İSO’dan Otokar’a ödül

İSO’dan Otokar’a ödül

Otokar, İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından verilen Çevre Ödülleri’nde “Büyük Ölçekli Kuruluş Çevre Yönetimi ve Kurumsal Sosyal Sorumluluk Ödülleri” kategorisinde üçüncülük ödülünün sahibi oldu.

Otokar, İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından bu yıl 13. sü düzenlenen Çevre Ödülleri’nde “Büyük Ölçekli Kuruluş Çevre Yönetimi ve Kurumsal Sosyal Sorumluluk Ödülleri” kategorisinde üçüncülük ödülüne layık görüldü.

31 Ocak 2013, Perşembe günü Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'ın katılımı ile İstanbul Sanayi Odası Vakfı (İSOV)'da düzenlenen ödül töreninde Bayraktar, ödülü Otokar Genel Müdür Yardımcısı Ali Rıza Alptekin’e takdim etti.

İlki 1995 yılında düzenlenen Çevre Ödülleri’nde bu yıl 5 farklı kategoride rekor sayıda başvuru yapıldı.

Otokar Genel Müdür Yardımcısı Ali Rıza Alptekin, “Türkiye’nin tasarım, teknoloji ve üretimde öncü otomotiv şirketi Otokar olarak çevre bilincini artırmayı, çevresel sorumluluklarımızı yerine getirmeyi bir görev kabul ediyoruz. Çevrenin ve doğal kaynakların etkin kullanımını esas alan sistemler oluşturuyor ve bu sistemlerin sürekliliğini sağlıyoruz. İçinde bulunduğumuz çevrenin korunması ve iyileştirilmesi konularında çalışmalar yürütürken, bu bilincini ürünlerimize de yansıtıyoruz. Bugüne kadar onüç çevre ödülünün sahibi bir şirket olarak, kuruluşumuzun 50. Yılında bir çevre ödülüne daha layık görülmek çok gurur verici.” dedi.

Otokar’ın uzun yıllardır alternatif yakıtlı araçlar konusunda da çalışmalar yürüttüğünü söyleyen Alptekin, “2012 yılında tehlikeli atık maliyetlerimizi 2011 yılına göre ünite başına yüzde 80 oranında azalttık. 2011 yılına göre 2012 yılında enerji tüketimini düşürmeye ve enerji verimliliğini artırmaya yönelik çalışmalarla elde edilen CO2 emisyonu tasarruf miktarını 3 kat artırdık. Yine 2012’de sosyal sorumluluk amaçlı verdiğimiz çevre eğitimlerinin saati 4 kat artış gösterdi. Şirket içi ve dışı ağaçlandırma çalışmalarında dikilen fidan sayısı geçtiğimiz yıl yüzde 50 arttı” diye konuştu. 


 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.