İSPARK, Maltepe’de 100 Teknelik Karapark’ı Hizmete Açtı

İSPARK, Maltepe’de 100 Teknelik Karapark’ı Hizmete Açtı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi kuruluşu İSPARK, Marmara Boat Show Fuarı’nda İSTMARİN markasının yeni projelerini tanıtıyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi kuruluşu İSPARK, Marmara Boat Show Fuarı’nda İSTMARİN markasının yeni projelerini tanıtıyor.

18-26 Eylül tarihleri arasında Pendik MarinTurk İstanbul City Port ev sahipliğinde hem karada hem deniz de düzenlenen ve binlerce ziyaretçiye ev sahipliği yapacak olan fuarda; deniz araçları, ekipmanları ve aksesuarları ile kamp, karavan ve doğa sporları alanında hizmet veren sektör temsilcileri yer alıyor.

boatshoww1.jpg

İSPARK, Maltepe’de 100 Teknelik Karapark’ı Hizmete Açtı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, deniz ulaşımına uygun kıyılarda ve koylarda yeni marina alanları oluşturarak sistemli ve modern tekne bağlama yerlerini hizmete açmak amacıyla çalışmalarına yoğun bir şekilde devam ediyor.

fuar.jpg

İBB’ nin bu alanda yaptığı proje ve faaliyetlere İSTMARİN markası ile destek vererek katkı sağlayan İSPARK, Maltepe’de 100 tekne konaklama kapasitesine sahip yeni bir Karapark alanını hizmete açtı. Maltepe’de işletmeye açılarak yatçıların hizmetine sunulan 100 tekne konaklama kapasitesine sahip Karapark (çekek) sahasında tekne sahipleri konaklama, bakım ve onarım ihtiyaçlarını giderebiliyorlar. Ayrıca çekek alanında teknelere alt yıkama, elektrik ve su hizmeti de veriliyor.

fuar1.jpg

Deniz tutkunlarının ihtiyaçlarına cevap verecek alt yapı ve teknolojik sistemlerin de bulunduğu Maltepe Karapark alanında, tekneler kısa ve uzun süreli olarak konaklayabilecek. Yakın zamanda mevcut olan rampanın tamamlanması ile de tekneler römorklar vasıtasıyla denize indirilebilecek.

Su Arıtma Sistemi İle Deniz Kirliliğinin Önüne Geçilecek

Teknelerin karaya alınarak bakım ve onarım yapılmasına imkan sunulan Karapark alanında temizlik ve alt yıkama amaçlı kullanılan suların denize akarak kirlilik oluşturmasının önüne geçilecek. İşletme alanına kurulan kimyasal arıtma sistemiyle kirli sular toplanacak ve arıtılarak tekrar kullanılacak.Bu yöntemle hem kirli suların deniz kirliliği oluşturmasının önüne geçilecek hem de su tasarrufu sağlanacak.

dji-0159.jpg

Yeni Marina Projeleri İle Kapasite Artacak

İSTMARİN markası ile İstinye ve Tarabya’da işlettiği marinalar ve Maltepe’de yeni hizmete açtığı Karapark alanı ile 545 tekneye hizmet veren İSPARK, yakın zamanda hizmete açmayı planladığı marina, tekne park, karapark ve çekek alanları ile kapasitesini artıracak.

marina-fotograflar-2.jpg

Tekne sahiplerinin ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla projelerine devam eden İSPARK, sektörün gelişmesine katkı sağlamak ve deniz ticareti ile turizmini canlandırmak amacıyla İstanbul Boğazı’nda ve uygun kıyılarda fizibilite çalışmalarını sürdürüyor.

marina-fotograflar-4.jpg

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.