Metro Holding çalışanları iftar yemeğinde ödüle doydu

Metro Holding çalışanları iftar yemeğinde ödüle doydu

Metro Ticari ve Mali Yatırımlar Holding A.Ş. şehirlerarası otobüs firma yetkilileriyle otobüs üreticisi firma yetkililerini Ramazan ayının sonuna yaklaştığımız bu günlerde düzenlemiş olduğu iftar yemeğinde bir araya getirdi.

Metro Holding tarafından Bayrampaşa Titanic Otel’de düzenlenen iftar yemeğine Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, Metro Ticari ve Mali Yatırımlar Holding A.Ş. CEO’su Ali Ertan Çakır, Metro Turizm Seyahat Organizasyon ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Sevgi Mert, Genel Müdür Şenol Ayyıldız, MEPET Metro Petrol ve Tesisleri Sanayi Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Kazım Afşar, Vanet Gıda Sanayi İç ve Dış Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Tan, Türkiye Otobüsçüler Federasyonu Başkanı Mehmet Erdoğan ve Türkiye genelindeki otogar işletmecisi Başkan, üye ve acentelerin yanı sıra otomotiv üreticisi firma yetkilileri ve bayileri katıldı. Metro Holding’in düzenlemiş olduğu iftar yemeğinin ilk konuşmacısı Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner oldu. Şehirlerarası yolcu taşımacılığı yapan firmaların zor bir sektöre hizmet verdiğini söyleyen Aydıner, Gecesi gündüzü olmayan, bayramı tatili olmayan büyük bir sektörde hizmet veren taşımacıların takdir edilmesi gerektiğini ifade etti. Metro Holding’in bünyesi altındaki bireysel otobüsçüsünden, acentelerine, şoföründen, hostesine kadar büyük bir özveriyle çalışan bir kurum olduğundan bahseden Metro Ticari ve Mali Yatırımlar Holding A.Ş. CEO’su Ali Ertan Çakır, halka arz edilen şirketle ilgili katılımcılara bilgi verdi. Metro Holding’in taşımadan hizmete, ticaretten madenciliğe ve gıdaya kadar birçok alanda faaliyet gösterdiğini belirten Çakır, “Önümüzdeki yıllarda bu alanı daha da genişletmeyi planlıyoruz” dedi. Şehirlerarası yolcu taşımacılığında yüzde 64 pay

2011 yılında 921 milyon liralık bir ciro kaydettiklerini söyleyen Çakır, yüzde 89’luk bir büyümenin büyük bir başarı olduğuna değinerek “Metro holding bu büyüme ile kapital dergisinin yaptığı sıralamaya göre ilk 100’e koşuyor ve bu sene ilk 500 şirket arasında 135’inci sırada yer aldık. Bu da 2012 yılı sonunda 1 milyar 200 milyon liralık ciroyu yakalayacağımızı gösteriyor. Bu gurur duyulacak bir değer, bu günde 2 bin sefer yapmak ve yılda 35 milyon müşteriyi ağırlamak demek” dedi. Elde edilen cironun yüzde 64 oranıyla en büyük yüzdesinin Metro Turizme ait olduğunu özellikle vurgulayan Çakır, “Metro Turizm 589 milyon lira ile birinci, yüzde 32’lik paya sahip Mepet 294 milyon lira ile ikinci, yüzde 4’lük pay ve 38 milyon lira değerle diğer şirketler de üçüncü oluyor” diyerek dağılım hakkındaki verisel değerleri paylaştı. Elektronik bilet illegal taşımayı engeller
Metro turizmin geçen sene 20 milyona yakın yolcu taşıdığını söyleyen Çakır, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Eğer elektronik bilet uygulaması başlarsa, gerçek yolcu sayısı 200 milyonsa bizde 200 milyonu görebileceğiz. Çünkü bütün işlemler online olarak terminallerde otobüslerde görülebilecek. O zamanda vergi kaybı engellenmiş olacak. O yüzden Metro turizm Türkiye’de ilk kez 3 Temmuz günü maliye bakanlığına başvurusunu yaptı ve ben hazırım bana öncelik tanı ben bu işi başlatayım dedi. Eğer o izni alırsak burada da o önceliği yapmak istiyoruz.” 2012 yılsonu hedefi 23 milyon yolcu
Metro turizm bünyesinde bin 280 adet otobüsün Türkiye yollarında sefer yaptığını söyleyen Çakır, 2012 yılsonu hedeflerinin 23 milyon yolcuyu taşımak olduğunu vurguladı. Şirket yöneticilerinin başarıları ödüllendirildi
Metro Ticari ve Mali Yatırımlar Holding A.Ş. CEO’su Ali Ertan Çakır, şirket yöneticilerine bir sürpriz gerçekleştirerek İftar yemeği sonrasında Metro Holding’e bağlı şirketlerin Yönetim Kurulu Başkan, genel müdür ve üyelerine bağlı bulundukları şirketlerde göstermiş oldukları başarılar için ödül takdim etti. Oya KAYA- Nurcan GÜNEŞ www.tasimacilar.com 16.08.2012 / 19:48


Haluk Tan (Başarı Teşvik Ödülü): “Vanet Gıda Sanayi İç ve Dış Ticaret A.Ş.’ne 2013 Yılı %2 Pazar Payı hedefini gerçekleştirmesi için, yeniden yapılanma alanında gösterdiği üstün başarılı çalışmaları için verilmiştir.”


Fatih Öztürk (Başarı Teşvik Ödülü): “Samsun Gıda ve Sanayi Ticaret A.Ş.’ne 2012 Yılı ilk 6 ay verilerine göre; karlılığını ve müşteri memnuniyetini arttırma yolunda, gösterdiği üstün başarılı çalışmaları için verilmiştir.”


Kazım Afşar (Ekonomik Büyüme Başarı Ödülü): MEPET Metro Petrol ve Tesisleri Sanayi Ticaret A.Ş.’ne 2011 Yılı verilerine göre; cirosunda %41 oranında artış sağlayarak, gösterdiği üstün başarılı çalışmaları için verilmiştir.”


Hüseyin Balkış (Fortune 500 Başarı Ödülü): “MEPET Metro Petrol ve Tesisleri Sanayi Ticaret A.Ş.’ne 2011 Yılı Fortune 500 sıralamasına göre; Türkiye’nin En Büyük 329. Şirketi olarak listeye girerek, gösterdiği başarı için verilmiştir.”


Şenol Ayyıldız’a iki ödül birden(Yolcu Artışı Başarı Ödülü): “Metro Turizm Seyahat Organizasyon ve Ticaret A.Ş.’ne 2011 Yılı verilerine göre; yolcu sayısında %42 oranında artış sağlayarak, gösterdiği üstün başarılı çalışmaları için verilmiştir.” Hizmet, Eğitim, Kalite Başarı Ödülü) : “Metro Turizm Seyahat Organizasyon ve Ticaret A.Ş.’ne 2012 Yılının ilk 6 ayında; hizmet, eğitim ve kalite geliştirme alanlarında yaptığı başarılı çalışmaları için verilmiştir.”


Sevgi Mert (Ticari Başarı Ödülü): “Metro Turizm Seyahat Organizasyon ve Ticaret A.Ş.’ne 2012 Yılının ilk 6 ay verilerine göre; karlılığında %42 oranında artış sağlayarak, gösterdiği üstün başarılı çalışmaları için verilmiştir.”


iftar yemeğine bizzat katılamayan Galip Öztürk’e ise (Üstün Başarı Ödülü): “2011 Yılı Capital 500 sıralamasına göre; Metro Holding’i bir önceki yıla göre 73 sıra atlatarak Türkiye’nin En Büyük 135. Şirketi yaptığı için,2011 Yılı verilerine göre; Metro Holding’in net cirosunda bir önceki yıla göre %90 oranında artış sağladığı için ve bu başarılıları sağlamak adına gösterdiği üstün, özverili ve örnek çalışmaları adına verilmiştir.”