Bayrampaşa Halinde yapılan otopark zammı geri çekildi

Bayrampaşa Halinde yapılan otopark zammı geri çekildi

İSPARK’ın hal ve otopark giriş ücretlerine yaptığı zamma yönelik gerçekleştirilen tepkilerin ardından İBB tarafından yapılan açıklamada, ikinci bir karara dek zammın durdurulduğu belirtildi.

Bayrampaşa Sebze ve Meyve Hali'ne giriş ve otopark ücretlerine İSPARK tarafından yapılan zamlı tarife, Hal Müdürlüğü ve esnafın başvurusu üzerine, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisinde tekrar görüşülmek üzere durduruldu. İSPARK'ın 2008 yılından itibaren zamları esnafın mağdur olmaması için uygulamadığı vurgulanan açıklamada, ancak Bayrampaşa Hali'nde kiracı olan İSPARK'ın, Büyükşehir Belediyesi Meclisi kararı ile 2012 yılında yapılan zammı, Sayıştay denetimine de tabi olduğundan uygulamak zorunda olduğu belirtildi.
Açıklamada, şu görüşlere yer verildi:
“Bayrampaşa Hali'nde yapılan zamla ilgili Hal Müdürlüğü ve esnafın başvurusu ile karar yeniden görüşülmek üzere durdurulmuştur. Karar, İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisinde tekrar görüşülecektir. Yeni karar açıklanana kadar eski fiyat tarifesi üzerinden uygulama devam edecektir. Şu an itibariyle Bayrampaşa Hali'nde olumsuz bir gelişme olmadığı gibi, yapılan eylemde de hal esnafı değil, herhangi bir kuruma bağlı olmayan nakliyeci kamyon sahiplerinin bireysel tutumları etkili olmuştur. İSPARK, 2008 yılında Bayrampaşa Hali'nde işletmeciliğe başladı. 2008-2009-2010 ve 2011 yıllarında Büyükşehir Belediyesi Meclisi kararı ile alınan zamlı tarife uygulanmadı. Bu 3 yıl içindeki kayıp, yaklaşık 12 milyon liradır.” www.tasimacilar.com 29.02.2012 / 16:51