Metro Turizm’den “Eğitim ve Kalite” Çalıştayı

Metro Turizm’den “Eğitim ve Kalite” Çalıştayı

2012 yılını “eğitim ve kalite yılı” olarak ilan eden Metro Turizm, yaptığı çalışmalar ile personeline bir dizi eğitim veriyor.

İstanbul Otogarı’nda yapılan çalıştay ile; yürütülen çalışmalarla ilgili yapılan faaliyetleri değerlendirmek, yeni eylem planları üretmek ve faaliyetlerin yürütülmesinden sorumlu bölgesel proje liderleri oluşturmak üzere toplantı düzenlendi.


Toplantıya, Metro Turizm Genel Müdür Yardımcısı Uğur Emektar başkanlığında, Kontrol Denetleme Müdürü Engin Yıldırım, Kurumsal İletişim ve Pazarlama Müdürü Fatih Gülpınar, Eğitim Müdürü Yücel Mustafa Umar, Bölge Sorumluları; Mehmet Akif Kahya, Akın Pervaz, Erkan Kalay, Bölge Eğitim Uzmanları, Kontrol ve Denetleme Uzmanları ve Bölge Temsilcilerinden oluşan 50 kişilik bir ekip katıldı. “Hizmetlerimizi geliştirmek için çalışıyoruz”

Yapılan iki günlük eğitim toplantılarında, Metro Turizm’in kurumsal kalite standartları ve uygulamaları, departmanlar ve görev tanımları, insan kaynakları politikası ve yönetimi, bölgesel eğitim ve denetim planlamaları, 2011 yılı faaliyet sonuçları, 2012 yılı kurumsal ve operasyonel projeleri, yaşanılan sorunlar ve çözüm önerileri ele alındı. Çalıştay hakkında bilgi ve ilk eğitimi veren Metro Turizm Genel Müdür Yardımcısı Uğur Emektar; “Verdikleri hizmetleri geliştirerek sürdürmek ve müşteri memnuniyetini sağlamak için faaliyetlerini müşteri odaklı sürdüren kurumumuz; 2012 yılını “eğitim ve kalite yılı” ilan ederek gerçekleştirdiği çalışmalarda ve hizmet sürecinde, insan kaynağına verdiği önemi göstermiştir” dedi. “Amacımız bölgesel proje liderleri yetiştirmek”
Çalıştayın asıl amacının Metro Turizm olarak geniş bir sahaya yayılan eğitim ve denetim faaliyetimizin etkili bir biçimde uygulayan bölgesel proje liderleri yetiştirmek olduğunu söyleyen Emektar; “Bu ekip içinden seçilecek olan bölgesel proje liderleri çalışmalarına ve faaliyetlerine bölgelerinde hem eğiterek ve hem de bizler tarafından dış ve iç kaynaklı eğitimler alarak devam edeceklerdir. Bu liderlerden oluşan ekip, eğitim ve denetim faaliyetinin yanı sıra, proje ve öneriler geliştirerek Metro Turizm’in geleceğine de yön verecektir. Bu tip planlama ve değerlendirme toplantılarını yıl içinde sürekli tekrarlayacağız. Aynı zamanda bu ekip; birbirleri ile sürekli iletişim halinde olacak ve yaptıkları tüm faaliyetleri oluşturulan e-mail grubu ile birbirlerine duyuracak ve birbirlerine önerilerde bulunacaklardır. Yapılan planlamalar çerçevesinde, eğitim ve denetim faaliyetleri tüm bölgelerde aralıksız devam edecektir” şeklinde konuştu. Aynı zamanda bu çalıştay esnasında katılımcılara “Sunum Teknikleri ve Zaman Yönetimi” eğitimi de verildi. www.tasimacilar.com 26.03.2012/15:03