Omsan’la lojistik yolculuğu başlıyor

Omsan’la lojistik yolculuğu başlıyor

Omsan Lojistik, lojistiğe ilgi duyan üniversite öğrencilerine lojistik süreçlerle ile ilgili yerinde öğrenme imkânı sunacak.

Lojistik sektöründeki en temel ihtiyaçlardan birinin, sektöre nitelikli insan kaynağının yetiştirilmesi olduğu düşüncesiyle eğitici etkinlikler düzenlemeyi önemli bir görev olarak gördüğü belirtilen OMSAN, 17 Nisan 2013 tarihinde “Omsan’la Lojistik Yolculuğu” adlı bir etkinlik düzenleyecek.

Program kapsamında, öğrenciler ilk olarak Omsan Cevizli Ana Kampüsünü gezecekler. Lojistik ve lojistiğin geleceği ile ilgili sohbetlerin gerçekleştirileceği Cevizli Kampüsü gezisinde öğrenciler, T.C. Kalkınma Bakanlığı ve İstanbul Kalkınma Ajansı’nın (İSTKA) desteğiyle Omsan tarafından geliştirilen ve lojistik sektöründe bir ilk olan Emniyetli ve Ekonomik Sürüş Simülatörü’nü deneme fırsatı yakalayacaklar. Cevizli Kampüsünün ardından Omsan Tuzla deposunu ziyaret edecek öğrencilere, burada da ileri teknoloji depolama süreçleri ile ilgili tanıtıcı bir gezi düzenlenecek. Öğrenciler, daha sonra Orhanlı Lojistik Kampüsünde otomotiv lojistiği süreçleri hakkında bilgilendirilecekler. Omsan’la lojistik yolculuğu bir tüm gün sürecek.

Omsan Lojistik İnsan Kaynakları ve Kalite Sistemleri Müdürü Bilge Baykurt Özkes, sektörün lider lojistik firmalarından biri olmanın sorumluluğuyla hareket ettiklerini ve lojistiğe ilgi duyan üniversite öğrencilerine lojistik dünyasını yakından göstermeyi hedeflediklerini söyledi. Özkes, bu tür bilgilendirici ve eğitici gezilerin öğrencilerin aldıkları teorik ve teknik eğitimin yanı sıra süreçlerin pratikte nasıl işlediğini görmelerini sağlaması nedeniyle sektörün gelişimine katkıda bulunacağına inandıklarını sözlerine ekledi.

Lojistiğe ilgi duyan her üniversite öğrencilerinin 5 Nisan 2013 tarihine kadar www.facebook.com/OMSANLojistik sayfası üzerinden başvuruda bulunabileceği bildirildi. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.