GELECEĞİN ŞAMPİYONLARI EKOL SPOR LİSESİ’NDE YETİŞECEK

GELECEĞİN ŞAMPİYONLARI EKOL SPOR LİSESİ’NDE YETİŞECEK

Eğitimde eşitlik ilkesi hedefiyle çalışan Ekol Vakfı’nın Kocaeli Çayırova’da yaptırdığı spor lisesinin temeli atıldı. Ekol Spor Lisesi’nin bir yılda tamamlanarak genç sporcuların eğitimine başlanması hedefleniyor

Ekol Spor Lisesi, Kocaeli Valiliği Ve Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürlüğü İş Birliği İle 20 Milyon Dolar Yatırımla Eğitime Kazandırılacak. Modern Mimarisi İle Dikkat Çeken Proje Tamamlandığında 25 Bin Metrekare Alanda 24 Derslikle Eğitim Verilecek. Okulda Kız Ve Erkek Öğrencilerin Yatılı Okuyabileceği 300 Kişilik Pansiyon Ve 1.500 Kişilik Spor Tesisleri De Yer Alacak. 

Ekol Spor Lisesi’nin Temel Atma Töreninde Konuşan Ekol Vakfı Kurucu Başkanı Ahmet Musul, “sevgili Belediye Başkanımız Bizlere Bir Projeyle Geldi. Kendisine Bundan Gurur Duyacağımızı Söyledik. Projeyi Büyüterek Çok Daha Kapsamlı Bir Spor Lisesi Yapılması Önerisiyle Gittik. Kocaeli Valiliği Ve İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün De Desteğini Aldık.  Yapılacak Proje Bölgemizde Örnek Bir Çalışma Olacak. Cumhuriyetimizin 100. Yılında Spor Lisemizin Temel Atma Törenini Gerçekleştirmekten Dolayı Çok Mutluyuz. Son Yıllarda Sporcularımızın Uluslararası Arenada Elde Ettiği Başarılar Hepimizi Gururlandırıyor. Eminim Ki Bugün Temelini Attığımız Spor Lisemiz; Yetenekli Öğrencilerimizin Keşfedildiği, Geleceğin Şampiyonlarının Yetişeceği Önemli Bir Okul Olacak. Spor Lisemizde Güçlü Ve Donanımlı Bir Şekilde Yetişecek Sporcularımız, Uluslararası Başarılarıyla Bayrağımızı Dalgalandıracak.” Dedi. 

Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Akmanşen , “bu Yatırımların Bizler İçin Önemli Değerleri Var. İnşallah Seneye Açılışını Yapacağız. Belediye Başkanımızın Hayırseverimizi Bu İşe Yüreklendirmesi Bizim İçin Çok Değerli. Derdimiz, Katkımız Ve Çabamız Çocuklarımız İçin. Bu Çalışma Hem İlimize Hem De İlçemize Örnek Olacak” Diye Konuştu.

ekol-spor-lisesi-001.jpg

Şehrin Hem İmarı Hem De İhyası İçin Gayret Gösterdiklerini Söyleyen Çayırova Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi De ”taşın Altına Elini Değil, Gövdesini Koyan Ekol Ailesine Teşekkür Ediyorum. Çocuklarımız Ve Gençlerimizin Kaliteli Birer Birey Olabilmesi İçin Her Kurumun Katkı Sunması Gerektiğine İnanıyorum. Bizler Sporda Çok İddialıydık. Hem İlçemize İkinci Spor Salonunu Kazandırıyoruz Hem De Bunu Bilimle Taçlandırıyoruz.” Dedi.

Ekol Spor Lisesi’nin Cumhuriyetin Ruhuna Yakışır Bir Yatırım Olduğunu İfade Eden Çayırova Kaymakamı Ahmet Önal İse Şunları Söyledi:

“cumhuriyet; Medeniyet, İlerlemek, Bilim Ve Teknik Demek. Bugünkü Anlamıyla Cumhuriyet Demek Çayırova’ya Modern Bir Spor Lisesi Açmak Demek. Bu Yatırımı Cumhuriyetin Ruhuna Ve Yüce Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Gösterdiği Hedeflere Çok Uygun Bir Yatırım Olarak Görüyorum. Bu Yatırımı Yapanlar Kendileriyle Ne Kadar Gurur Duysa Azdır. Allah Nasip Ederse Cumhuriyetimizin 101. Yılında Da Burayı Hep Birlikte Açacağız.”

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.