Doğuş Otomotiv yeni yıla yeni yönetim merkezinde Yeni çalışma modeliyle başlıyor

Doğuş Otomotiv yeni yıla yeni yönetim merkezinde Yeni çalışma modeliyle başlıyor

Doğuş Otomotiv, 2022 yılında başladığı yeni bina yatırımı ve mevcut lojistik binasının yenilenmesi çalışmalarının tamamlanmasıyla birlikte hibrit çalışma modelini de hayata geçirdi.

Pandeminin başından itibaren esnek çalışma modellerini iş süreçlerine hızla adapte eden Doğuş Otomotiv, yeni yılla birlikte yeni çalışma modeline geçiyor. Doğuş Otomotivliler, yeni modelle birlikte haftada 3 güne kadar uzaktan çalışabilecekler. 

Yeni model, yeni binada başlıyor

2022 yılında başladığı bina yatırımının tamamlanmasıyla birlikte Doğuş Otomotiv’in genel merkezi lojistik ve eğitim binaları ile aynı kampüse taşınmış oluyor. 

1672123532-dogus-otomotiv-yeni-bina-003.jpg

Planlanan yeni modelde, ofiste çalışılan günler için kaynak tüketiminde optimum yönetim sağlamak, ofislerde çalışan kişi sayısına bağlı olarak yemek ve ulaşım gibi hizmetleri koordine etmek amacıyla farklı ofislere rezervasyon imkanı sağlayan Microsoft Teams’e entegre çalışan ORA Ofis Rezervasyon Sistemi devreye alındı. Tüm toplantı ve yönetici odalarının kablosuz bağlantı teknolojisiyle çalıştığı binada tüm katlarda ortak çalışma alanları ve sosyal alanlar da yer alıyor. Tüm mekanik sistemler su ve elektrik tasarrufu için otomatize edilmiş durumda. 

1672123530-dogus-otomotiv-yeni-bina-001.png

Atık Yönetimi ve Yenilenebilir Enerji

Doğuş Otomotiv’in sürdürülebilirlik stratejisi ve BM Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları doğrultusunda 2022 Haziran ayında 2.4 milyon dolar yatırımla devreye aldığı güneş enerjisi sisteminden Lojistik ve Yedek Parça Binası’nın yanı sıra, Eğitim ve yeni Genel Merkez Binası da yararlanacak. 

Elektrik enerjisi tamamen güneşten elde edilirken aynı zamanda yeni hibrit çalışma modelinin devreye alınmasıyla birlikte kaynak tüketimi azaltılması sayesinde yılda 1.063 ton CO2 salımı tasarrufu yapılması hedefleniyor.

Geri kazanıma önem artarak devam ediyor

Yeni binaya geçişte sıfır atık sistemi ilkeleri doğrultusunda kişisel çöp sepetleri kaldırıldı ve her departmana özel atık kutuları (geri dönüştürebilir olanlar ve olmayanlar) belirli alanlara yerleştirildi. 

Ayrıca, bir çalışanın önerisinden yola çıkarak, bir adet tekstil geri dönüşüm kumbarası Çayırova Belediyesi iş birliğinde kampüse yerleştirildi. Yemekhane ve kafeteryada yemek hazırlık öncesi ve sonrası oluşan organik atıkların toplandığı kompost makinasıyla yılda 960 kilo organik atığın doğaya geri kazandırılması da hedefleniyor. 

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.