Her Yüke Hazır Kıta

Her Yüke Hazır Kıta

Yılın ilk üç ayında 25.000 tonluk yük taşıması ile sektörde bir rekora imza atan Kıta Logistics'in nakliyesi hız kesmiyor. Kıta, en son Emniyet Genel Müdürlüğü için bir taşıma gerçekleştirdi.

Termik santral jeneratörlerinden tekstile, cep telefonundan pahada ağır yükte hafif ürünlere kadar taşınabilmesi fiziken mümkün olan her türlü malzemeyi yurtiçinde ya da dünyanın istenen her noktasına ulaştırabiliyor. Nöbet tutan polis memurlarının güvenliği için özel olarak üretilen zırhlı kulübeler yoğun kış şartlarına rağmen doğu ve güney doğu illerimizdeki yetkililere teslim edildi. Yurtiçi nakliyesini kendi özmal TIR, kamyon ve kamyonetleriyle gerçekleştiren Kıta, bu özel projenin ilk iki ayağını tamamladı. “10 ton ağırlığındaki kulübelerin ulaşımı tamamlandı”

Nöbet Tutan Polis memurları için zıhlı güvenlik kulübelerini taşıma işini başarıyla gerçekleştirdiklerini söyleyen Kıta’nın Lojistik Müdürü Bilal Yurttaş “Emniyet Genel Müdürlüğü için iş ortağımız firmanın üretmiş olduğu nöbet tutan polis memurlarını her türlü saldırıya karşı korumak özel zırhlandırılan ve her biri yaklaşık 10 ton ağırlığındaki zırhlı güvenlik kulübelerinin nakliye ve yerleştirme işleminin 1. ve 2. kısımlarını tamamladık” şeklinde konuştu. Taşıma işleminin ardından yerleştirme işlerini de tamamladıklarını söyleyen Yuttaş, “Kıta olarak öncelikle Doğu ve Güneydoğudaki iller ve ilçeler için tüm polis nöbet yerlerine olumsuz kış şartlarına rağmen taşıma ve özel ekipmanlı vinçlerle yerleştirme işlemini yaptık. Bu kapsamda şu ana kadar 200 adet üzerinde zırhlı güvenlik kulübesi taşımasını gerçekleştirdik” ifadesini kullandı. www.tasimacilar.com 24.04.2012 / 14:21