DHL Express Türkiye çağrı merkezi’nden dünya birinciliği

DHL Express Türkiye çağrı merkezi’nden dünya birinciliği

DHL Express Türkiye çağrı merkezi dünya çapında alanının en önemli organizasyonlarından Contact Center World tarafından ABD’de düzenlenen “Çağrı Merkezi Endüstrisi’nin En İyileri” yarışmasında dünya birincisi oldu.

DHL Express Türkiye Çağrı Merkezi’nin başarılı uygulamaları Türkiye’yi dünya birinciliğine taşıdı. Çağrı merkezi sektörünün uluslararası arenadaki en saygın organizasyonlarından Contact Center World tarafından düzenlenen “Top Ranking Performers in the Contact Centre Awards / Çağrı Merkezi Endüstrisinin En İyileri” kapsamında ABD’de düzenlenen finalde DHL Express Türkiye, “Orta Ölçekli Çağrı Merkezi” kategorisinde “En İyi Çağrı Merkezi” olarak “Dünya Birincisi” seçildi. Tüm dünyadan, bankacılık, hızlı tüketim, telekomünikasyon gibi farklı sektörlerde faaliyet gösteren çağrı merkezlerinin; Süreç Yönetimi, Müşteri Deneyimi, Müşteri Memnuniyeti, Şikâyet Yönetimi, Satış ve Kampanya Yönetimi, Gelen ve Giden Çağrılarla müşteri taleplerin karşılaması, Eğitimler gibi farklı kategorilerde değerlendirildiği yarışma ile “Sektörün En İyileri”ni belirliyor. “Orta Ölçekli En İyi Çağrı Merkezi” kategorisinde, Müşteri İlişkileri Direktörü Nil Keskin Keleş tarafından yapılan sunum ve paneller ile Türkiye, dünyadaki tüm rakiplerini geride bırakarak birincilik ödülünü almaya hak kazandı. “Türkiye Çağrı Merkezi sektörü en iyi şekilde temsil edildi”
ABD’de gerçekleştiren ödül töreni sonrası konuşan DHL Express Türkiye Müşteri İlişkileri Direktörü Nil Keskin Keleş, “Dünyanın birçok noktasından gelmiş şirketlerin arasından sıyrılarak, Türk çalışanlarımızla sağladığımız dünya birinciliği başarısı bizi çok mutlu etti. Müşteri Deneyimi ve Müşteri Hizmetlerinin Türkiye’deki gelmiş olduğu yeri temsilen böyle bir ödülü almış olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Türkiye’nin gelişen sektörleri arasında yer alan çağrı merkezi alanındaki gelişmelerimize ve sektörün büyümesine katkı sağlayamaya devam edeceğiz” dedi. www.tasimacilar.com 07.11.2012 / 13:49