Çetin Nuhoğlu,Sedat Gümüşoğlu’nu kınadı

Çetin Nuhoğlu,Sedat Gümüşoğlu’nu kınadı

TIRSAN Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu, UN Ro Ro Ceo’su Sedat Gümüşoğlu’nu Saras ile ilgili yaptığı açıklamalardan dolayı kınadığını bildirdi.

UN Ro Ro Ceo’su Sedat Gümüşoğlu’nun UN Ro Ro’nun Kartal Dumankaya Vizyon’da yaptığı basın toplantısında Saras Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Turgay Aras’a yönelik mali durumu ile ilgili yaptığı konuşmasının ardından açıklama yapan TIRSAN Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu, bir kınama mesajı yayınladı.

Çetin Nuhoğlu Sedat Gümüşoğlu’na sosyal medya aracılığı ile gönderdiği mesajında şunları söyledi

Sayın Sedat Gümüşoğlu, Seni ilk defa rekabet kurulu duruşmasında tanıdım. Duruşma sonrası da usta bir polemikçi ve müzakereci olduğunu belirterek de kutlamıştım.

Dünkü basın toplantısında Sayın Turgay Aras’a çok büyük ayıp ettin. Yıllardır en önemli müşterilerinden biri olan, sana bu zamana kadar milyonlarca Euro ödeyen bir müşterine ticari sırlarını belki bir donem yaşadığı bir zorluğa dayanarak veya doğru olmadığı halde bu şekilde konuşmanı doğru bulmuyorum ve seni kınıyorum. Bu konuda anlamadığım bir şey daha var.
Rekabet Kurulunda da sadece Saras’dan bahsetmiştin. Kişisel bir problem mi var?

Sevgili Sedat Kardeşim

Ben ve arkadaşlarım yıllardır bu sektörün rekabetçiliğinin artırılmasının mücadelesini veriyoruz. Aslında UN Ro Ro’nun da aynı safta olması gerekir. Çünkü aynı gemideyiz. Gemi geri giderken siz geminin içinde ileri gidemezsiniz.

Bu anlamda; sektör, ahlaksız anlaşma, benim ödeyeceğim para, tekel veya hakim durumunuz ve UND ile davalaşmadan çekinmemeniz bunların hepsini 21 OCAK tarihine bırakalım. İki önemli kurum eminim akli selim de birleşir ve sektörün içinde bulunduğu bu olumsuz tabloyu değiştirmek için omuz omuza verir. Ama bu sefer bunu Açık, Şeffaf ve Tüm sektör için yapar. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum