niyetimizi göz ònune alarak 25 mart kararinizi yeniden gözden geçirin demiştir.

Biz de bu iyi niyetli tutum, ülkemizin içinde bulunduğu kaotik ortam ve esnaflarımızdan gelen talepleri gö zònüne alarak yalnız kaldığımiz kontak kapama kararımızı yeniden değerlendirerek, gerek duyulursa ileri bir tarihe erteledik.

Komisyon çalısmalarıni yakından takip etmeye devam edeceğiz.Sizlere bizlerinde katılacağı toplantîlarda an be an dogru bilgiyi vermeye devam edeceğiz. Ak Parti ve Chp meclis grubuna yaklaşimlarından dolayı ve her koşulda yanımizda yer alan cefakar esnafîmıza desteklerinden dolayı teşekkur ediyoruz.Mücadelemiz devam ediyor. şeklinde açıklama yapıldı.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum