TLS Lojistik yatırımlarını hız kesmeden sürdürüyor

TLS Lojistik yatırımlarını hız kesmeden sürdürüyor

TLS Lojistik, Türkiye’nin kimyasal madde ve lojistik taşıma alanında ciddi bir açığının olduğunu saptayarak, 2015 yılına kadar büyük yatırımlar yapmayı hedeflediklerini belirttiler.

2015 yılına kadar 500 tank konteynerlik filo oluşturmayı hedeflediklerini belirten TLS Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Altuğ Hacıalioğlu, Tuzla-Orhanlı’da Mart 2012 yılı itibariyle 30 bin metre karelik bir antrepo kurduklarını belirtti. “2012’de 12 milyonluk yatırım”
TLS Lojistik olarak 2011 yılında çok ciddi yatırım yaptıklarını belirten Hacıalioğlu, 12 milyonluk yatırım ile filolarını genişlettiklerini belirtti. Hacıalioğlu, 2011 yılında filoya yaklaşık 100 araç ekledik. Birçok ürün taşıyoruz. Taşıdığımız ürünlere çekiciler değişiyor” “30 bin metrekarelik antrepo”

TLS olarak Mart ayının başında Tuzla –Orhanlı’da 30 bin metre karelik bir antrepo kurduklarını dile getiren Hacıalioğlu ,”48 bin palet kapasiteli, 7 bin metre karesi gümrüklü alan olan bir antrepo kurduk. Lojistik konusunda çok ciddi yatırımlarımız var” dedi. “Tank konteyner taşımacılığındaki açığı iyi değerlendireceğiz”
TLS Lojistik olarak şuan kullanılmakta olan 100 adet tank konteynerlarının olduğunu belirten Hacıalioğlu, “Türkiye’yi bir Hub’a çevirmeyi planlıyoruz. Çünkü ülkemizin çok ciddi kimyasal ihracatı var, bu açığı çok iyi değerlendirip Ortadoğu, Rusya ve Türki Cumhuriyetlerden oluşan yakın coğrafyada bölgesel bir güç olabilmek için yatırımlarımızı hızlandıracağız. 2015 yılına kadar çok ciddi yatırımlar ile tanker taşımacılığında söz sahibi olmak istiyoruz” dedi. “3 yıl içinde 500 tank konteynerlik filo”
ADR’li tank taşımacılığında söz sahibi olmak amacıyla “Uluslararası Tank Konteyner Organizasyonu (ITCO)’na ev sahipliği yaptıklarını belirten TLS Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Altuğ Hacıalioğlu, 2015 yılına kadar 500 tank konteynerlik bir filo oluşturmak istediklerini belirtti. “ADR ile büyük bir değişim olacak”
2012 yılı itibariyle Türkiye’de yürürlüğe girecek olan ADR mevzuatıyla büyük değişimin olacağını dile getiren Hacıalioğlu, TLS Lojistik olarak yıllardır ADR’ye uygun taşıma yaptıklarını belirtti. Hacıalioğlu, “ADR’li tank taşıma yapabilen sürücü bulmak çok zor. Tehlikeli madde taşımak çok riskli bir iş, biz bu konuda sürücülere birçok eğitim veriyoruz. Artık sürücü olmaktan çıkıp operatör oluyorlar. Bu tarz taşımaları yapan sürücü bulmak çok zor ve problemli. Ciddi riskler taşıyan bir sürücü” “Taşıdığı ürüne göre sürücüye özel eğitim verilmeli”
TUGEM ve UND’nin tehlikeli madde taşıyan sürücülere yönelik verdiği eğitimlerin temel manada yeterli olduğunu belirten Hacıalioğlu, “Taşıdığı ürüne göre daha detaylı bir eğitimin verilmesi gerekir. Bu eğitimler ise yeni yeni verilmeye başlandı. LPG konusunda özel bir eğitim alıyor sürücülerimiz” dedi. Abdullah Karlıdağ www.tasimacilar.com 23.03.2012/17:12