İyi bir çalışma ortamı için:"5S" kırmızı çizgimiz

İyi bir çalışma ortamı için:"5S" kırmızı çizgimiz

ISUZU markasının bayiliğini yapan Bursa Ağır Vasıta, İyi bir çalışma ortamı için “5S” kırmızı çizgimiz diyerek ,yetkili servislerinde daha kaliteli bir çalışma ortamı oluşturmak ve bunun sürekliliğini sağlamak için “5S” faaliyetlerini başlattı.

Çalışan ve müşteri mutluluğunu iş prensiplerinin başına koyarak, ISUZU markasının satış, servis ve yedek parça hizmetlerini titizlikle veren Bursa Ağır Vasıta, Satış sonrası hizmetlerinde müşteri memnuniyet çıtasını her geçen gün yükseltmeye devam ediyor. İyi bir iş ortamının, mutlu çalışanlar kadar mutlu müşteriler de oluşturduğunun altını çizen, Bursa Ağır Vasıta ISUZU Satış Sonrası Hizmetler Müdürü Suat Durmaz  5S’in anlamından ve hedeflerinden bahsetti.” 5S Japonya’da doğan bir kavramdır ve beş Japonca kelimeyi temsil eder. 5S her biri “S” harfiyle başlayan beş temel kelimeden oluşmaktadır. Bu kelimeler Seiri(Sınıflandırma), Seiton(Sıralama), Seiso(Sil-Süpür), Seiketsu(Standartlaştırma) ve Shitsuke(Süreklilik)’dir.  5S adımlarında özellikle üstünde durulan konular; çalışma ortamının temiz olması, tertipli, düzenli olması ve bunun sürekli hale gelmesini sağlamaktır.”dedi. Ayrıca  5S ilkelerinin  yaşadığımız ve çalıştığımız her alanda uygulanabilirliğini vurgulayarak:”Örneğin çalışma ortamımızda uyguladığımızda 5S; temiz çalışma ortamı, mutlu çalışan ve mutlu müşteri ilkesiyle çalışma ortamını güzelleştirerek çalışanların iş yerlerinde keyifle çalışabileceği ortamı sağlamak ve aynı mutlulukla bu ortamda müşterileri ağırlama gibi işlevlere sahiptir.” diye konuştu.  

5-s.jpg

“İLKELERİMİZİ DAHA DA TEMELLENDİRDİK”

5S kurallarının uygulanmaya başlaması ile birlikte iş verimliliğinin ve müşteri memnuniyetinin artmasını hedeflediklerini vurgulayan Durmaz, “Bursa Ağır Vasıta olarak temel hedefimiz, tüm müşterilerimizi güler yüzle karşılayarak ihtiyaçları ve beklentilerini doğru tespit edip, en hızlı ve en uygun çözümü üretip, servimizden mutlu bir şekilde ayrılmalarını sağlamaktır. Bu hedef doğrultusunda 2022 yılında Bursa Ağır Vasıta ISUZU yetkili servisimizin tertip, düzen, temizlik ve verimlilik konularında gelişimleri, buna bağlı olarak müşteri memnuniyetinin artması için Anadolu ISUZU ile birlikte 5S faaliyetlerini başlattık. Rakiplerimizden farkımız olan ilk seferde doğru, kaliteli, hızlı ve daima güler yüzlü bir hizmet sunma ilkelerimizi 5S ile daha da temellendirmiş bulunmaktayız.” dedi.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.