Lojistik, inovasyona açık, gelecek vaat eden bir sektör

Lojistik, inovasyona açık, gelecek vaat eden bir sektör

DSV Hava ve Deniz Taşımacılığı A.Ş. Genel Müdürü Ozan Önder, inovasyona açık ve gelecek vadeden bir sektör olarak tanımladığı "Lojistik" konusunda görüşlerini bildirdi.

Ekonomik faaliyetin küresel bir nitelik kazanmasıyla hiç bir ülke ve hiç bir şirketin, baştan sona kendisinin yaptığı müstakil bir üretim faaliyeti yürütmediğinin altını çizen Önder, "Lojistik faaliyet burada devreye girerek hammaddenin başlangıç noktasından, ürünün tüketildiği son noktaya kadar, ürünlerin, hizmetlerin ve bilgi akışının, en etkin ve verimli bir şekilde her iki yöne doğru hareketinin ve depolanmasının, planlandığı, uygulandığı ve kontrol edildiği tedarik zinciri süreci aşaması olarak tanımlanmaktadır" ifadelerinde bulundu.

Uluslararası alandaki ticari faaliyetlerin gelişmesi ile birlikte lojistik alanının şirketlerin başarısını etkileyen önemli faktörlerden biri olduğunu belirten DSV Hava ve Deniz Taşımacılığı A.Ş. Genel Müdürü Ozan Önder; lojistik sektörünün genişliği ve sürekliliği bu alanda yetişmiş nitelikli elemanlara olan ihtiyacın devam edeceğinin birer göstergesidir dedi. Uluslararası ölçüt ve niteliklere uygun eğitimi almış her bireyin bunu çalışma hayatıyla pekiştirerek hem kendisine hem de çalıştığı şirkete değer katacağını da sözlerine ekleyen Önder, "global bir arz - talep ve dağıtım zincirinin halkası olarak uluslararası iş bölümünün içinde lojistik faaliyeti sürdürmekteyiz" şeklinde konuştu.

DSV Hava ve Deniz Taşımacılığı A.Ş. Genel Müdürü Ozan Önder sözlerini şöyle sürdürdü: “Üniversitelerde 2000’li yılların başında Lojistik ile ilgili herhangi bir bölüm çok nadir açılırken, şimdilerde neredeyse üniversitelerin olmazsa olmazı konumuna gelmiştir. Hem sektörün ihtiyacı olan uzman personeli yetiştirmek hem de uluslararası ölçüt ve nitelikte eğitim olanakları sunmaktadırlar. Bu anlamda sektöre yön veren firmalar olarak bizlerde üstümüze düşen görevleri yerine getirmeye çalışıyor ve şirket içi eğitimlerle kaliteli personel yetiştirmeye çalışıyoruz. DSV olarak 2013 yılında da üniversite öğrencilerinin zorunlu staj süreçlerine destek vermeye devam edeceğiz. Bizler gibi kurumsal şirketlerin genç öğrencilere destek olmasının kalifiye iş gücü potansiyelinin arttırılmasında sektör için çok önemli bir faktör olduğunu ve katkı sağladığını düşünüyorum. Konu ile ilgili hali hazırda desteklediğimiz ve dirsek temasında bulunduğumuz üniversiteler bulunuyor. 2013 yılında da bu desteği arttırarak sürdürmeye devam edeceğiz.”

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.