IRU ve UND en iyileri “Onur Nişanı” ile ödüllendirdi

IRU ve UND en iyileri “Onur Nişanı” ile ödüllendirdi

IRU ve UND, TUVTÜRK sponsorluğunda düzenlediği ödül töreni ile Karayolu taşımacılık sektörünün en iyilerini ödüllendirdi.

İstanbul Üniversitesi Ulaştırma ve Lojistik Yüksekokulu Lojistik Kulübü “Lojistik Zirvesi” Programı kapsamında; IRU-UND Profesyonel Sürücü Onur Nişanı, Yılın Sürücüsü ve Karayolu Nakliye Şirketi Tepe Yöneticileri düzenlenen tören ile ödüllendirildi.


Sektörün En iyileri ödüllendirildi
Uluslararası Karayolu Taşımacılığı Birliği’nin (IRU), dünya genelinde Haziran–Ağustos 2011 dönemindeki değerlendirmesinde UND ve IRU tarafından belirlenen 96 sürücü Onur Nişanı ile ödüllendirildi. Ayrıca, 9 karayolu nakliye şirketi firma yetkilileri de 2012 IRU Onur Nişanı Tepe Yöneticileri ile ödüllendirildi. 2011 yılının sürücüsü ise Uluslararası Kaynaşlı Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi’nden Sami Bayrak seçilirken, 2012 yılın en iyi tepe yöneticisi ödülüne de Kardeşler Uluslararası Nakliyat’tan Memduh Özdemirtaş layık görüldü. TÜVTURK sponsorluğunda İstanbul Üniversitesi Avcılar Kampüsü Ulastırma ve Lojistik Oditoryumu'nda düzenlenen ödül törenine İstanbul Üniversitesi Ulaştırma ve Lojistik Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Onur Dikmenli, UND Yönetim Kurulu Başkanı Ruhi Engin Özmen, IRU Ortadoğu ve Bölgesi Daimi Temsilcisi Haydar Özkan, TÜVTURK İş Geliştirme ve Müşteri İlişkileri Müdürü Özcan Saka, UND Genel Sekreteri Fevzi Çakmak, Eyüp Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Bartık, VİP Uluslar arası ödüle layık görülen lojistik firmalarını yöneticileri ve kaptanları, IRU ve UND yetkililerinin yanı sıra sektör temsilcileri de katıldı.


Yılın sürücüsü Sami Bayrak oldu
IRU, her yıl, UND(uluslararası Nakliyeciler Derneği)tarafından aday gösterilen ve uluslararası taşımacılık alanında faaliyet gösteren profesyonel sürücüler arasından uygun bulduklarına, IRU Onur Nişanı (IRU Diploma of Honour) ile ödüllendirirken 2011 yılında bu kategoride 96 Türk sürücüsü bu ödüle layık görüldü. 2011 yılının en iyi sürücüsü ise, Uluslararası Kaynaşlı Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi’nden Sami Bayrak "Yılın Sürücüsü" ödülüyle taçlandırıldı. 45 yıldır sektörde şoförlük yapan Sami Bayrak, ayrıca 2 bin 500 TL’lik Çek'in de sahibi oldu.


“Bu ödül başarımızı kanıtlıyor”
“Yılın Sürücüsü” ödülüne layık görülen Sami Bayrak yaptığı açıklamada bu ödülü almaktan dolayı çok mutlu olduğunu belirtti. Bayrak, “Bu ödülü almak demek başarılı bir iş yaptığımızı kanıtlar. 45 yıldır bu işin içindeyim. Yıllardır kazasız belasız işimi yapıyorum. Dünyanın birçok ülkesine gittim. Sınır kapılarında sıkıntılar ile karşılaştım yılmadan, pes etmeden işimi yaptım. Bu sektörde sürücüler her zaman çok sıkıntı çekiyor. Bu tarz ödüller ile bir nebze olsun sıkıntılarımızı unutuyoruz” şeklinde konuştu. Yılın Tepe Yöneticisi Memduh Özdemirtaş
“IRU Karayolu Nakliye Şirketi Tepe Yöneticisi Ödülü” ise; Ali Çiçekli (ALC Lojistik), Bedirhan Orak (Köknar Taşımacılık), Çetin Akyılmaz (Akyılmaz Uluslararası Taşımacılık), Eyüp Bartık (Eyüp Lojistik), Mahiye Kilercik Şamdancı (Adria Uluslararası Nakliyat), Memduh Özdemirtaş (Kardeşler Uluslararası Nakliyat), Metin Akdurak (Metin Akdurak Beynelmilel Nakliyat), Vedat Tutu (VIP Uluslararası Taşımacılık) ve Zahit Sağlık (Sağlık Group) olmak üzere 9 yöneticiye verildi. Söz konusu ödülü almaya hak kazanan yöneticiler arasından, tüm kriterlere uyum konusunda öne çıktığı tespit edilen ve 2012 Yılın En İyi Karayolu Nakliye Şirketi Tepe Yöneticisi Ödülü’ne layık bulunan Kardeşler Uluslararası Nakliyat ve Ticaret Ltd. Şti. Müdürü Memduh Özdemirtaş’a UND’nin özel ödülü IRU adına Ortadoğu ve Bölgesi Daimi Temsilcisi Haydar Özkan, tören sponsoru TÜVTURK İş Geliştirme ve Müşteri İlişkileri Yönetimi Direktörü Özcan Saka ile UND Yönetim Kurulu Başkanı Ruhi Engin Özmen tarafından verildi.

“Disiplinli çalışma bu ödülü getirdi”
Yılın En İyi Karayolu Nakliye Şirketi Tepe Yöneticisi Ödülü’ne layık bulunan Kardeşler Uluslararası Nakliyat ve Ticaret Ltd. Şti. Müdürü Memduh Özdemirtaş yaptığı açıklamada böyle bir ödüle layık görülmekten dolayı çok mutlu olduğunu belirtti. Özdemirtaş; “Bu ödül bir başarının ardından geldiği için daha bir değerli. İş ortamında mücadele ederken bu ödül beklemeden çalışıyoruz. Ama verilen emeğin sonunda böyle değerli bir ödüle layık görülmek çok mutluluk verici. Çalıştıkça ödül kendiliğinden geliyor zaten. 30 yıldır bu meslekteyim. Para hiçbir zaman bana mutluluk vermedi ama başarılı olmak benim daha mutlu ediyor. Disiplinli çalışmamın sonucunda bu ödülü aldığımı düşünüyorum” dedi. Sürücüler 5 kategoride değerlendirildi Çalıştıkları firmalar tarafından IRU’ya Onur Nişanı Ödülü için aday gösterilen profesyonel sürücüler, IRU tarafından belirlenen 5 temel kriter doğrultusunda değerlendirildi. İşte o kriterler; “mevcut ve eski işverenlerinin tam memnuniyetini kazanmış ve en az 20 yıl profesyonel sürücü olarak çalışmış olmak, aynı nakliye şirketinde en az 5 yıldır çalışıyor olmak, profesyonel sürücülüğe başladığından bu yana en az 1 milyon kilometre yol kat etmiş olmak, son 20 yıl içerisinde yaralanmaya yol açmış ağır bir trafik kazasına asli kusurlu olarak sebebiyet vermemiş olmak, son 5 yıl zarfında ülkesinin yahut araç kullandığı ülkelerin trafik, gümrük veya idari mevzuatını ciddi bir şekilde ihlal etmemiş olmak” gibi kriterler göz önünde bulundurularak Profesyonel Sürücü Onur Nişanı verildi. Tepe yöneticilerinde aranan nitelikler
Karayolu Nakliye Şirketi Tepe Yöneticileri IRU tarafından belirlenen şu kriterlere göre ödüle layık görüldüler;“En az son 5 yıldır aynı ulusal ya da uluslararası karayolu taşımacılığı şirketinde Tepe Yöneticisi sürdürmekte olmalıdır, en az son 3 yıldır “Başvuru Belgesi”nde belirtilen IRU Üye Derneğinin bir üyesi olmalıdır, IRU Academy gibi iyi tanınan bir karayolu taşımacılığı eğitim kuruluşundan bir Üst Düzey Mesleki Yeterlilik Eğitimi Yönetici Diploması almış ya da eşdeğer nitelikleri haiz veya diğer üniversite düzeyinde belgelere sahip olmalıdır.” IRU Sürücü Ödülü (Onur Nişanı) Almaya Hak Kazananlar Listesi
Barsan Global Lojistik ve Gümrük Müşavirliği A.Ş. Asım Şişman,Adem Akyüz, Ayhan Gönül, Fatih Doğan, Fevzi Danacı, Hüseyin Erdinç,Kenan Küçük, Mehmet Başaran, Mehmet Selçuk Pehlivanoğlu, Mevlüt Konya, Sadri Yılmaz, Şenol Ezerceli, Süleyman Demirci, Ulvi Suyabatmaz,Yücel Berber, Aptullah Yıldırım. Bolu Güneş Aliriza Akyol,Erol Yıldırım Dağlı Ulus. Nak. ve Tic.Ltd.Şti. Servet Dağlı Erman Nakliyat Yusuf Akburak Grupaj Servis Uls. Nakliyat ve Tic Ltd. Şti. Hasan Pamukcu, Metin Meşe, Muhsün Sağlam, Mümtaz Kutay, Zülfikar Al Gülsan Ulus.Taş.Ltd.Şti. Necmettin Aslan Mars Lojistik Ulus.Taş.Dep.Dağ. ve Tic. A.Ş. Ali Ertem, Ali Kuşcu, Altan Özaydın, Ayhan Ceritoğlu, Ayhan Gınık, Ayhan Öztürk,Bayram Mahmat, Cemal Cengiz Potuk, Cemal Karakoç, Cengiz Akdoğan, Cengiz Kılıç, Cengiz Toprakhisar, Cengiz Yağız, Duran Gökay, Ender Yücel, Ercan Kurtuluş, Erdoğan Kazlı,Ergül Erkıral, Erol Çekiç,Erol Tuğrul, Ertuğrul Uslu, Fazlı Akkurt, Fazlı Aydın, Hanifi Aslan, Harun Çöloğlu, Haydar Ebem, Hüsamittin Kayan, Hüsnü Çeltek, İbrahim Akman, İbrahim Sucu, İbrahim Tınmaz, İrfan Söylemez, İsmail Kaymal, Kamil Doğan, Kerim Seven, Levent Dağdelen, Mehmet Biçer, Mehmet Budak, Mehmet Cinpolat, Mehmet Dincir, Mehmet Enis Zeybel, Mehmet Metin Yurttaş, Metin Balmuk,Metin Bozkurt, Muharrem Erek, Murat Çakıcı, Mustafa Engin Vural, Mustafa Süleymanoğlu, Nazmi Çimen, Nevzat Öztürk, Niyazi Tepe, Nurtaş Aydın, Ramazan Acar, Ramazan Çelik, Ramazan Oruç, Sait Uçar, Şakir Toğaçar, Satılmış Yaman, Selami Çelik, Süleyman Köroğlu, Tahir Aydıner, Talip Aydıner, Vedat Erciyas, Yahya Kaya, Yakup Şahin, Yıldırım Kurt Martı Trans Arslan Üstünel S.S.Ulus. Kaynaşlı Mot.Taş.Koop.
Sami Bayrak Sağlık Transport Nak. ve Tic. Ltd.Şti. Sefer Kiraz, Yaşar Osman Balyalı, Hacı Kaçır Abdullah Karlıdağ www.tasimacilar.com 10.05.2012/12:11