Ford Trucks’ın yeni konseptteki ilk bayisinin açılışı Bursa’da yapıldı

Ford Trucks’ın yeni konseptteki ilk bayisinin açılışı Bursa’da yapıldı

Erdeğer Otomotiv, Ford Trucks’ın yeni konsepti doğrultusunda Ford Cargo müşterilerine satıştan servise, yedek parçadan ikinci ele tüm hizmetleri aynı çatı altında verebilmek amacıyla Bursa’da ilk bayisini açtı.

Ford Cargo müşterilerine satıştan servise, yedek parçadan ikinci ele tüm hizmetleri aynı çatı altında vermek için Bursa’ya yeni bir 4S plaza inşa eden Ford Trucks Bursa Bayisi Erdeğer Otomotiv, açılışını Vali Yardımcısı Mehmet Vedat Müftüoğlu, Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Abdullah Karacadağ, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı İlhan Parseker Koç Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve Ford Otosan Yönetim Kurulu Başkanı Ali Y. Koç, Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün, Koç Holding ve Ford Otosan’ın üst düzey yöneticileri ve yerel yöneticilerin katılımıyla gerçekleştirdi.

2014 sonu itibariyle 25 Ford Trucks bayisi 4S konseptiyle hizmet verecek

Ford Trucks yapılanmasında her ilin ağır ticari araç satış ve servis potansiyelleri analiz edildiğini belirten Koç Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve Ford Otosan Yönetim Kurulu Başkanı Ali Y. Koç, “Ford Trucks bayileri, bu yeni yapılanmayla satış, servis, yedek parça ve 2. El hizmetini bir arada vererek Ford Cargo müşterilerine bütünleşik hizmet, kolaylık ve konfor sağlayacak. 2014 yılı sonuna kadar toplam 25 bayimizin 4S konseptiyle müşterilerimize hizmet vermesini öngörüyoruz. Bunlardan 13’ü 2013 Haziran ayı sonuna kadar tamamlanacak” dedi.

Ali Koç konuşmasında, Ocak ayı itibariyle pazara sunulan ve uzun vadede 50 ülkeye ihracatının gerçekleştirilmesi hedeflenen yeni Ford Cargo Çekici 1846T’nin Ford Otosan mühendislik ve tasarım gücü ile şekillendirildiğine de değindi.


2010 yılında Global Cargo anlaşmasının imzalanmasıyla yeni çekicinin mühendislik ve Ar-Ge çalışmalarının başladığını belirten Ali Koç, “Dayanıklılık, güvenlik, kalite ve performans özellikleri ile müşteri beklentilerinin ötesine geçen yeni Ford Cargo 1846T, ITOY (2013 yılının kamyonu) yarışmasında üçüncülük ödülüne layık bulunarak hem Ford Otosan’ı hem de Türkiye’yi gururlandırdı” şeklinde konuştu.
“Ford Otosan’ın Küresel Mühendislik Merkezi’nde çalışan 1240 mühendisin ise 400’ü sadece Cargo için çalışmaktadır” diyen Koç, sözlerine şu şekilde devam etti: “Türkiye’nin dört bir yanına açılan bayilerimiz bugün Ford Trucks yapılanmasıyla; mekanik servis, boya, kaporta, şasi çektirme, ön düzen ve fren test hizmetleri de vermek için en yeni teknik ekipmanlarla donatıldı. Bu yeni tesisler, markamızın imajını çok daha ileri seviyelere taşıyacaktır. Şüphesiz ki, hedeflerimize ulaşmada en önemli gücümüz bayi teşkilatımızdır.”

Tesis 6 bin metre karelik alanda inşaa edildi

Müşteri odaklı çalıştıklarını söyleyen YASİAD (Yalova Aktif Sanayi İş Adamları Derneği) ve YTSO (Yalova Ticaret Sanayi Odası) üyesi olan Erdeğer Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Abdülkadir Erdoğan da yeni yapılan binada kaliteli ve konforlu hizmet verecek olmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyleyerek “Kamyon müşterilerimizin her ihtiyacına cevap verebilecek kapsamdaki tesisimiz toplam 6000m2 alan üzerine kuruldu, , 3700m2 kapalı kullanım alanına ve 4500 m2 açık alana sahip. Kaporta, şase çektirme, boya, ön düzen ve fren test cihazı dahil, işin gerektirdiği tüm ekipmanı barındıran tesisimizde 50 kişilik eğitimli, müşteri odaklı, işinin uzmanı dinamik bir kadro ile hizmet vereceğiz. Servisimizde aynı anda 14 kamyona bakım ve onarım hizmeti sağlayabileceğimiz gibi devreye aldığımız ikinci el hizmeti ile müşterilerimizin bu yöndeki ihtiyaçlarını da karşılayacağız” dedi. 


 


 


 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.