Beykoz Lojistik, 3. mezunlarını uğurladı

Beykoz Lojistik, 3. mezunlarını uğurladı

İlk mezunlarını 2010 yılında veren Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu, Hidiv Kasrı’nda düzenlen görkemli bir törenle 481 öğrencisini mezun ederek iş hayatına uğurladı.

Bu yıl 3. Dönem mezunlarının verildiği törene Beykoz Kaymakamı, Beykoz Belediye Başkanı, Mütevelli Heyet üyeleri, Sektör Temsilcileri, Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu Akademik ve İdari Personeli ile birlikte mezunların aileleri katıldı.


Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu 2012 yılı mezuniyet töreni Yüksekokul birincisi İbrahim Akınsu’nun konuşması ile başladı. İbrahim Akınsu konuşmasında eğitimi sırasında aldığı bilgileri emek ile harmanlayıp iş yaşamında kullanma zamanının geldiğini ve “Olman gereken yerde ol, yapman gerekeni yap” sözünü hiç unutmadığını ve akılının hep bir köşesinde bu sözün kaldığını söyledi. Mezunlar adına konuşan İbrahim Akınsu‘dan sonra Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Ahmet Yüksel söz alarak; yeni mezunlara görevlerinin her zaman dikkatli, uyanık ve duyarlı olmak, ne kadar masum görünürse görünsün olayları bütün ihtimalleri ile irdeleyip, araştırmak ve izlemek olduğunu söyledi. Prof. Dr. Yüksel gençlerin tüm bunları gerçekleştirebilecek; yeterli eğitime sahip olduklarının altını çizdi.


“Başarılarınızla lojistik sektörünü yücelteceksiniz”
Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu Mütevelli Hayat Başkanı Ruhi Engin Özmen ise törende yaptığı konuşmada 2012 mezunlarına hitaben şunları söyledi: “Sizler, bugünden itibaren ülkenizin ve bölgenizin refah dolu sağlam bir geleceğe taşınmasında anahtar rol oynayacak bir sektörde bulunacaksınız. Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu olarak sizleri bu geleceğe hazırlıklı ve donanımlı kılmak için elimizden gelen her türlü katkıyı sağlamaya, öğrencilerimizi diğer ülkelerdeki rakipleri karşısında bir adım daha öne çıkarmaya sağlayacak projeleri hayata geçirmeye çalışıyoruz. Sizlerde dileriz ki, sektörümüzü bugünkünden daha etkili ve refah üretir hale getirme konusunda kendi gayretlerinizi ortaya koyar başarılarınızla sektörümüzü yüceltirsiniz.” Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu Mütevelli Heyet Başkanı Ruhi Engin Özmen, konuşmasının sonunda mezunlara Mezunlar Derneği’nde aktif rol almalarını ve iletişimlerini koparmamalarını isterken, mezunlara Lojistik Sektörü’ne hoş geldiniz diyerek konuşmasını sonlandırdı. www.tasimacilar.com 21.06.2012/10:45