Milli katılımla ilk kez yer aldık

Milli katılımla ilk kez yer aldık

Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB), Latin Amerika ve Kuzey Afrika pazarlarında yeni fırsatlar yaratmak için İspanya’da düzenlenen ‘Motortec Automechanika Madrid’ fuarına katıldı.

 

OİB, milli katılım ile yer aldığı fuarda özellikle bölgedeki satış sonrası pazarı hedef alarak, otomotiv tedarik sanayinin ikili ilişkiler geliştirmesine imkan sağladı.

İber Yarımadısı’nın otomotiv endüstrisinin önemli etkinlikleri arasında yer alan ‘Motortec Automechanika Madrid’ fuarına OİB organizasyonuyla 10 firma katılım sağladı. İki yılda bir düzenlenen fuara 23 ülkeden 572 uluslararası firma katılarak, otomotiv tedarik sanayindeki en son teknolojik gelişmeler burada sergilendi. 35 bin profesyonelin ziyaret ettiği fuarda Türk firmaları jant, akü, elektrik ve elektronik parçalar, plastik aksamlar, fren sistemleri gibi birçok ürün sergiledi.

Milli katılımla Madrid’de ilk kez yer alındı

Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB) Başkanı Orhan Sabuncu, “Bölgenin ihtiyacını karşılayacak potansiyelimizi sergiledik. Geliştirilen ikili ilişkiler ihracatımıza katkı sağlayacak” dedi.

Fuarı değerlendiren Sabuncu, otomotiv endüstrisinin ihracat hamlesini güçlendirebilmek için farklı bölgelere yönelik ziyaretlerini sürdürdüklerini söyledi. Sabuncu, Madrid’deki fuara milli katılım olarak ilk kez yer aldıklarının altını çizerek sözlerini şöyle sürdürdü:

“Latin Amerika ve Kuzey Afrika ülkelerinde etkinliğimizi artırabilmek için bu fuar büyük fırsattı. Özellikle satış sonrası pazarda önemli ihtiyaçların olduğu bu bölgelerde, Türk malı ürünlerin ihtiyacı karşılayacağına inanıyoruz. Madrid’deki fuara hem ülkemize, hem de hedef pazarlarımıza fırsatlar yaratacağını ümit ederek geldik ve gördük ki firmalarımızın kurduğu ilişkiler heyecanımızı boşa çıkarmadı. Fuara katılan firmalarımızın ikili ilişkiler geliştirdiğine tanık olduk. Eminiz ki önümüzdeki yıllarda bu ikili ilişkiler ihracatımıza artı değer katacaktır. Madrid’de Latin Amerika ve Kuzey Afrika’nın kapısını açtığımıza inanıyorum.”

 

uludag-madrid-manset.jpg

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.