Mercedes-Benz Türk’ün öğrencilerinden  Dolmabahçe Sarayı’na anlamlı ziyaret

Mercedes-Benz Türk’ün öğrencilerinden Dolmabahçe Sarayı’na anlamlı ziyaret

Mercedes-Benz Türk’ün sosyal fayda programları ‘Her Kızımız Bir Yıldız’, ‘Mühendisliğin Yıldızları’ ve ‘EML’miz Geleceğin Yıldızı’ programına katılan 30 öğrenci ve Mercedes-Benz Türk yöneticileri, Atatürk'ün son günlerini geçirdiği

İstanbul'daki Cumhurbaşkanlığı Konutu Aynı Zamanda Hayata Gözlerini Yumduğu Yer Olan Dolmabahçe Sarayı’nı Ziyaret Etti.

1699597034-dolmabahce-gezi-1.jpeg

Mercedes-benz Türk, Cumhuriyet’in 100’üncü Yılı Kutlamaları Ve 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü’ne Özel Çok Anlamlı Bir Ekinliğe İmza Attı. ‘Her Kızımız Bir Yıldız’, ‘Mühendisliğin Yıldızları’ ve İstanbul’da ‘EML’miz Geleceğin Yıldızı’ Programına Dahil Olan Dört Okuldan Toplam 30 Öğrenci Ve Mercedes-benz Türk Yöneticileri Dolmabahçe Sarayı’nı Ziyaret Etti. Cumhuriyet’in İlanından Sonra Mustafa Kemal Atatürk'ün İstanbul'daki Cumhurbaşkanlığı Konutu Olan, Aynı Zamanda Son Günlerini Geçirdiği Ve 10 Kasım 1938’de Yaşamını Yitirdiği Yer Olması Nedeniyle Cumhuriyet Tarihinde Ayrı Bir Öneme Sahip Dolmabahçe Sarayı’nda Öğrenci Ve Yöneticiler Özel Bir Güne Birlikte Tanıklık Ettiler.  Saray’ın Tarihi Detayları, Mimarisi Ve İç Mekanları Hakkında Bilgi Edinen Öğrenciler, Her 10 Kasım’da On Binlerce Kişinin Akın Ettiği, Atatürk’ün 85 Yıl Önce Hayata Gözlerini Yumduğu, Sarayın 71 Numaralı Odasını Da Ziyaret Etti. 

1699597076-dolmabahce-gezi-2.jpg

Eğitimin, fırsat eşitliğinin yanında 

Kuruluşundan Bu Yana Eğitim, Spor, Kültür-sanat Ve Çevre Odaklı Birçok Kurumsal Sosyal Fayda Programı Yürüten Mercedes-benz Türk, Sosyal Fayda Çatısını İse; ‘eğitimin, Fırsat Eşitliğinin, Kültür Sanatın Ve Sporun Daima Yanında Olmak’ Şeklinde Belirledi. Toplumda Kadının Her Alanda Hak Ettiği Güce Kavuşması İçin Uğraş Veren Mercedes-benz Türk’ün Önümüzdeki Yıl 20’nci Yılını Kutlayacağı Her Kızımız Bir Yıldız Programı, 17 İlde 200 Kızı Destekleyerek Başladı. Bugün Gelinen Noktada, Her Yıl 250’si Üniversite Öğrencisi Olmak Üzere 1000 Yıldız Kız’a Eğitim Bursu Ve Kişisel Gelişimleri İçin Destek Sağlanıyor. 

1699597107-dolmabahce-gezi-3.jpg

EML’miz Geleceğin Yıldızı ile meslek liselerinde okuyan öğrencilere laboratuvar desteği

Mercedes-benz Türk, ‘eml’miz Geleceğin Yıldızı’ Programı İle 2014 Yılında Mesleki Ve Teknik Anadolu Liselerinin Laboratuvarlarını, Tüm Gerekli Ekipmanlarla Donatarak Yenilemeye Başladı. Okullarda Yenilenen Mercedes-benz Laboratuvarlarını Teknolojik Eğitim İçin Özel Ekipmanlarla Donatan, Bugün 28 İlde 32 Laboratuvara Ulaşan Mercedes-benz Türk Ayrıca Her Okula, Üzerinde Uygulamalı Eğitim Gerçekleştirebilecekleri Birer Kamyon Bağışlıyor. 

Mühendisliğin yıldızları ilk mezunlarını verdi

2018 Yılında Başlatılan, Boğaziçi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nde Okuyan, İhtiyaç Sahibi Ve Başarılı Kız Öğrencilerin Desteklendiği ‘mühendisliğin Yıldızları’ Programı İse Bu Yıl İlk Mezunlarını Verdi. Eğitim Bursunun Yanı Sıra, Bursiyerlerin Gelişimi İçin Çeşitli Etkinlik, Toplantı Ve Eğitimler Düzenlenen Program Çerçevesinde Ayrıca Mercedes-benz Türk Yöneticileri Öğrencilere Mentorluk Yaparak, Profesyonel Hayatlarında Daha Başarılı Olabilmeleri İçin Yol Gösteriyor.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.