Negmar, Eskihisar-Topçular feribot seferlerini başlatıyor

Negmar, Eskihisar-Topçular feribot seferlerini başlatıyor

Bahariye, Selimiye ve Muradiye isimli üç feribot Eskihisar-Topçular arabalı vapur hattı seferleri için hazır

Negmar’ın Eskihisar-Topçular arabalı vapur hattı seferlerini başlatmak için toplam değeri 60 milyon TL olan yeni bir yatırıma imza attığı belirtilerek, satın alınan Bahariye, Selimiye ve Muradiye isimli üç feribot ile Eskihisar -Topçular seferinin 25 Ekim’e kadar başlatacağı ifade edildi. Marmara Denizi’nde TIR ve kamyon taşımacılığı yapan Negmar, Eskihisar Topçular arabalı vapur hattı seferlerini başlatmak için gün sayıyor. Negmar, 60 milyon TL’lik bir yatırımla Eskihisar Topçular seferini başlatmak için Bahariye, Selimiye, Muradiye isimli üç feribot satın aldı. Firmanın önümüzdeki günlerde iki feribot daha alarak feribot sayısını 5’e çıkaracağı bildirildi. “Kuyrukta beklemek ortadan kalkacak”
Negmar Yönetim Kurulu Başkanı ve Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği Genel Müdürü Abdullah Kutlu, turizmin ve ticaretin hızla geliştiği Marmara Bölgesi’nde mevcut kapasitenin ihtiyacı karşılamadığını, vatandaşın yeni arayışlarının tespit edilmesinin ardından böyle bir yatırım yapma kararı aldıklarını dile getirerek, “Bu kapsamda grubumuz Narlı Feribot İşletmeciliği’ni kurdu. Eskihisar-Topçular arasındaki seferlerimizi beş feribot ile gerçekleştireceğiz. Şu anda üç gemi satın alındı, önümüzdeki günlerde iki feribot daha alacağız. İstanbul Bursa illeri ve Ege Bölgesi’nden İstanbul’a gidip gelenler için Eskihisar ve Topçular’da kuyrukta beklemek ortadan kalkacak” dedi.


Eskihisar-Topçular arasındaki ulaşım 30 dakikaya iniyor
Narlı Feribot İşletmeciliği AŞ Genel Müdürü Bülent Şafak da Eskihisar ve Topçular iskelelerinin hazır olduğunu belirterek, seferlerin 25 Ekim’e kadar başlayacağını kaydetti. Gemilerin 12 Knot hızında ve 100 araç kapasiteli olduğunu vurgulayan Şafak, Eskihisar Topçular seferlerinin başlamasıyla birlikte Marmara’da yolcu taşımacılığının canlanacağını ve hareketleneceğini belirtti. Yolcuları bekletmeden hızlı ve konforlu bir ulaşımı sağlayacaklarını söyleyen Şafak, Eskihisar Topçular arasındaki ulaşımın 30 dakikaya ineceğini kaydetti.


Şafak projenin başta kamyon ve TIR olmak üzere günde 2 bin civarında aracı körfez trafiğinden uzak tutacağını belirterek, “İstanbul trafiğinin rahatlamasına büyük katkı sağlayacağız. Bu durum aynı zamanda çevre kirliliğini de önleyecek. Kamyon ve TIR’lar Marmara’yı dolaşmak zorunda kalmayacak. Trafik kazaları da böylelikle azalmış olacak. Araçlar zamandan da büyük tasarruf sağlayacak. Şoförlere de konforlu bir ulaşım sunacağız” şeklinde konuştu. www.tasimacilar.com 24.09.2012 Saat:14:03