Nuhoğlu’ndan Özmen’e Hodri Meydan

Nuhoğlu’ndan Özmen’e Hodri Meydan

TIRSAN Treyler Sanayi Ticaret ve Nakliyat A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu, UND başkanı Ruhi Engin Özmen’e Hodri Meydan diyerek ortak basın toplantısında kozlarını paylaşmaya davet etti.

UND başkanı Ruhi Engin Özmen ve eski başkanlar arasında yaşanan polemik devam ediyor. TIRSAN Treyler Sanayi Ticaret ve Nakliyat A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu, UND başkanı Ruhi Engin Özmen’in basına yaptığı açıklamalarda haddini ve saygı sınırını aştığını belirterek, Özmen’in söylediklerinin doğru olmadığını ifade etti. “Özmen’in açıklamaları doğruyu yansıtmıyor”
Çetin Nuhoğlu’nun basına bir açıklama yapmasının ardından Ruhi Engin Özmen’den konuya yönelik bir açıklama gelmişti. Olayın basında yer bulmasının ardından Nuhoğlu’nun ikinci açıklaması gecikmedi. Nuhoğlu; hodri meydan diyerek Özmen’in yaptığı açıklamanın bir cümlesi hariç gerisinin yanlış olduğunu iddia etti. Nuhoğlu; “Özmen’in söylediklerinin hiç biri doğru değil. Sadece biri hariç, Avrupa’nın 4. Büyük Treyler üreticisi olarak sektörün tedarikçisi olmamdır” dedi. Nuhoğlu, yayınladığı açıklamada, UND Başkanı Özmen tarafından yapılan basın toplantısında masada yanında bulunan üç kişiye üç farklı mail gönderdiğini belirterek, “Söylenen yalanları çok iyi bildikleri için onlara sordum, cevap bekliyorum” dedi. Nuhoğlu asıl konunun hala cevaplanmayan sorular olduğunu belirterek bu soruları şöyle sıraladı; Ahlaksız anlaşma ve bu anlaşmada şu maddeler var mı? • Satıcı ve Satıcı’ nın iştirakleri, ve/veya bunlarla doğrudan veya dolaylı hissedarlık veya başkaca hukuki kontrol ilişkisi olan üçüncü şahısların, Opsiyon Sahibine......................... karşı açılmış bir dava veya hukuki talebinin veya ihtilaf konusu olmayacak. (Tazminat davası dahil mi? ) • Taraflar halen hazırda derdest olan ilgili davalardan bir birlerinden herhangi bir hak ve tazminat talebi olmadan iş bu sözleşmenin imza tarihinde feragat edeceklerdir. (Hangi davalardan feragat ettiniz ?) • Taraflar, bu Sözleşme sebebiyle edindikleri....................... Hiçbir bilgiyi üçüncü şahıslara ifşa etmeyeceklerdir. Bu madde Sözleşme’nin her ne suretle olursa olsun sona ermesi halinde 2(iki) yıl yürürlükte kalmaya devam edecektir. (Yönetim Kurulu üyeleri ve başkan yardımcıları üçüncü şahıs mıdır?)
Nuhoğlu; Satıcının U.N Ro-Ro’ da geriye kalan hisselerinin Opsiyon Sahibi tarafından alınması ve öncelikli görüşme yapma konusunda mutabık kaldıklarını belirterek, “Sadece öncelikli görüşme hakkı “ nerde tüm hisseler için 15 milyon Avro satış anlaşması” dedi. “Engin Bey cambaza bak cambaza oynama”
Nuhoğlu, sektörde yabancıların pazar payının 2007’de sadece yüzde 22 iken şuan Ekim sonu itibari ile yüzde 45.13 e çıktığını belirterek, Birçok kişinin bir an önce firmasını satarak sektörden çıkmak isteğini ama çıkamadığını ve büyük çaresizlik içinde olduğunu yakinen bildiğini belirtti. Bu oranları biliyor olmasını “Sadece İstanbul’da yüzde 64 ‘ünün tedarikçisiyim. Bu konuda söyleyecek neyin var?” diyerek belirtti. Nuhoğlu; Özmen’e “Bütün bu açıklamalardan sonra gene yalan söylediğin (Seçim sonrası ilk toplantı hariç ) hiç toplanmamış İstişare kurulunu YK ile beraber toplamayacak mısın?” sorusunu da yöneltti. “Sen neymişsin be abi’yi gör”
Nuhoğlu, Ruhi Engin Özmen’e ortak basın toplantısı yapma çağrısında bulunarak, “İstersen ortak basın toplantısı yapalım ve “ Sen neymişsin be abi”yi gör” dedi. www.tasimacilar.com 23.11.2012 / 10:27