Otokar çalışanları engel tanımıyor

Otokar çalışanları engel tanımıyor

Koç Topluluğu’nun “Ülkem İçin” projesinin 2012-2013 yılı “Ülkem için Engel Tanımıyorum” uygulaması kapsamında Otokar, Sakarya’da 50. Yıl Engelsiz Spor Şenliği’ni düzenledi.

Bu sene 50.yılını kutlayan Otokar, Koç Topluluğu’nun sosyal sorumluluk projelerinden biri olan “Ülkem İçin” Projesinin 2012-2013 yılı “Ülkem için Engel Tanımıyorum” uygulaması kapsamında Engelsiz Spor Şenliği düzenledi.

09 Mart 2013, Cumartesi günü Sakarya Lütfü Yaman Spor Salonu’nda düzenlenen Otokar 50. Yıl Engelsiz Spor Şenliği ile engelli sporcular ve gönüllü Otokar çalışanları birlikte spor yaptılar.


Spor şenliği kapsamında engelli sporcular ve gönüllü Otokar çalışanları futbol, basketbol, voleybol ve masa tenisi branşlarında karşılaştılar. Ayrıca, etkinliğe Otokar çalışanları ve aileleri izleyici olarak katıldılar. Konuyla ilgili Otokar İnsan Kaynakları Müdürü Berent Ergin “Çalışanlarımızı engellilerle bir araya getirerek Otokar çalışanları arasında engellilik konusundaki farkındalığı ve duyarlılığı artırmayı istedik. Tüm katılımcılara teşekkür ederim” şeklinde konuştu.


Koç Topluluğu’nun engellilerin iş hayatı ve sosyal hayatta yaşam kalitelerinin iyileştirilmesine destek olacak uygulamalarda rol model olmak ve bu konuda toplumsal bilincin ve duyarlılığın oluşturulmasını sağlamak amacıyla yürüttüğü “Ülkem için Engel Tanımıyorum” uygulamasında Otokar bugüne kadar birçok farklı çalışmaya imza atıyor. Şirket çalışanlarından oluşan gönüllü eğitmenler, Otokar çalışanlarına “Engelliliğe Doğru Yaklaşımı” eğitimleri veriyor. Proje kapsamında Otokar ayrıca, engelli bireylere tekerlekli sandalye ve beyaz baston bağışında bulundu. Bunların yanı sıra Otokar, ürünleriyle de aynı duyarlılığı gösteriyor ve engellilerin kullanımına uygun otobüsler üretiyor.


 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.